Aktualizováno

Recenze BitMEX – zkušenosti, návod jak obchodovat, diskuze, poplatky

Hodnocení:
98%

BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange) je populární obchodní platforma kryptoměn, na které se každý den zobchoduje přes 30 tisíc BTC. Společnost, která platformu BitMEX provozuje, funguje od roku 2014 a sídlí na Seychelách, ačkoliv v minulosti působila z Hongkongu.

Bonus pro naše čtenáře! Pokud si otevřete účet u BitMEX prostřednictvím odkazu v této recenzi, získáte na půl roku desetiprocentní slevu na veškeré obchodní poplatky.

BitMEX se představuje jako P2P obchodní platforma se zaměřením na kryptoměny. Na BitMEX se ovšem neobchoduje s klasickými kryptoměnami, ale s finančními deriváty (kontrakty futures a perpetual). Hodnota těchto instrumentů pouze kopíruje hodnotu podkladové kryptoměny. Například futures Bitcoinu má stejnou hodnotu jako Bitcoin, takže nákupem a následným prodejem získáte/ztratíte stejně, jako byste obchodovali s BTC.

Vytvoření a financování účtu

Registrace obchodního účtu je jednoduchá a rychlá. Stačí vyplnit email, budoucí heslo, vaše celé jméno a zemi trvalého pobytu. Po odsouhlasení obchodních podmínek obdržíte na uvedený email zprávu s potvrzovacím odkazem. Jakmile email potvrdíte, tak se váš nový účet aktivuje. Registrovaní uživatelé nejsou omezeni žádnými obchodními limity a nemusí svůj obchodní účet verifikovat.

Vedení obchodního účtu je možné pouze v bitcoinech. Stejně tak vklady a výběry podporuje BitMEX jen v BTC. Ostatní kryptoměny ani fiat měny BitMEX nepodporuje, takže před výběrem musíte peníze převést na BTC. Za vklady ani za výběry z účtu si BitMEX neúčtuje žádné poplatky. Při převodu bitcoinu tedy zaplatíte jen těžařský poplatek v rámci blockchainu.

Obchodování u BitMEX

Platforma BitMEX

Platforma BitMEX

Na platformě BitMEX lze obchodovat 6 populárních kryptoměn: Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano, Ethereum, Ripple. Kryptoměny se obchodují proti bitcoinu a hodnota bitcoinu se udává klasicky v amerických dolarech. U Bitcoinu je likvidita vysoká a trh je dostatečně živý, ale u ostatních kryptoměn bývá obchodní objem nižší, takže na realizaci objednávky musíte čekat o poznání déle.

Minimální velikost transakce odpovídá jednomu americkému dolaru. Při obchodování lze využívat finanční páku v rozmezí 1:1 až 1:100, která znásobí vaše ztráty/zisky v určitém poměru. Například s pákou 1:100 budou vaše zisky/ztráty stokrát vyšší, než při obchodování bez páky (respektive s pákou 1:1).

Obchodní platforma BitMEX je poměrně složitá a obsahuje mnoho nástrojů a funkcí. Navzdory tomu si platformu poměrně rychle osvojíte. Rozložení oken i barevné schéma platformy si může každý obchodník upravit podle vlastních představ. Do grafu lze přidávat technické indikátory nebo vynášet pomocné linie.

Obchodní příkazy

Obchodní příkazy

Obchodní příkazy

Při obchodování máte na výběr z několika obchodních příkazů. Základní objednávkou je Market. U této objednávky vyberete jen množství kryptoměny, kterou chcete koupit nebo prodat. Objednávka se po odeslání ihned zrealizuje za nejlepší dostupnou cenu. U objednávky Limit si kromě množství vyberete také cenu, za kterou chce nakupovat nebo prodávat. Objednávka Limit se zařadí do knihy objednávek, kde čeká na vhodnou protinabídku.

Příkazy Stop (Stop Market, Stop Limit, Trailing Stop) jsou objednávky, které se do knihy objednávek nezařadí hned, ale až poté, co cena dosáhne vámi požadované hranice. Pomocí těchto objednávek můžete například automaticky uzavírat své obchodní pozice při dosažení určité ztráty a nemusíte trh neustále sledovat. Podobně funguje příkaz Take Profit (ve verzi Limit i Market), který uzavře vaši obchodní pozici při určitém zisku. Objednávky můžete před odesláním skrýt pomocí funkce Hidden, takže je ostatní uživatelé neuvidí v knize objednávek.

Poplatky u BitMEX

Poplatky

Poplatky

Při obchodování zaplatíte několik poplatků. Prvním poplatek je spread, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Spread u Bitcoinu bývá opravdu minimální a pohybuje se kolem 0,05 %. Dále zaplatíte poplatek za provedení transakce. Pokud uzavíráte transakci přes příkaz Market, tak platíte poplatek vyšší (Taker poplatek). U Bitcoinu se platí 0,075%, u ostatních kryptoměn 0,25 %. U příkazů Limit, kde se objednávka nezrealizuje ihned, je poplatek nižší a je dokonce záporný, takže místo poplatku dostanete na transakci slevu (0,025% nebo 0,05 %). Na objednávky typu Hidden se vztahuje poplatek Taker.

O společnosti

Platforma BitMEX funguje od roku 2014 a za jejím vznikem stojí společnost HDR Global Trading Limited, kterou založil Arthur Hayes, Samuel Reed a Ben Delo. Velkou nevýhodou je, že provozující společnost nepodléhá regulacím žádného evropského úřadu a vklady klientů nejsou pojištěné. Klienti BitMEX mohou kontaktovat provozovatele pouze přes emailovou adresu. Obchodní účet si mohou obchodníci zabezpečit pomocí dvou-faktorové autentizace.

Zkušenosti s BitMEX

Recenze a zkušenosti - BitMEX

Recenze a zkušenosti – BitMEX

BitMEX má dvě zásadní nevýhody. Zaprvé je platforma složitá a zadruhé není provozovatel regulovaný. Složitost platformy je daní za všechny nástroje a funkce, které platforma obsahuje. Platforma je ostatně už od prvního pohledu určena pro pokročilé obchodníky. Výhodou jsou zase nižší poplatky, které jsou důležité zejména při intradenním obchodování.

Na internetu najdete několik recenzí a diskuzí na téma BitMEX. Většina z nich hodnotí obchodní platformu kladně, nicméně nechybí ani několik stížností. Některé stížnosti směřují na klientskou podporu, která prý reaguje pomalu nebo nereaguje vůbec. Pár negativních ohlasů kritizuje také problémy s výběry peněz. Někteří obchodníci navíc tvrdí, že v případě nečekané změny trhu je prakticky nemožné rychle uzavřít obchodní pozice. Navzdory těmto stížnostem ovšem platforma funguje několik let a podle vysoké likvidity lze usuzovat, že ji využívá mnoho obchodníků.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
iSeřazeno podle redakčního hodnocení
Populární
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce cca 20 Kč
 • Směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Jednoduchá a bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
 • Burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH a XRP
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce 26 Kč

Charakteristika platformy

Provozovatel HDR Global Trading Limited
Typ platformy Finanční deriváty (Futures)
Rok založení 2014
Sídlo Seychely
Licence Ne
Demo účet Ne
Čeština Ne
Fiat měny USD
Kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Cardano, Ripple
Vklady/výběry Pouze Bitcoin
Minimální vklad 0.0001 BTC
Minimální transakce 1 USD
Spready Cca 0,05 %
Bonus Ne
Finanční páka 1:1 až 1:100
Poplatky Spread, poplatek za transakci (-0,025 % až 0,075 %), Settlement fee
Obchodní příkazy Market, Limit, Stop Limit, Stop Market, Trailing Stop, Take profit Limit, Take profit Market, Hidden
Bonus Ne
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář