Aktualizováno

Recenze STORMGAIN Zkušenosti s obchodováním a těžbou, poplatky, návod

Hodnocení:
70%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

StormGain je všestranná obchodní platforma pro obchodování kryptoměn, která je známá především díky funkci Cloud Miner pro těžbu kryptoměn. Pokud chcete vědět, jak StormGain funguje, jaké má poplatky a jak tuto službu hodnotí ostatní obchodníci, tak jste na správném místě!

Recenze StormGain ve zkratce

StormGain je internetová platforma, která umožňuje směnu 9 kryptoměn a obchodování futures kontraktů s vysokou finanční pákou. Platforma obsahuje také integrovanou peněženku pro uložení kryptoměn, aplikaci pro těžbu a desítky výukových videí.

Storm Gain podporuje nákup kryptoměn přes platební karty nebo SEPA platby. Kryptoměny lze z účtu odeslat na vlastní peněženku. Alternativní možností je výběr pomocí SEPA platby, kde se kryptoměny automaticky převedou na EUR.

Za obchodování s pákou si StormGain neúčtuje žádný komisní poplatek. Úplně zadarmo to ale není. Z každého úspěšného obchodu zaplatíte 10 % ze zisku, což není zrovna málo. Vyšší poplatek se platí také za platbu kartou (až 5 %) nebo za výběry (0.1 %)

Platforma funguje od července 2019, takže se jedná o relativně nový projekt. Navzdory tomu má StormGain silnou klientskou základnu, která čítá přes 120 tisíc obchodníků.

Výhody

 • Moderní obchodní platforma
 • Nízké poplatky za směnu kryptoměn
 • Nástroj pro těžbu kryptoměn
 • Demo účet, bonusy a výukový videa

Nevýhody

 • Nepodporuje češtinu ani platby v CZK
 • Poplatek 5 % za platbu kartou
 • Poplatek 10 % ze zisku u pákových obchodů

Hodnocení StormGain: 70%

Základní informace o StormGain

Název StormGain / Storm Gain
Provozovatel STORMGAIN LLC (Kingstown, Svatý Vincenc a Grenadiny)
Rok založení 2019
Čeština Ne
Fiat měny Ne
Kryptoměny 9 (BTC, BCH, XRP, LTC, ETH a další)
Platební metody kryptoměny, platební karty, SEPA platba
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Podporované funkce nákup, směna a uložení kryptoměn, obchodování derivátů
Minimální vklad 1000 Kč / €50 / $50 / 0.00003 BTC
Finanční páka 1:5 až 1:300
Minimální objednávka 10 USDT / 0.0001 BTC
Obchodní limity Ano
Poplatek za transakci 10 % ze zisku (futures)
0.1   až 0.5 % (směna kryptoměn)
0 až 5 % (nákup kryptoměn)
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ano

Nabídka Storm Gain

Nabídka společnosti Storm Gain je opravdu široká. Webová platforma i mobilní aplikace od StormGain vám umožní:

Princip platformy Storm Gain

Princip platformy Storm Gain

Nákup a směna kryptoměn

Přes StormGain můžete nakupovat a navzájem směňovat celkem 9 kryptoměn: Bitcoin, USDT, BCH, LTC, DASH, XLM, ZEC, ETH a XRP.

Směna kryptoměn u Storm Gain

Směna kryptoměn u Storm Gain

Při nákupu kryptoměn jsou k dispozici tyto platební metody:

Zakoupené kryptoměny se ukládají do peněženky, která je součástí obchodního účtu. Coiny ale můžete poslat i na vlastní kryptoměnovou peněženku (záložka WalletWithdrawal).

Směnu kryptoměn na fiat měny (EUR, USD…) StormGain nepodporuje. Evropští klienti ovšem mohou využít výběr SEPA převodem, během kterého dojde k automatickému převodu kryptoměny na eura.

Obchodní platforma StormGain

Obchodní platforma StormGain

Těžba kryptoměn

Pozornost si zaslouží také nástroj Cloud Miner, pomocí kterého můžete těžit kryptoměny.

Těžbu spustíte z mobilní aplikace nebo přes obchodní platformu, ale samotná těžba probíhá na vzdálených serverech. Váš mobil ani počítač ve skutečnosti nic netěží, takže těžba nemá vliv na vybíjení baterky, přehřívání nebo zatížení procesoru.

Těžba kryptoměn u StormGain

Těžba kryptoměn u StormGain

Jedinou nevýhodou je, že těžba se musí aktivovat každé čtyři hodiny.

Těžba není příliš výhodná, pokud nemáte prémiový typ účtu. Jen pro představu, základní účet vám při non-stop těžbě vydělá asi $5 až $10 za měsíc, zatímco nejlepší prémiový účet těží 1060x rychleji. A to je opravdu extrémní rozdíl.

StormGain si za těžbu neúčtuje žádné poplatky. Možná se tedy ptáte, jaký přínos má tento nástroj pro směnárnu. Odpověď je poměrně jednoduchá: Cloud Miner má přilákat obchodníky k vyšší aktivitě.  Pokud totiž nemáte prémiový účet, tak jsou odměny za těžbu spíše symbolické.

Vytěžené peníze nelze přímo vybrat. Nejprve musíte našetřit alespoň 10 USDT, pak s nimi musíte obchodovat a teprve zisky z úspěšných obchodů můžete vybrat.

Chcete získat kryptoměny v hodnotě 1,000 Kč zdarma? Zkuste Coinbase Earn!

Obchodování futures

Stěžejní funkcí platformy StormGain jsou kryptoměnové futures kontrakty. Pomocí těchto kontraktů můžete spekulovat na růst nebo pokles 46 kryptoměn, mezi kterými nechybí Bitcoin, Ethereum, Cardano, Ripple, Polkadot, Monero, NEO, DASH, DOGE nebo třeba Binance Coin.

Kryptoměny dostupné prostřednictvím futures

Kryptoměny dostupné prostřednictvím futures

Kryptoměny se obchodují v páru s USDT, ale 4 kryptoměny (ETH, DASH, XRP a LTC) můžete obchodovat také v páru s Bitcoinem. Dohromady tedy platforma nabízí 50 měnových párů.

Kromě jednotlivých kryptoměn můžete obchodovat také 3 kryptoměnové indexy.

Nabídka indexů u StormGain

Nabídka indexů u StormGain

Typy objednávek

Objednávky se zadávají pomocí 2 různých pokynů:

 • MARKET (tržní objednávka): Nastavíte jen velikost objednávky Trade Amount a velikost finanční páky Leverage. Po odeslání se objednávka ihned zrealizuje za aktuální kurz.
 • LIMIT/STOP (limitní objednávka): Kromě množství Quantity a finanční páky Trade Amount nastavíte také kurz Limit/Stop price, při kterém se má objednávka spustit. Objednávka se zrealizuje až v okamžiku, kdy kurz vzroste nebo klesne na požadovanou hodnotu.

K dispozici jsou také příkazy pro automatické ukončení ziskového (Take Profit) nebo ztrátového obchodu (Stop Loss). U těchto příkazů nastavíte pouze zisk (respektive ztrátu), při kterých se transakce ukončí.

Příkazy pro automatické ukončení pozice

Příkazy pro automatické ukončení pozice

Finanční páka

Futures kontrakty se obchodují s finanční pákou, takže obchodníci financují jen zlomek celé objednávky (tzv. marži). Zbývající sumu si půjčujete přímo od StormGain.

Díky finanční páce je možné vydělávat i bez vysokého kapitálu nebo při malé změně kurzu. Například s pákou x100 jsou všechny zisky 100krát vyšší než při obchodování bez páky.

Páka ovšem nezvyšuje jenom zisky, ale i případné ztráty a tím i celkové riziko. Pokud například otevřete pozici s pákou x100 a cena kryptoměny se změní o 1 % proti vaší pozici, tak ztratíte celou investici (-1 % x 100 = -100 %).

Vysoká finanční páka tedy nenechává velký prostor pro chyby.

Minimální páka je pětinásobná (x5) bez ohledu na to, který měnový pár zvolíte. Velikost maximální páky se liší pro každou kryptoměnu:

Návod: obchodování přes StormGain

 1. Vytvořte si účet prostřednictvím webu StormGain (návod najdete níže).
 2. Vložte na účet kryptoměny nebo je nakupte. Vklad i nákup se provádí přes zelené tlačítko Deposit.
 3. Otevřete platformu pro obchodování futures.
 4. Vyberte měnový pár, který chcete obchodovat a zvolte typ objednávky (Market nebo Limit/Stop).
 5. Nastavte velikost objednávky (Trade Amount), finanční páku (Leverage) a případně i volitelné pokyny Take Profit a Stop Loss.
 6. Potvrďte objednávku kliknutím na zelené tlačítko Buy (očekáváte růst kurzu) nebo červené tlačítko Sell (očekáváte pokles).
 7. A je to! Obchodní pozice se zobrazí v okně Active Trades, kde ji můžete kdykoliv ukončit.

Poplatky u StormGain

StormGain se chlubí nízkými poplatky, ale pokud je srovnáte s konkurencí, tak to žádný zázrak není. Při obchodování futures například neplatíte žádné komise, ale ze ziskových obchodů vám StormGain strhne celých 10 % ze zisku! A to není zrovna málo. Poměrně drahé jsou i výběry.

Posuďte sami:

Obchodování futures

 • Poplatek ze zisku: StormGain si neúčtuje žádný poplatek za zprostředkování obchodu. Neradujte se ale předčasně, protože u ziskových obchodů vám StromGain strhne 10 % ze zisku.
 • Swapový poplatek: U pákových obchodů si StromGain účtuje swapový poplatek ve výši 0.07 % (páry s BTC) nebo 0.17 % (páry s USDT). Poplatek se účtuje jednou denně.

Směna kryptoměn

 • Komisní poplatek za směnu: Tento poplatek zaplatíte za směnu dvou kryptoměn. Velikost poplatku je 0.1 % nebo 0.25 % (záleží na měnové páru). U prémiových účtů je poplatek zvýhodněný.
 • Rozdíl nákupního a prodejního kurzu (spread): Spready u StormGain jsou poměrně nízké. Například pro měnový pár BTC/USDT je spread 0.1 %. U méně likvidních párů je ale spread vyšší, třeba i 0.5 % (XRP/USDT).

Vklady a výběry

 • Poplatek za vklad kartou: Za vklad kartou zaplatíte 5 % (minimálně však 10 USD).
 • Poplatek za výběr přes SEPA: Za výběr SEPA platbou zaplatíte 0.1 % poplatek. Dalších 5 % se platí za převod kryptoměny na EUR.
 • Poplatek za výběr kryptoměny: StormGain si účtuje 0.1 % za výběr kryptoměn. K tomu ale musíme přičíst ještě poplatek sítě.
 • Poplatek sítě: Poplatek zaplatíte při výběru kryptoměny z účtu StormGain. Tento poplatek je součástí kryptoměnové sítě a je to v podstatně odměna pro těžaře za zpracování transakce. Velikost poplatku se liší pro každou kryptoměnu (např. 0.006 BTC, 0.013 ETH nebo 20 USDT).

Obchodní účty

StormGain rozlišuje 7 typů obchodních účtů.

Typ účtu se přiřazuje na základě objemu objednávek, které zadáte v průběhu měsíce. Limity jsou bohužel hodně vysoké, takže pro získání prémiového účtu musíte uzavřít obchody v celkové hodnotě alespoň 150 tisíc USDT za měsíc.

Srovnání účtů a jejich parametrů:

Měsíční obchodní objemy 150,000 $ 750,000 $ 2,500,000 $ 7,500,000 $ 15,000,000 $ 75,000,000 $
Typ účtu STANDARD GOLD PLATINUM DIAMOND VIP 1 VIP 2 VIP 3
Bonus za vklad Ne 5 % 8 % 12 % 15 % 18 % 20 %
Roční úroková sazba Ne 3 % 4 % 8 % 10 % 11 % 12 %
Poplatek za směnu 0.095 % 0.085 % 0.08 % 0.075 % 0.07 0.065 % 0.06 %
Rychlost těžby x0.5 x1 x3 x12 x38 x86 x530

Po registraci budete mít základní účet STANDARD, který má nejvyšší poplatky, nejnižší rychlost těžby a nejméně výhod.

Návod: Jak se zaregistrovat u StormGain?

Prvním krokem je registrační formulář, do kterého vyplníte emailovou adresu, telefonní číslo a libovolné heslo. Účet se vám vytvoří hned po odeslání formuláře, ale zatím jej můžete využívat jen v testovacím režimu.

Abyste mohli obchodovat se skutečnými penězi, tak musíte ověřit emailovou adresu a telefonní číslo.

Výběry přes SEPA platbu vyžadují také ověření identity podle KYC (nahrát kopie 2 osobních dokumentů).

Ověřování zákazníků vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

Obchodní limity

 • Minimum pro nákup, vklady i výběry je 50 dolarů.
 • Minimální částka pro výběr SEPA převodem je 150 EUR, maximálně lze vybrat až 10,000 EUR.
 • Minimum pro směnu kryptoměn je přibližně 1 dolar (0.000 01 BTC).
 • Minimální velikost objednávky při obchodování futures je 10 USDT.

Zkušenosti se StormGain

Platformu Storm Gain si můžete nezávazně vyzkoušet přes cvičný demo účet s virtuálním vkladem 50,000 USDT. Začít můžete ale i se skutečnými coiny, které vytěžíte přes Cloud Miner.

Internetové recenze hodnotí StormGain jako spolehlivou a důvěryhodnou obchodní platformu. Kladné ohlasy jsou také v online diskusích, kde obchodníci vyzdvihují především uživatelsky přívětivou a všestrannou platformu.

Jenže najdete i stížnosti.

Obchodníci kritizují například pomalou zákaznickou linku nebo problémy s platformou. Ta údajně blokuje obchodování určitých párů v situacích, kdy trh výrazně roste nebo klesá.

Recenze a zkušenosti klientů

?Zdroj referencí: TrustPilot
Richard O. napsal

Parádní obchodní platforma, přes kterou můžete natěžit coiny, se kterými můžete začít obchodovat. Vytěžené coiny můžete prakticky hned použít pro obchodování. Paráda! Doufám, že to tak zůstane i nadále.

Alex napsal

Dejte si pozor. Otevřel jsem obchod, ale nemohl jsem ho ukončit, když jsem potřebovat. Důvodem byly technické problémy. Za 5 minut už to šlo, ale to už bylo pozdě. Vážně špatná platforma.

S.C. napsal

Perfektní platforma pro obchodování krypta. Dobré je, že vytěžené coiny můžete použít pro obchodování. Už to, že si můžete BTC vytěžit a nemusíte jej kupovat (…).

R.S. napsal

Vytěžil jsem 58 $ za 6-7 měsíců a pak jsem zažádal o výběr. Bylo mi řečeno, že peníze vybrat nemůžu, že s nimi musím obchodovat a vybrat můžu zisky (alespoň 55 $). Tak jsem začal obchodovat a během 5 minut jsem všech 58 $ prohrál (…).

B. napsal

Poplatek 10 % ze zisku mi připadá hodně, ale jinak hezká platforma. Jen bych uvítal další kryptoměny pro obchodování bez páky, třeba VeChian.

Co klienti oceňují:

 • Nízké poplatky za směnu kryptoměn
 • Vysoká páka
 • Těžba kryptoměn

Co klienti kritizují:

 • Některé poplatky jsou vyšší
 • Problémy s platformou
 • Pomalý zákaznický servis

Na co si dát pozor?

 • Vysoká finanční páka představuje v kombinaci s vysokou volatilitou kryptoměn extrémní riziko.
 • Verifikace je povinná pro všechny klienty, kteří chtějí obchodovat s reálnými penězi.
 • Vytěžené coiny můžete použít jen pro obchodování futures.
 • StormGain si neúčtuje komisní poplatek, ale z každého zisku vám strhne 10 %!

Závěrečné shrnutí

StormGain je moderní a přehledná platforma, která nabízí mnohem více, než jen směnu kryptoměn a obchodování derivátů. Vedle funkce Cloud Miner je to například:

Podmínky jsou bohužel nastavené tak, aby vás přiměly aktivně obchodovat. Jen tak totiž získáte prémiový účet a s ním i rychlou těžbu, finanční bonusy či vysoké úročení.

Dejte si ale pozor!

Obchodování s pákou je vysoce rizikové a určitě není vhodné pro začátečníky.

Obchodování kryptoměnových derivátů s vysokou pákou umožňuje také BitMEX a Binance.

Máte zkušenosti se StormGain? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

 • Not
  4.9.2021 9:20
  Not
  Autor

  Jak zrušit účet?

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář