Aktualizováno

Recenze WCX – zkušenosti s wcex.co, poplatky, diskuze, jde o podvod?

Hodnocení:
30%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

WCX (xcex.co) je nová internetová burza s kryptoměnami, která láká na nízké transakční poplatky 0,1 %. WCX podporuje oblíbené digitální měny (BTC, ETH, XRP a LTC) a kromě toho zavádí vlastní „měnu“ WCXT. Tu si mohou klienti koupit za 0,1 USD. Držitelé této měny jsou podílníci společnosti a každý měsíc jim společnost přenechá celkem 20 % z dosažených zisků. Dejte si ale pozor! WCX je nedůvěryhodná společnost a mnoho zahraničních portálů službu označilo za podvod.

wcex.co: burza budoucnosti?

Platforma WCX

Platforma WCX

Na platformě je Bitcoin, Ethereum, Ripple a Litecoin. Obchodování proti tradičním fiat měnám zatím burza neumožňuje. Údajně i proto není povinné ověřování osobních údajů, které vyžadují konkurenční burzy a směnárny (Coinbase, Kraken, Bitfinex). Výhodou WCX mají být nízké poplatky ve výši 0,1 % z objemu transakce. WCX podporuje vytváření a používání obchodních programů (API) a při obchodování mají klienti na výběr z mnoha typů objednávek (Limit, Market, Trailing Stop Limit, Stop Limit, Trailing Stop Market, Stop Market).

WCXT tokeny: jak je získat a jaké mají využití?

Předprodej tokenů WCXT

Předprodej tokenů WCXT

Burza klientům vydává vlastní tokeny WCXT, které fungují jako virtuální měna dané burzy. Každý držitel tokenů WCXT má nárok na podíl ze zisků burzy. Burza totiž majitelům WCXT dává 20 % ze všech příjmů, které utrží. Mezi klienty se zisky dělí podle toho, kolik tokenů WCXT kdo vlastní. Pokud byste tedy vlastnili polovinu všech tokenů, které jsou v oběhu, tak dostanete polovinu z toho, co burza klientům dává.

Za registraci klienti dostanou 50 WCXT. Tokeny lze zakoupit přímo na burze WCX za cenu 0,1 USD. Platit ovšem musíte v BTC, LTC nebo DASH. Každý klient má svůj vlastní registrační odkaz, přes který se mohou k WCX zaregistrovat noví uživatelé. Pokud se přes váš odkaz někdo zaregistruje, tak získáte odměnu 50 WCXT a 5 % z množství WCXT, které tento uživatel nakoupí. I nově zaregistrovaný uživatel dostane odměnu ve výši 15 %.

Začátek ICO (předprodej nových WCXT tokenů) je naplánovaný na prosinec 2017 s cenou 0,1 USD za WCX. Termín už byl ale v minulosti jednou odložen (z 1. 10. 2017). Tokeny zatím nelze směnit za jinou měnu.

Netransparentní společnost

Pro WCX pracují údajně bývalí zaměstnanci Apple, IBM či Deutsche Bank a platformu prý navrhli specialisté z Wall Streetu. To všechno zní sice hezky, ale asi to vůbec není pravda. Na webu WCX nejsou uvedena žádná dohádatelná jména a chybí jakékoliv informace o provozující společnosti. Jedinou informací je, že burza sídlí v Hong Kongu.

Doména wcex.co byla vytvořena v polovině roku 2017, ale platforma byla zpřístupněna veřejnosti až v říjnu. Platforma ovšem vůbec nefunguje. Graf s kurzy kryptoměn ani seznamy objednávek na platformě se neaktualizují, transakce nelze uzavírat. Nefunguje ani přihlášení a registrace. Platforma zkrátka vůbec nereaguje.

Dalším varováním je bílá kniha (tzv. whitepaper). Místo technických specifikací, které by měl skutečný whitepaper obsahovat, je dokument plný zbytečných grafů a prázdných slibů. WCX popisuje své megalomanské vize k ovládnutí trhu s kryptoměnami, láká na 20 krát rychlejší zpracování transakcí, ale nedává žádné informace o tom, jak konkrétně toho chtějí vývojáři dosáhnout. Nakonec ale to „nejlepší“. V dokumentu je uvedeno, že tokeny WCXT fungují na standardu ERC20, který je založen na síti Ethereum. Sami se ale můžete pomocí databáze ERC20 tokenů přesvědčit, že žádný takový token v síti Ethereum neexistuje.

Zkušenosti s WCX

Recenze a zkušenosti s WCEX.co

Recenze a zkušenosti s WCEX.co

Podle některých zdrojů se plánuje integrace tradičních fiat měn (USD, EUR) na rok 2018. Jiné zdroje ovšem uvádějí, že tradiční měny do systému zavedeny nebudou. Podobné nesrovnalosti, kterých byste mimochodem našli mnohem více, jsou ale zanedbatelné ve srovnání s tím, co je popsáno výše.

Na internetu najdete mnoho recenzí a příspěvků o WCX (wcex.co). Jen na diskusním portálu bitcointalk.org má diskuze o WCX přes dva a půl tisíce příspěvků! Většina recenzí, které projekt hodnotí pozitivně a doporučují jej, obsahuje partnerské odkazy k registraci. Když se přes takový odkaz zaregistrujete, tak autor recenze dostane provizi. Nejedná se tedy ani tak o nestranné recenze, jako spíše o reklamy.

Uživatelé by si na burzu WCX měli dát dobrý pozor. Alespoň dokud nebude k dispozici více informací o společnosti, dokud WCX neposkytne skutečný whitepaper, a hlavně dokud se neprokáže, že tokeny WCXT skutečně existují. Je totiž možné, že se jedná o podvod. Nebylo by to ostatně poprvé, co by někdo lidem nabízel neexistující tokeny pod záminkou snadného a vysokého výdělku.  Pokud hledáte důvěryhodnou burzu, kde si můžete směnit tradiční měnu za bitcoin a další kryptoměny, tak si vyhledejte společnosti Kraken, Bitfinex nebo třeba Coinmate, kde lze obchodovat dokonce za CZK.

Populární kryptoměnové burzy a směnárny
Neoblíbenější
 • Burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH a XRP
 • Možnost nakupovat a prodávat za CZK
 • Velmi nízké poplatky
 • Minimální transakce 26 Kč
 • Směnárna kryptoměn BTC, BCH, LTC a ETH
 • Bonus 10 dolarů při nákupu kryptoměn nad 100 USD
 • Minimální transakce 1 dolar
 • Směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH a XRP s méně výhodnými kurzy
 • Vhodná pro ty, kdo potřebují platformu v češtině
 • Minimální transakce 260 Kč
 • Světová burza s více než stovkou kryptoměn
 • Velmi nízké poplatky
 • Burza s vlastní kryptoměnou BNB
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze - WCX (wcex.co)

Vložit komentář