Aktualizováno

Recenze burzy ABCC – návod a zkušenosti s ABCC.com, token AT, diskuze

Hodnocení:
50%
Hledáte nejlepší kryptoburzu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

V únoru 2018 byla spuštěna obchodní platforma nové internetové burzy ABCC. Zahraniční burza láká obchodníky na rychlost, spolehlivost a především na nízké a transparentní poplatky. Většinu peněz vybraných na poplatcích navíc burza vrací zpět klientům, kteří si zakoupí digitální tokeny AT. Navzdory nepříznivé situaci na kryptoměnovém trhu se tak objevuje nová možnost, jak nákupem digitálních měn vydělávat.

Na burze se obchoduje 45 různých kryptoměn prostřednictvím více než stovky měnových párů. V portfoliu ABCC nechybí oblíbené kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, DASH, Stellar, Ripple, EOS, Litecoin nebo Bitcoin Cash. Tradiční měny jako dolar nebo euro ovšem ABCC nepodporuje. Kryptoměny ale můžete nakupovat a prodávat za Tether (USDT), což je digitální alternativa k americkému dolaru s hodnotou 1 USD. Většina méně známých kryptoměn se na platformě obchoduje v páru s Bitcoinem, Etherem nebo právě s USDT.

Burza ABCC a token AT

Burza kryptoměn ABCC

Burza kryptoměn ABCC

Burza ABCC má vlastní digitální token označovaný zkratkou AT. Nejedná se o žádnou převratnou novinku, protože s vlastním tokenem přišla už dříve burza Binance nebo KuCoin. AT je token typu ERC20, což je standardní token blockchainu Etherea. Držitelé AT tokenů mají řadu výhod (např. hlasováním rozhodují o změnách na burze), ale především dostávají finanční odměny. Koncept je podobný jako u firemních akcií, kde firmy vyplácí akcionářům dividendy. ABCC totiž rozděluje 80 % vlastních zisků z poplatků mezi držitele tokenů AT. A to každý den.

Token AT

Token AT

S denními obchodními objemy přes 130 milionů dolarů a s poplatkem 0,1 % burza na poplatcích vydělá asi 130 tisíc dolarů denně. Z toho se mezi držitele AT tokenů rozdělí asi 100 tisíc dolarů. Platí jednoduchá úměra: čím více burzovních tokenů máte, tím více peněz dostanete. Jelikož je ale počet AT stanovený na 210 milionů, tak je potřeba vlastnit velké množství tokenů, aby denní zisky měly alespoň nějaký smysl. Kolik aktuálně ABCC rozděluje a kolik denně dostanete, pokud vlastníte 1000 AT, je uvedeno na úvodní webové stránce ABCC.

Registrace a verifikace účtu

Verifikace obchodního účtu

Verifikace obchodního účtu

Abyste mohli využívat služby ABCC, musíte si založit obchodní účet. Registrace je naštěstí velmi jednoduchá a rychlá, protože se vyplňuje pouze email a libovolné heslo. Ostatní údaje jsou nepovinné, takže není problém obchodovat anonymně. Bez ověřeného účtu je denní limit pro výběry 2 BTC, zatímco uživatelé s verifikovaným účtem mohou denně vybrat až 200 BTC.

Pro úspěšnou verifikaci účtu je potřeba vyplnit jméno a příjmení, pohlaví a číslo vašeho mobilu. Dále musíte na účet nahrát kopii platného průkazu (pas, občanka nebo řidičský průkaz) a fotografii vás s průkazem a s papírem, na kterém má být napsáno “ABCC”, aktuální datum a váš podpis.

Pro maximální zabezpečení klientských účtů podporuje ABCC dvoufázové ověřování (2FA) a SMS ověřování. 2FA je v dnešní době standardem snad na všech burzách a klienti by toho měli rozhodně využít. Do účtu s aktivní 2FA se totiž může dostat jen ten, kdo zná heslo a současně má u sebe mobilní telefon majitele účtu. Samotné heslo k přihlášení nestačí.

Vklady, výběry a poplatky

Peníze se vkládají i vybírají pomocí kryptoměn. Ty tedy musíte nakoupit přes nějakou burzu nebo směnárnu, která umožňuje nákup za klasické fiat měny. V Česku je populární třeba burza CoinMate, která umožňuje nákup kryptoměn za CZK s minimálními poplatky.

Vklady i výběry jsou bez poplatků. Jediným poplatkem, který si ABCC účtuje, je fixní transakční poplatek ve výši 0,1 %. Tento poplatek zaplatíte při každé transakci. Podle obchodovaného měnového páru se poplatek platí v BTC, USDT nebo v ETH. Do budoucna bude prý možné poplatky hradit také domovskou kryptoměnou AT.

Návod: Jak obchodovat přes ABCC

Obchodní platforma ABCC je přehledná a intuitivní. Uprostřed platformy je jednoduchý graf, u kterého můžete měnit časový interval (Time). Technické indikátory ani jiné analytické nástroje zde ale nenajdete, takže náročnější uživatelé musí využít jiné grafy, například službu TradingView.

Pod grafem je okno pro zadávání transakcí s příkazy Limit a Market. Příkaz Market slouží k okamžitému nákupu libovolného množství kryptoměny nebo prodeji za nejlepší dostupný kurz. U příkazu Limit si nastavíte kromě množství kryptoměny (Amount) také kurz, za který chcete nakupovat nebo prodávat. Příkaz limit se vyplní, až když se na trhu objeví vhodná protinabídka. Tlačítko BUY se používá k nákupu kryptoměny, SELL k prodeji.

Nalevo od grafu se zobrazuje seznam objednávek. Zelenou barvou jsou označeny objednávky na nákup zvolené kryptoměny a červenou barvou objednávky na prodej. Panel na pravém okraji platformy obsahuje seznam dostupných měnových párů a výpis vašich transakcí (My trade).

Zkušenosti s ABCC.com

Zkušenosti s ABCC.com

Zkušenosti s ABCC.com

Podle serverů CoinGecko a CoinMarketCap se přes burzu ABCC denně zobchodují kryptoměny v hodnotě přes 130 milionů dolarů. S tímto obchodním objemem se burza řadí na 22. místo, což je pro tak mladou burzu výborné. Nutno ale dodat, že ještě před několika měsíci burze náleželo dokonce 8. místo, protože denní obchodní objemy přesahovaly 300 milionů dolarů. Otázkou ovšem zůstává, zda skutečně došlo k tak razantnímu poklesu obchodních objemů, nebo čísla byla a jsou zkreslená.

Současná situace kryptoměnám příliš nepřeje a to se odráží i na ceně tokenu AT. Token se začal prodávat za 0,5 dolarů, velmi rychle jeho hodnota vystřelila téměř na 4 dolary, ale dnes se obchoduje opět za půl dolaru. A trend je klesající. Pokud by ovšem obchodní objemy na burze rostly, zvyšovaly by se i zisky z poplatků a tudíž i odměny pro držitele AT. V takové situaci by pravděpodobně rostla i hodnota AT, protože by se z něj mohl stát lukrativní investiční token. Jenže to jsou vše jen hypotézy.

Pokud může jít ABCC v něčem příkladem, tak je to určitě přehlednost a transparentnost. Platforma je jednoduchá a rychlá, poplatky jsou jednoznačné a pod projektem jsou podepsaní skuteční lidé. Burza má množství pozitivních recenzí, dobrou zpětnou vazbu od uživatelů a doposud bezproblémový chod. Zabezpečení účtů splňuje současné standardy, poplatky jsou opravdu nízké a portfolio dostupných kryptoměn se stále rozšiřuje. Jedinými nevýhodami tak zůstává absence klasických fiat měn, češtiny a chybějící pokročilé funkce (příkaz stop-loss nebo třeba analytické nástroje).

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika kryptoměnové burzy

Název ABCC (burza kryptoměn)
Provozovatel AlphaBit Corporation ( Kajmanské ostrovy)
Rok založení 2018
Fiat měny ne
Kryptoměny 45 [Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT),  Qtum (QTM), NEO (NEO), EOS (EOS), OmiseGO (OMG), Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP)…]
Vklady/výběry virtuální peněženky (kryptoměny)
Minimální vklad/výběr Ne
Limit pro vklad/výběr 2 BTC / den bez verifikace, 200 BTC / den s verifikací
Poskytování osobních dokumentů Nepovinné (jen pro navýšení limitů pro výběr)
Obchodní příkazy Limit, Market
Min. transakce Ne
Poplatky za transakce (0,1 %)
Zvýhodnění poplatků Ne
Další výhody 2FA, burzovní token AT
Platby v CZK Ne
Čeština Ne
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář