Bitcoin Diamond - kryptoměna

BITCOIN DIAMOND kurz, graf, nákup, vývoj, cena BCD, kalkulačka, jak koupit kryptoměnu

Bitcoin Diamond - kryptoměna
Vývoj
TÝDENNÍ VÝVOJ
Načítání
USD
Bitcoin Diamond Kurz
Cena v CZK
CZK
24H Změna
Kapitalizace
Pořadí
MÍSTO
Bitcoin Diamond Kurz [?]
Načítání
USD
Cena v CZK
CZK
24H Změna

Kryptoměna Bitcoin Diamond

BCD - oficiální web

BCD - oficiální web

Jedním z nedostatků Bitcoinu je nedostatečná škálovatelnost: Uživatelé chtějí, aby bitcoinová síť dokázala zpracovat v případě potřeby více transakcí, než je její současný limit. Ten je dán maximální velikostí bloku (1MB) a dobou vzniku bloku (10 minut). Současně by síť měla fungovat efektivně i při nízkém vytížení. A právě toho chce dosáhnout nově vzniklá kryptoměna Bitcoin Diamond.

Bitcoin Diamond je kryptoměna, který vznikla odloučením od původního blockchainu Bitcoinu a nastavením nových pravidel. Mezi ně patří třeba zvýšení maximální velikosti bloku na 8 MB a zvýšení maximálního počtu mincí na 210 milionů. Tím by se měly snížit náklady i poplatky a současně by mělo dojít ke zvýšení rychlosti a kapacity celé platební sítě. Bitcoin Diamond vznikl hard forkem, takže uživatelé, kteří v okamžiku rozdělení drželi kryptoměnu Bitcoin, si mohou nárokovat i novou kryptoměnu. Při nárokování BCD se uplatňuje převodní poměr 1 BTC = 10 BCD. Bitcoin Diamond přináší také nové šifrování za účelem zvýšení anonymity a ochrany soukromí uživatelů.

Kontroverze

Několik zahraničních portálu o kryptoměnách upozornilo na kontroverze spojené s projektem Bitcoin Diamond. Mezi ně patří například anonymní tým vývojářů nebo velmi krátká historie projektu. Doména oficiálního webu byla zaregistrována například až v listopadu 2017 - anonymně. V té době také začaly vznikat první stránky Bitcoin Diamond na sociálních sítích. Řada indicií také ukazuje na možnou vazbu Bitcoin Diamond se záhadnou burzou EXX.COM z Hong Kongu. Ta například zveřejnila informace o BCD, které nebyly dostupné ani na oficiálním webu kryptoměny.

Hardwarové peněženky Trezor i Ledger vydaly prohlášení, že kryptoměnu BCD nepodpoří, protože nelze dohledat její zdrojový kód. Kryptoměnová peněženka BitGo navíc zveřejnila zprávu o tom, že na webu Bitcoin Diamond se neoprávněně objevilo logo BitGo mezi peněženkami, které mají BCD podporovat. BitGo přitom kryptoměnu nepodporuje a zástupci BitGO s vývojáři nové kryptoměny prý ani nikdy nejednali. Není tak divu, že mnoho kryptoměnových nadšenců považuje Bitcoin Diamond za podvod.

Vývoj hodnoty Bitcoin Diamond (graf ceny)

Cenový graf zobrazuje vývoj hodnoty kryptoměny Bitcoin Diamond. Vodorovná osa grafu zobrazuje čas a svislá osa znázorňuje cenu. U grafu si můžete přes horní panel nastavit styl zobrazení (LINE: liniový graf, CANDLE: svíčkový graf, OHLC: schodový graf) a měnu, vůči které se kurz BCD přepočítá (USD, EUR, CZK, BTC). Změnit můžete také časový interval grafu. Zobrazit lze vývoj za poslední den (1D), poslední týden (1W), jeden měsíc (1M), jeden rok (1Y) nebo všechna dostupná data (ALL).

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Bitcoin Diamond je v současné době přibližně 154,954,535 $.

NÁKUP: Jak a kde koupit Bitcoin Diamond

Digitální měny a tokeny lze koupit či prodat přes internetové burzy a směnárny. Bitcoin Diamond ovšem patří mezi méně známé kryptoměny, které se shánějí o poznání složitěji než třeba Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren totiž BCD v současné době nepodporuje. Seznam burz, na kterých lze Bitcoin Diamond obchodovat, najdete na webu coinmarketcap.com. Složitější ovšem není pouze nákup, ale také uložení nakoupených mincí. Každá virtuální peněženka totiž podporuje jen některé kryptoměny, takže u méně známých kryptoměn je výběr velmi omezený.

Méně známé kryptoměny se nakupují obvykle za Bitcoiny nebo Ethereum. Bitcoiny můžete nakoupit třeba přes burzu Coinmate, kde lze obchodovat přímo v CZK. Bitcoin seženete také přes tuzemské směnárny a kryptoměnové automaty, kde se ale často setkáte s nevýhodným kurzem. Alternativou tak může být například zahraniční směnárna Coinbase, na které lze nákup kryptoměn uhradit online platební kartou. Bitcoin Diamond nelze zatím obchodovat ani prostřednictvím CFD kontraktů.

Obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD brokerů

Nejvýznamnější kryptoměny lze obchodovat prostřednictvím kontraktů u CFD brokerů. Výhodou tohoto způsobu obchodování kryptoměn je například to, že nemusíte řešit ukládání digitálních mincí na virtuálních peněženkách, nemusíte se obávat krádeží kryptoměn a hlavně můžete vydělávat, i když hodnota kryptoměny klesá.

Kde obchodovat kryptoměny?
Přehled populárních CFD brokerů, kteří umožňují obchodování s kryptoměnami:
iSeřazeno podle redakčního hodnocení
Populární
 • Nejlepší brokerská společnost v Evropě podle GL&FR
 • 9 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Testovací demo účet s kapitálem 200 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • 12 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Testovací účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
Otevřít účet Vyzkoušet demo
U 76.4% účtů investorů došlo k finanční ztrátě
 • 17 populárních kryptoměn včetně BTC, ETH a XRP
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí, platforma v češtině
Otevřít účet Vyzkoušet demo
Služba CFD. 62% ztrácí peníze

Bitcoin Diamond kurz

Kryptoměna Kód Kurz v USD Cena v CZK Tržní kap.
Bitcoin Diamond BCD 0.830887 $ 18.520471 Kč 154,954,535 $

Aktualizace: 05.08. 2020 13:47
Bitcoin Diamond kurz

Bitcoin Diamond kurz

V každé kryptoměnové síti si uživatelé mezi sebou posílají digitální mince (tzv. tokeny). U kryptoměny Bitcoin Diamond se digitální mince označují zkratkou BCD. Kurz udává hodnotu jedné mince (1 BCD) vyjádřenou nejčastěji v amerických dolarech (USD) nebo v bitcoinech (BTC). Kurz Bitcoin Diamond je aktuálně 0.830887 $ a za posledních 24 hodin se kurz změnil o -1.56%.

Cena se stanovuje na základě burz, na kterých se Bitcoin Diamond obchoduje. Na každé burze je ovšem odlišná nabídka a poptávka, takže i kurzy se na jednotlivých burzách mohou nepatrně lišit. Jednoduchým přepočtem lze získat také kurz BCD vůči euru (EUR) nebo České koruně (CZK). Cena jednoho tokenu BCD v Českých korunách je přibližně 18.520471 Kč.

Vývoj zájmu o kryptoměnu (online graf)

Prostřednictvím specializované služby Google Trends lze sledovat vývoj zájmu o kryptoměnu Bitcoin Diamond v průběhu času. Na online grafu níže je zobrazen trend celosvětového zájmu o kryptoměnu BCD za uplynulých 12 měsíců.

Kalkulačka BCD/CZK/USD/EUR/BTC (převodník)

Kalkulačka, kterou naleznete níže, funguje jako jednoduchý převodník kurzu mezi kryptoměnou Bitcoin Diamond a dalšími měnami. Převodník umožňuje konverzi mezi měnovými páry BCD/USD, BCD/EUR, BCD/CZK, ale také BCD/BTC. Kalkulačka je stále aktuální, jelikož převodní ceny se pravidelně obnovují.

Převodník

Kalkulačka / převodník

Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

BCD – související kryptoměny

Diskuze , zkušenosti

Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář