Aktualizováno

Recenze FreeCoin Zkušenosti s FreeCoin.cz, návod, poplatky, diskuze

Hodnocení:
70%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

FreeCoin.cz je česká internetová směnárna, na které můžete kupovat nebo prodávat Bitcoin. Směnárna funguje od roku 2017 a mezi její silné stránky patří bezesporu jednoduchost, rychlost plateb, nákup bez registrace či nulové poplatky. Nevýhodou je naopak minimum referencí a pouze jedna podporovaná kryptoměna. Přehlédnout nelze ani horší kurzy.

FreeCoin versus konkurence

Nevýhodné kurzy oproti konkurenci - i to je FreeCoin

Nevýhodné kurzy oproti konkurenci – i to je FreeCoin

Nejsnadnější cestou k nákupu digitálních měn přes internet jsou tuzemské směnárny. Mají přehledné a jednoduché platformy, umožňují obchodování v CZK a podporují češtinu.  Ne každý ale ví, že mají také hodně nevýhodné kurzy. Na burzách totiž nakoupíte až o desítky procent výhodněji.  A to je také problém směnárny FreeCoin.

Pro srovnání uveďme burzu Coinmate, která je sice zahraniční, ale umožňuje obchodovat v CZK. Zatímco u FreeCoin byla v okamžiku srovnávání nákupní cena Bitcoinu cca 238 tisíc Kč, na Coinmate byla nákupní cena o 9 000 Kč nižší (229 tisíc Kč). I když si burza účtuje ještě malý poplatek (maximálně 0,35 %), tak je mnohem výhodnější, než česká směnárna. A to není vše – u nejoblíbenější zahraniční směnárny Coinbase byla nákupní cena ve stejnou chvíli nižší dokonce o 13 000 Kč! Za pohodlí a jednoduchost si u FreeCoin.cz zkrátka připlatíte. A ne málo. Na druhou stranu ostatní české směnárny jsou na tom často i hůř.

Návod: Jak obchodovat u FreeCoin.cz

Podmínky nákupu BTC u Freecoin.cz

Podmínky nákupu BTC u Freecoin.cz

Směnárna FreeCoin.cz umožňuje pouze směnu Bitcoinu za České koruny. Ukládání Bitcoinu směnárna nenabízí, takže ještě před nákupem si musí zákazníci obstarat virtuální peněženku, na kterou si nechají digitální mince poslat. I když to znamená krok navíc, tak pro klienty je určitě lepší mít peníze u sebe a nespoléhat na zabezpečení směnárny. Nejen v zahraničí, ale už i v Česku bylo ostatně vykradeno několik burz a směnáren.

Registrace a verifikace

Registrační formulář

Registrační formulář

Objednávky do 1000 EUR je možné provádět bez registrace a bez ověření identity (verifikace). Transakce nad 1000 EUR vyžadují ověření identity a u objednávek nad 15 000 EUR se musí zákazník zaregistrovat u provozovatele. Při ověření identity musíte směnárně poskytnout kopie dokladů totožnosti (např. občanský průkaz). U velkých objednávek musí klient poskytnout informace o účelu obchodu a prokázat zdroj peněžních prostředků.

Financování objednávek se řeší bankovním převodem. Pro rychlé platby je potřeba posílat peníze z Fio banky nebo přes ČSOB. Při platbě přes ostatní banky počítejte s delší dobou zpracování.

Jak nakoupit nebo prodat Bitcoin

Stav každé objednávky lze jednoduše ověřit

Stav každé objednávky lze jednoduše ověřit

Nákup a prodej BTC se provádí přímo z úvodní webové stránky FreeCoin.cz. Tam najdete dva panely: zelený pro prodej BTC a červený pro nákup BTC. V každém panelu se zobrazuje aktuální směnný kurz. Sami si můžete všimnout, že rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem je přibližně 10 %, což není málo. Na burzách totiž nebývá rozdíl mnohdy ani 1 %. V praxi to znamená, že u FreeCoin při nákupu přeplácíte a při prodeji zase prodáváte pod tržní cenou.

V panelu pro vytvoření objednávky vyplníte množství bitcoinů, které chcete koupit/prodat. Ihned po zadání množství se vám dopočítá cena v CZK. Zvolit můžete i opačný postup, při kterém zadáte částku v CZK a množství se vám dopočítá. Následně musíte vyplnit váš email a podrobnosti k platbě. Tím se rozumí bitcoinová adresa při nákupu BTC respektive číslo bankovního účtu při prodeji BTC. Nakonec je nezbytné potvrdit smluvní podmínky a objednávku odeslat. Po odeslání obdržíte email s bližšími informacemi k platbě.

Poplatky u FreeCoin.cz

Směnárna FreeCoin.cz si neúčtuje žádné transakční poplatky ani poplatky za bankovní převod. Kvůli již zmiňovaným kurzovým ztrátám ale zákazníci zaplatí mnohem více, než je skutečná burzovní cena.

Zkušenosti s FreeCoin

Recenze a zkušenosti s Freecoin

Recenze a zkušenosti s Freecoin

Směnárna funguje teprve krátce, takže na internetu není mnoho recenzí či diskusí o FreeCoin. Pár příspěvků, ve kterých klienti směnárnu hodnotí, ale dohledáte. V nich zákazníci vyzdvihují rychlé jednání a jednoduchost platformy. Současně ale upozorňují na vyšší kurzy.

Doména Freecoin je registrovaná od května 2017. Na sociálních sítích je směnárna aktivní od konce července. Webová platforma tedy funguje zhruba od poloviny roku 2017. Provozovatelem směnárny je stejnojmenná společnost se sídlem v Jihlavě. Zákaznickou podporu FreeCoin.cz lze kontaktovat telefonicky nebo emailem. Na webu je uvedena také adresa společnosti, nicméně na stejné adrese sídlí desítky dalších společností a fyzických osob.

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové směnárny

Název FreeCoin.cz (směnárna kryptoměn)
Provozovatel Freecoin s.r.o. (Jihlava; Česko)
Rok založení 2017
Fiat měny CZK
Kryptoměny Bitcoin (BTC)
Způsob platby Bankovní převod
Možnost ukládání kryptoměn Ne
Limity Ano
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (do 1000 EUR)
Funkce Nákup a prodej kryptoměn
Min. transakce 10 000 CZK
Poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody Ne
Platby v CZK Ano
Čeština Ano
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze - Free Coin

 • Fanda
  23.5.2020 7:55
  Fanda
  Autor

  V minulosti jsem freecoin používal a vše proběhlo bez problému. Ve čtvrtek ráno jsem jim prodal 0,1 BTC v hodnotě něco okolo 23 000 Kč, napsali mě že peníze poslali ale bohužel mě stále žádné nedošli.
  Jako argument použily že banka jejich transakce kontroluje manuálně protože je to směnárna a banka to prý nemá ráda. Tudiž po této zkušenosti už jen doufám že peníze dorazí, protože mám velice nepřijemný pocit že jsem byl okraden.

 • Petr
  15.5.2020 9:49
  Petr
  Autor

  Zatím mám pouze takovou zkušenost že mi napsali zprávu o odeslání zaplacených BTC. Doposud mi žádné BTC nedorazily a odkaz na stav transakce v BTC síti byl na jejich stránkách nefunkční. Na mojí žádost jestli mi zašlou funkční odkaz mi bylo sděleno že ho nemají. Prozatím jsem zaplacené BTC neobdržel a proto hodnotím reakce a celkový postup této směnárny jako velmi neprofesionální až na hranici s podvodným jednáním.

  • InvestPlus
   15.5.2020 9:57
   Autor

   Dobrý den, díky za zkušenost. Budu samozřejmě rád, pokud nám dáte vědět, jak tento problém směnárna vyřešila.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář