Aktualizováno

Recenze HODLY – jednoduchá kryptoměnová peněženka Hodly.com

Hodnocení:
94%

Ukládání kryptoměn na internetových peněženkách je pohodlné, ale také hodně riskantní. Peníze totiž svěřujete do rukou cizích lidí a to bez jakékoli záruky. U internetových peněženek musíte doufat, že jsou účty dostatečně zabezpečené před hackery a že vám společnost vaše kryptoměny skutečně vrátí.

Právě vysoké zabezpečení a kvalitní zázemí jsou hlavní výhody nové virtuální peněženky Hodly. Peněženka Hodly je navíc opravdu jednoduchá a universální. Kromě amerických dolarů totiž podporuje hned 13 různých kryptoměn: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, NEO, TRON, Ethereum Classic, OmiseGO, Zcash, Bitcoin Gold, Stellar a OTN Tokeny. Všechny tyto kryptoměny tak můžete uchovávat na jediném místě.

Hodly je ovšem mnohem více, než obyčejná online peněženka pro kryptoměny. Součástí platformy je také rychlá a jednoduchá směnárna, kde můžete nakupovat všechny podporované kryptoměny za americké dolary. Nakoupené kryptoměny pak jednoduše necháte na Hodly peněžence, kde jsou neustále k dispozici.

Hodly – virtuální peněženka a směnárna

Platforma peněženky Hodly

Platforma peněženky Hodly

Počítačová platforma Hodly je jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Platformu spustíte v klasickém internetovém prohlížeči, takže nemusíte nic stahovat ani instalovat. Kromě počítačové platformy je dostupná také aplikace Hodly pro chytré mobily. Dostupné jsou verze jak pro Android, tak i pro iOS.

Na jednu stranu je jednoduchost velkou výhodou. Při nákupu například jednoduše kliknete na požadovanou kryptoměnu, vyberete částku a nákup potvrdíte. Nic víc řešit nemusíte, ale ani nemůžete. Pokud ovšem vyžadujete pokročilé obchodní příkazy a funkce, tak budete muset využít jinou službu. Hodly totiž nabízí jen rychlý nákup kryptoměn za USD a jediným analytickým nástrojem na celé platformě je jednoduchý cenový graf.

Jak nakoupit kryptoměny přes Hodly.com

Hodly.com aktuálně podporuje 13 kryptoměn

Hodly.com aktuálně podporuje 13 kryptoměn

Při nákupu kryptoměn přes Hodly můžete nakoupit jakoukoliv z 13 podporovaných kryptoměn. Za nákup zaplatíte platební kartou (Visa nebo Mastercard) nebo pomocí USD konta přímo z účtu Hodly. Na účtu totiž máte separátní konto pro každou kryptoměnu i pro USD. Druhou možností je nakoupit kryptoměny na jiné burze nebo směnárně a pak je poslat na peněženku Hodly. Virtuální adresu vaší peněženky Hodly najdete v podobě textového nebo QR kódu pod cenovým grafem.

Velikost transakce musí být v rozsahu 10 až 100 000 USD.  USD konto na účtu Hodly můžete fundovat pomocí elektronických platebních systémů Neteller, Sofort a WebMoney nebo pomocí již zmiňovaných platebních karet. Minimální velikost vkladu na USD konto je 10 dolarů.

Při nákupu kryptoměn přes Hodly zaplatíte fixní poplatek 4,9 %. Pokud na účet vkládáte fiat měnu (USD), tak tento poplatek neplatíte. Tuzemští klienti by ale neměli zapomínat na poplatek za převod měny. Pokud totiž využíváte platební kartu od CZK účtu, tak zaplatíte poplatek za převod měny (+ kurzové ztráty). Tento poplatek si ovšem účtují banky, nikoliv Hodly. Samotné ukládání kryptoměn na Hodly je bezplatné.

Zabezpečení na prvním místě

Nákup Bitcoinu

Nákup Bitcoinu

Hodly klade důraz na vysoké zabezpečení, s čímž ovšem souvisí i nezbytná verifikace. Abyste mohli používat všechny služby Hodly, tak na svůj účet musíte nahrát kopie osobních dokumentů a potvrdit tím vaši identitu. Provozovatel vyžaduje kopii občanského průkazu, řidičského průkazu nebo pasu. Kopie musí být dostatečně kvalitní, čitelné a ofocený průkaz musí být platný.

Základem zabezpečení je ochrana klientských účtů v podobě dvoustupňového ověření (2FA). 2FA funguje tak, že při přihlašování musíte vyplnit nejen uživatelské jméno a heslo, ale také číselný kód, který vám systém vygeneruje a zašle jako SMS na vaše telefonní číslo. Velkou výhodou je ale především šifrované offline úložiště, které znemožňuje hackerské útoky přes internet. Hodly na offline úložiště ukládá 80 % klientských prostředků. Zbytek je na online účtech připravený na okamžité transakce.

Provozovatelem je broker IQ Option

Hodly je projekt kyperské společnosti IQOption Ltd. Tato společnost je známá především díky populární obchodní platformě (IQ Option), kterou provozuje od roku 2013. V Česku ovšem obchodní platforma IQ Option funguje pod sesterskou společností IQOption Europe Ltd, která podléhá regulacím kyperské komise CySEC a je registrovaná také u ČNB. Platformy IQ Option a Hodly jsou propojené, takže pokud máte účet u IQ Option, tak jej můžete použít i k přihlášení do Hodly.

Hodly podporuje třináct různých jazyků, mezi kterými najdete třeba angličtinu, němčinu, ruštinu nebo francouzštinu. Češtinu ani slovenštinu Hodly zatím nenabízí. Nevýhodou je také to, že klientskou podporu lze kontaktovat pouze přes live chat. Součástí platformy je také zpravodajská sekce, kde se dočtete o novinkách a důležitých nadcházejících událostech, které souvisí s kryptoměnami.

Zkušenosti s Hodly

Zkušenosti s Hodly

Zkušenosti s Hodly

Platforma Hodly běží teprve pár měsíců a na internetu nenajdete prakticky žádné recenze nebo diskuze na toto téma. Provozující společnost IQ Option ovšem funguje již několik let, v průběhu kterých si vybudovala pověst stabilní a spolehlivé společnosti. Obchodní platforma IQ Option pravidelně prochází inovacemi, které jsou v posledních letech zaměřené především na kryptoměny.

Při pohledu na platformu Hodly je patrné, že IQ Option se zaměřuje na jednoduché a čisté provedení. Hodly je ostatně virtuální peněženka, takže absence analytických nástrojů je pochopitelná. Pro obchodování je určena platforma IQ Option, kde analytické nástroje a pokročilé funkce nechybí. Pokud lze peněžence Hodly něco vytknout, tak je to vyšší poplatek při nákupu kryptoměn. Kryptoměny sice můžete koupit na jiné burze, jenže to je o poznání složitější a méně pohodlné. Klienti by jistě uvítali také možnost odprodávat kryptoměny přes Hodly zpět na americké dolary. V současné době ovšem Hodly umožňuje jen nákup kryptoměn za USD, ale zpětný odprodej se musí realizovat přes jinou službu.

Hodly je opravdu povedená virtuální peněženka s vysokým zabezpečením. Pokud hledáte levné, rychlé a jednoduché řešení pro ukládání kryptoměn, tak je Hodly ideální. Pokud je ovšem vaši prioritou maximální zabezpečení, tak je lepší využít hardwarové peněženky (např. Ledger či Trezor).

Charakteristika virtuální peněženky

Název HODLY
Provozovatel Iqoption Ltd
Rok založení 2018
Sídlo Seychely
Typ platformy Virtuální peněženka kryptoměn, směnárna
Čeština Ne
Fiat měny USD
Kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple, OmiseGO, NEO, Stellar, Tron, Zcash, Bitcoin Gold, OTN tokeny
Vklady/výběry Kryptoměny, platební karty, elektronické peněženky (Neteller, Sofort, WebMoney)
Minimální vklad 10 USD
Minimální transakce 10 USD
Poplatky Poplatek při nákupu 5 %
Bonus Ne
Anonymní Ne (povinná verifikace)
Finanční páka Ne
Investice do kryptoměn je spojena s rizikem ztráty finančních prostředků. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak kryptoměny fungují, a zda si můžete dovolit riziko ztráty finančních prostředků.

Diskuze

Vložit komentář