Aktualizováno

Recenze BITSEVEN Zkušenosti s platformou Bit Seven, funkce, poplatky, diskuze

Hodnocení:
80%
Kde nakupovat kryptoměny?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V následující recenzi se zaměříme na platformu BitSeven. Podrobně ukážeme, jak BitSeven funguje, co všechno nabízí a jaké si účtuje poplatky. Prozkoumáme také slabé stránky a nevýhody, o kterých se tak často nemluví. Tak pojďme na to!

Recenze BitSeven ve zkratce

BitSeven je webová platforma pro maržové obchodování kryptoměn, která funguje od března 2017.

Přes BitSeven můžete obchodovat Bitcoin, Ethereum a Litecoin s pákovým efektem až 1:100. K obchodování se využívají derivátové kontrakty, pomocí kterých lze vydělávat nejen když trh roste, ale také když cena kryptoměn klesá.

Pro vklady a výběry lze využívat pouze Bitcoin. Klasické měny (včetně CZK, USD a EUR) BitSeven neakceptuje.

Silnou stránkou BitSeven jsou nízké poplatky, a to zejména při obchodování s nízkou finanční pákou. Vklady jsou navíc bezplatné a spready prakticky nulové.

Dobrou zprávou je, že BitSeven podporuje 16 jazyků včetně češtiny. Český překlad má dokonce i obchodní smlouva, což u konkurentů nebývá zvykem.

Výhody

 • Až stonásobná finanční páka
 • Přehledná a intuitivní platforma
 • Nevyžaduje ověření účtu
 • Podpora češtiny

Nevýhody

 • Nepodporuje fiat měny
 • Pouze 3 kryptoměny
 • Vklady a výběry pouze přes BTC

Hodnocení BitSeven: 80%

Základní informace o BitSeven

Název BitSeven
Provozovatel BitSeven Global Trading Ltd. (Belize)
Rok založení 2017
Čeština Ano
Fiat měny Ne
Kryptoměny 3 (BTC, LTC, ETH)
Vklady a výběry Pouze Bitcoin
Ukládání kryptoměn Ano
Nákup bez registrace Ne
Pákový efekt 1x až 100x
Podporované funkce Obchodování derivátových kontraktů
Minimální objednávka 0.0005 BTC
Obchodní limity Ano
Demo účet Ne
Poplatek za transakci Za obchodování (od 0.075 %)
Za směnu kryptoměn (0.19 %)
Další poplatky Ano
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka BitSeven

BitSeven je obchodní platforma, přes kterou lze obchodovat Bitcoin, Litecoin a Ethereum s využitím až stonásobné finanční páky.

Prostřednictvím platformy BitSeven můžete spekulovat na růst nebo pokles Bitcoinu a dalších kryptoměn. Altcoiny lze ovšem obchodovat jen za předpokladu, že vložené BTC směníte na příslušnou kryptoměnu. Slouží k tomu interní směnárna kryptoměn, která je součástí webové platformy.

Obchodování probíhá pomocí derivátových kontraktů, které sledují hodnotu kryptoměny vůči americkému dolaru.

Minimální objem objednávky je 0.0005 BTC, zatímco horní limit pro jednu objednávku jsou 3 BTC.

Každou obchodní pozici můžete držet až 240 hodin. Pozice, které neprodáte do 240 hodin, se automaticky prodají za aktuální tržní cenu.

Všechny vklady i výběry probíhají výhradně v BTC. Fiat měny ani altcoiny BitSeven nepodporuje.

Platforma BitSeven

Platforma BitSeven

Finanční páka

Finanční páka je nástroj, který znásobí všechny vaše zisky, ale i případné ztráty. Díky tomu můžete vydělávat i bez vysokého kapitálu nebo při malé změně kurzu.

Hned na úvod musíme zdůraznit, že obchodování s pákou vyžaduje zkušenosti a není vhodné pro začátečníky. Finanční páka totiž nedává příliš velký prostor chybovat.

Pokud například otevřete obchod s pákou 1:100 a cena kryptoměny se změní o 1 % proti vaší pozici, tak ztratíte celou investici. Páka 1:100 totiž násobí zisky i ztráty stonásobně.

Typy objednávek

U BitSeven máte k dispozici 2 druhy objednávek pro obchodování kryptoměn:

 • Tržní objednávka (Market order): Objednávka se zrealizuje ihned po odeslání za aktuální tržní kurz. U tržní objednávky nastavíte jen velikost investice a finanční páku.
 • Limitní objednávky (Limit order): Objednávka se zrealizuje až ve chvíli, kdy cena kryptoměny vzroste nebo klesne na vámi požadovanou úroveň. U limitní objednávky nastavíte velikost investice, finanční páku, a především kurz, při kterém se má objednávka uskutečnit.

U každé objednávky lze nastavit také příkaz pro automatické ukončení pozice při zisku 100 %, 200 % nebo 300 %.

Jak obchodovat u BitSeven?

NÁVOD
 1. Vytvořte si obchodní účet. Stačí zadat email, libovolné heslo a potvrdit email přes kontrolní odkaz.
 2. Registrace účtu u BitSeven

  Registrace účtu u BitSeven

 3. Vložte na účet Bitcoiny. Adresu peněženky najdete v záložce Vklad.
 4. Vklad Bitconů na obchodní účet

  Vklad Bitconů na obchodní účet

 5. Otevřete platformu BitSeven a vyberte požadovanou kryptoměnu.
 6. Nastavte parametry objednávky: velikost investice, finanční páku, typ objednávky a automatický prodej.
 7. Nastavení objednávky

  Nastavení objednávky

 8. Klikněte na možnost UP (očekáváte růst) nebo DOWN (očekáváte pokles).
 9. Zobrazí se souhrn objednávky, kde uvidíte detailní informace. Zkontrolujte všechny údaje a potvrďte objednávku.
 10. Hotovo! Objednávka se zobrazí v záložce Pozice (respektive Otevřené objednávky), kde uvidíte aktuální zisk nebo ztrátu. Každou pozici můžete kdykoliv ukončit.

Poplatky u BitSeven

BitSeven si účtuje poplatek za směnu dvou kryptoměn, za obchodování s pákou, ale také za výběr BTC. Poplatky jsou poměrně nízké, ale s rostoucí velikostí pákového efektu se zvyšují.

Uveďme si jeden příklad:

Zatímco Bitcoin bez páky se obchoduje s poplatkem 0.075 %, u transakcí se stonásobnou pákou zaplatíte až 7.5 %. Poplatek za obchodování se navíc platí při otevření i při uzavření pozice, takže konečné náklady jsou dvojnásobné.

Pojďme se na jednotlivé poplatky podívat podrobně:

 • Spread označuje rozdíl nákupního (vyššího) a prodejního (nižšího) kurzu. Spready u BitSeven jsou prakticky nulové, což jsme si ověřili přímo na obchodní platformě. Při našem testu byl spread pouze 0.01 % pro Bitcoin a 0.03 % pro altcoiny.
 • Poplatek za obchodování: Za každou objednávku, kterou zadáte přes platformu BitSeven, zaplatíte poplatek. Velikost poplatku se určuje jako základní poplatek x výše páky. Příklady najdete v následující tabulce:
Finanční páka 1x (základ) 5x 10x 100x
Bitcoin (BTC) 0.075 % 0.375 % 0.750 % 7.500 %
Ethereum (ETH) 0.151 % 0.755 % 1.510 % maximálně 50x
Litecoin (LTC) 0.193 % 0.965 % 1.930 % maximálně 40x
 • Poplatek za směnu: Každá směna mezi dvěma kryptoměnami stojí 0.19 %
 • Poplatek za výběr: Za výběr BTC z účtu BitSeven zaplatíte fixní poplatek 0.0005 BTC. Jedná se v podstatě o poplatek bitcoinové sítě, který se platí u každé transakce a funguje jako odměna pro těžaře za zpracování transakce.

Důvěryhodnost a zabezpečení

Projekt BitSeven byl spuštěn v roce 2018 a velmi rychle se stal jedním z nejvíce pokročilých systémů pro maržové obchodování kryptoměn.

Platformu provozuje společnost BitSeven Global Trading Limited, která sídli v Belize. Další dvě kanceláře má společnost v Hong Kongu a ve Švýcarsku.

V otázce zabezpečení nenechává BitSeven nic náhodě. Digitální mince se ukládají na multisig (multiple signature) peněženkách a zabezpečení účtu zajišťuje 2FA ověřování.

Co je 2FA?

Dvoufaktorová autentizace (2FA) spočívá ve dvojím ověření identity. Metoda je jednoduchá a efektivní, a proto ji využívají i různé banky a elektronické peněženky. A jak to celé funguje?

Abyste se mohli přihlásit do systému, musíte znát nejen vaše heslo, ale také jednorázový kód. Tento kód vám vygeneruje mobilní aplikace (obvykle Google Authenticator) nebo jej obdržíte emailem či SMS zprávou.

Zákaznickou linku můžete kontaktovat pouze přes speciální formulář. Ten mají k dispozici ale jen registrovaní klienti. Emailovou adresu ani telefonní kontakt BitSeven bohužel neuvádí.

Zkušenosti s BitSeven

Největší nevýhodou BitSeven je nedostatek informací a referencí.

Na internetu nejsou téměř žádné recenze ani ohlasy klientů. Něco takového bychom čekali u začínající platformy, ale BitSeven funguje už 3 roky a podle oficiálního YouTube kanálu mají přes 1.2 milionů klientů.

O provozující společnosti se toho moc neví, což také mnoho důvěry nevzbuzuje. Dohledáte jen jméno zakladatele projektu, kterým je belgický vývojář Malik Amurlayev.

Na druhou stranu anonymita je u BitSeven oboustranná. Služba totiž nevyžaduje žádné ověřování identity ani vyplňování osobních údajů.

Recenze a zkušenosti klientů

?Zdroj referencí: BitcoinTalk
G. napsal

Hlavní výhodou BitSeven je, že netrpí problémy s přetížením podobně jako BitMEX. Obchoduji na obou platformách a momentálně dávám přednost BitSeven. Je to sice nová platforma, takže lidi mají pochyby, ale moje výběry proběhly rychle, takže jsem přesvědčený o tom, že je to spolehlivá společnost.

P.C. napsal

Pozor na BitSeven. (…) Nedohledáte žádné informace o tvůrcích ani přesnou adresu sídla. Držte se raději ověřených směnáren a burz.

B. napsal

Nechci propagovat BitSeven, ale zatím vypadají dobře a je fajn vidět konkurenci BitMEX. (…)

Co klienti oceňují:

 • Přehledná aplikace
 • Vysoká finanční páka
 • Nevyžaduje ověření identity

Co klienti kritizují:

 • Nepodporuje fiat měny
 • Pouze 3 kryptoměny
 • Minimum informací o provozovateli

Na co si dát pozor?

 • Vklady a výběry pouze v BTC.
 • Vysoká finanční páka představuje vysoké riziko.

Závěrečné shrnutí

BitSeven kombinuje mnoho zajímavých funkcí pro obchodování kryptoměn, ale přesto si zachovává přehledné a uživatelsky přívětivé rozhraní. Některé servery označují BitSeven dokonce jako nejvíce pokročilou platformu pro pákové obchodování.

S BitSeven můžete obchodovat prakticky ihned, bez zdlouhavých procesů a formalit. Registrace zabere sotva jednu minutu, ověřování identity se nevyžaduje a platforma funguje na webové bázi, takže se nemusí stahovat ani instalovat. Zkrátka rychle, jednoduše a anonymně.

Silným konkurentem BitSeven je obchodní platforma BitMEX, která umožňuje maržové obchodování s pákou až 1:100.

Komu BitSeven doporučit?

Platformu BitSeven ocení především zkušení obchodníci a spekulanti, kteří chtějí využívat krátkodobé cenové výkyvy.

Vysoká páka ovšem přináší vysoké riziko, takže pro začátečníky a příznivce dlouhodobých investic nebude BitSeven šťastná volba. Pro tyto případy se hodí spíše klasické kryptoměnové burzy nebo směnárny.

Máte vlastní zkušenosti s BitSeven? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do diskuse pod recenzí!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář