Aktualizováno

RECENZE: Bitcoin Profit a Bitcoin Code slibují miliony, jde o podvod

RECENZE: Bitcoin Profit a Bitcoin Code slibují miliony, jde o podvod

Internetoví podvodníci zrecyklovali rok starý podvod a opět útočí! Jejich reklamy slibují milionové výdělky přes obchodní programy Bitcoin Profit a BitcoinCode, které obchodují s kryptoměnami. Má to ale háček. Nejprve musíte vložit 300 euro…

RECENZE: Bitcoin Profit a Bitcoin Code slibují miliony, jde o podvod

Co je to Bitcoin Profit / Bitcoin Code?

Platforma Bitcoin Code

Platforma Bitcoin Code

Bitcoin Profit (resp. Bitcoin Code) je program pro automatické obchodování kryptoměn, který má dosahovat vysoké úspěšnosti. Program je bezplatně dostupný a podle propagačního webu dokáže vydělat miliony z pouhých 300 euro. A to za necelý půlrok.

Program Bitcoin Code má údajně vyřešit problém sociální nerovnosti, jelikož každému vydělá dostatek peněz. Když se ale zamyslíte nad tím, jak funguje obchodování na burze, tak je tato myšlenka absurdní. Peníze na burze nevznikají, pouze se přelévají mezi obchodníky, takže aby jeden mohl vydělat, další musí ztratit. Je zkrátka nemožné, aby profitovali všichni.

Webová stránka Bitcoin Profit

Webová stránka Bitcoin Profit

Možná ještě více absurdní je ale tvrzení, že program Bitcoin Profit vytvořili největší vizionáři technologického sektoru: mimo jiné Bill Gates, Elon Musk a Richard Brandson. Představa, že tyto osobnosti musí svůj „geniální“ produkt propagovat přes nevyžádané emaily a vyskakovací reklamní okna, je docela úsměvná.

Reklamní web plný lží

Propagační web vypadá jako zpravodajský portál

Propagační web vypadá jako zpravodajský portál

Jediné informace o programu Bitcoin Profit najdete na propagační webové stránce, na kterou odkazují již zmiňované reklamy. Propagační web se tváří jako zpravodajský portál, ale veškeré funkční odkazy směřují k registraci u Bitcoin Profit. Na webu jsou také falešné recenze a fiktivní diskuse, do které nelze přidávat nové komentáře.

Fiktivní rozhovor s Petrem Kellnerem

Fiktivní rozhovor s Petrem Kellnerem

Na webu je uvedeno, že český podnikatel Petr Kellner investoval 1,5 milionu korun do nového startupu, kterým je právě Bitcoin Code. O své investici se údajně zmínil v živém rozhovoru na ČT24, který ale nikdy neproběhl.

Před zákeřnou reklamou varovala investiční skupina PPF Petra Kellnera i Česká národní banka.

Série kryptoměnových podvodů

Stejný reklamní web podvodníci používají už několik let. Obměňují pouze název programu a jména celebrit, které program doporučují. V podvodu se tak objevila jména českých herců, politiků, sportovců a dalších známých osobností.

První varování před tímto podvodem jsme vydali v listopadu 2019. V článku jsme mimo jiné uvedli 5 důkazů, že se jedná o podvod.

Program Bitcoin Profit či Bitcoin Code podvodníci nabízeli pod názvy Bitcoin Pro, Bitcoin Revolution, Bitcoin Trader, Bitcoin Union, Bitcoin Era nebo Bitcoin Evolution. A současné verze (Bitcoin Profit a Bitcoin Code) určitě nebudou poslední.

Vypátrat jména skutečných podvodníků je bohužel prakticky nemožné. Stopy ovšem vedou do zahraničí, kde se tyto podvody začaly objevovat o několik měsíců dříve než v Česku. Česká verze je pouhý překlad cizojazyčného originálu, což je patrné například v diskusi.

Získat peníze zpět je problém

Při registraci u Bitcoin Profit / Bitcoin Code se vám automaticky vytvoří účet u CFD brokera. Jedním z těchto brokerů je společnost eXcentral, která oficiálně neposkytuje služby českým obchodníkům. Jak ale můžete vidět, tak realita je trochu jiná. Na stejného brokera mimochodem odkazují také další podvody (například Bitcoin Era).

Po registraci vás bude kontaktovat pracovník zákaznické linky, který vám naslibuje prakticky cokoliv, jen abyste vložili co nejvíce peněz. Získat vložené peníze zpět je ale problém, protože broker vyžaduje kopie několika osobních dokumentů. Výběrem peněz jsme se blíže zabývali v recenzi podvodného Bitcoin Up.

Programy pro automatické obchodování sice existují, ale ani ty nejlepší nedokážou zhodnotit €300 na miliony za 3 měsíce. Většina těchto programů má žalostnou úspěšnost a dříve nebo později vaše peníze ztratí, což si můžete sami ověřit přes demo účet. Pokud tedy nějaký program skutečně obdržíte, tak jej raději nepoužívejte.

Pozor si dejte také na investiční rady od brokera, protože brokeři mohou profitovat na vašem neúspěchu.

Je možné vydělat obchodováním?

Online obchodování je poměrně jednoduché. Stačí se zaregistrovat k brokerovi, vložit peníze a pak jen klikat na tlačítka „Nakoupit“ a „Prodat“. Něco takového zvládne každý, jenže ne každý dokáže dlouhodobě profitovat. Podle dostupných statistik totiž většina retailových obchodníků (asi 80 %) končí ve ztrátě, a internetové podvody tomu výrazně přispívají.

Obchodování přes internet není podvod, ale řada podvodníků na něm parazituje. Proto je důležité ignorovat všechny programy, strategie nebo investiční rady, které slibují snadné a rychlé zbohatnutí.

Abyste vydělali na burze, tak musíte správě odhadovat budoucí vývoj na trhu. K tomu ovšem potřebujete zkušenosti, trpělivost a zodpovědný přístup. Pro začátečníky je proto klíčová příprava, kterou usnadní například testovací demo účty.

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, zkušenosti

 • Anonym
  22.10.2021 11:50
  Anonym
  Autor

  Jsou to zloději. Mnoho lidí naletělo, protože tady měli fotku pana Babiše a pana , již zesnulého Kellnera. Okradli zcela jistě mnoho lidí.., Policie s tím nemůže nic dělat, měli mobily z Británie a jiných zemí,,, takže z toho vyplývá, že i když jsou fota slavných lidí u takových “super investicí” nesmí se tomu věřit a když, tak pořádat Policii Čr jestli je to v pořádku..

 • Vít
  20.10.2021 16:29
  Vít
  Autor

  Dobrý den, asi před rokem se mi na facebooku ukázalo, že má matka sdílela reklamu na stránku BitcoinEra. Řekl jsem si že když to sdílela mamka tak to podvod nebude a zaregistroval jsem se. Asi 10 minut potom se pod sdíleným příspěvkem objevil komentář, jakože od mojí mamky, ale psal to někdo kdo pořádně neuměl česky a navíc to byl chlap. To jsem si uvědomil, že se jedná o podvod. Bylo už ale pozdě. Žádné peníze ani doklady jsem jim neposlal, ale můj telefon, e-mail a jméno už měli. Také jsem jim v telefonu potom sdělil věk (což bylo 17 v té době) a asi adresu (s tou si nejsem uplně jistý). To že mi bylo 17 jim bylo uplně jedno. Ta ženská mi jenom řekla, že znim starší a dál mi nabízela jejich služby. Vždy jsem jim řek že nic nechci a na e-maily nereagoval. Oni potom přestaly. Ale asi před dvěma týdny znovu začaly. Bylo to už moc, tak jsem si změnil číslo. E-maily ale stále chodí, což by mi bylo jedno, ale dnes mi přišel e-mail na kterém byl počátek e-mailové adresy mého bratra. V té je i jeho jméno. Vůbec netuším kde to sebrali a udělalo se mi z toho opravdu špatně. Připadám si jako kdyby mě někdo stalkoval. Je to strašný pocit. Nevíte někdo jestli mi něco hrozí nebo mé rodině. Asi ne ale já se cítím fakt strašně. Děkuji

 • Tradelax
  3.2.2021 21:30
  Tradelax
  Autor

  Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s firmou Tradelax?

  • Anonym
   12.3.2021 9:55
   Anonym
   Autor

   Bohužel i já hledám někoho, kdo by měl zkušennost s touto společností, zatím jsem nikde nenašel žádnou recenzi, ani názor. Společnost se jeví dobře, ale po přečtení dalších zhora uvedených názorů nevím, nevím.

   • InvestPlus
    12.3.2021 11:05
    Autor

    Společnost Tradelax nemá licenci pro poskytování služeb v rámci EU, její působení v ČR je tedy nelegální. Svěřovat své osobní údaje a finanční prostředky takové společnosti je extrémně rizikové.

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář