Aktualizováno

Recenze Capital.com Zkušenosti s brokerem, demo účet, poplatky, možnosti obchodování

Hodnocení:
60%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Nulové komisní poplatky, nízké spreadu a moderní obchodní platforma. Přesně tak se prezentuje brokerská společnost Capital.com, u které můžete obchodovat více než 2000 obchodních instrumentů prostřednictvím rozdílových smluv. Stačí to ovšem k tomu, aby mohl Capital.com konkurovat ostatním brokerům?

Obchodování u Capital.com

Na platformě Capital.com můžete spekulovat o hodnotě měn, akcií, komodit, indexů a kryptoměn, aniž byste je reálně vlastnili. Capital.com je totiž CFD broker, u kterého se obchodují rozdílové smlouvy. Tyto mimoburzovní smlouvy kopírují tržní cenu pokladového aktiva, takže třeba CFD Bitcoinu má stejnou cenu jako Bitcoin. Nákupem a následným prodejem CFD lze tedy vydělat stejně, jako při obchodovaní na skutečné burze.

Obchodování u Capital.com

Obchodování u Capital.com

Pomocí rozdílových smluv můžete spekulovat na růst i pokles trhu a díky finanční páce nepotřebujete vysoký kapitál. Výhodou jsou také nižší náklady u krátkodobých a maloobjemových transakcí. Tyto výhody by ovšem neměly zastínit skutečnost, že obchodování CFD je vysoce rizikové a pro cca 80 % retailových obchodníků i ztrátové.

Platformy brokera

Broker poskytuje webovou obchodní platformu, která se nemusí stahovat ani instalovat. Platformu totiž spustíte v klasickém internetovém prohlížeči. Platforma obsahuje přes 70 technických indikátorů, nastavitelný graf s grafickými nástroji, ale také zpravodajskou sekci. Narozdíl od tradiční platformy MT4, která se mezi CFD brokery stala standardem, působí platforma Capital.com moderně a velmi intuitivně.

Platforma brokera

Platforma brokera

Na platformě lze zadávat okamžité objednávky, které se zrealizují za aktuální cenu, ale i limitní objednávky, které se zrealizují až aktivum dosáhne požadované cenové úrovně. U každé objednávky lze využít také příkazy pro automatické ukončení transakce po překročení zvolené ztráty nebo zvoleného zisku (StopLoss nebo TakeProfit).

Kromě webové platformy nabízí broker obchodní aplikaci pro chytré mobilní telefony. Klienti brokera mají přístup také ke vzdělávací aplikaci Investmate. Obě mobilní aplikace jsou dostupné pro operační systémy Android i iOS.

Poplatky u Capital.com

Broker Capital.com si neúčtuje žádné poplatky za vklad ani za výběr. Bezplatné je také otevírání a uzavírání obchodních pozic. Jedinými poplatky tak zůstávají spready a poplatky za držení pozic přes noc.

Spread je okamžitý rozdíl nákupní a prodejní ceny. Například pro měnový pár EURUSD je rozdíl pouhých 0,6 pips, což je přibližně 0,005 %. Spready u Capital.com jsou ale dynamické, takže se mohou v průběhu dne měnit.

Výhodou je, že platforma ukazuje poplatek za převedení pozice do dalšího obchodního dne už při zadávání objednávky. Poplatek je uveden v procentech a bývá obvykle pár setin procent. To sice není mnoho, ale platí se každý den, což pocítíte zejména u dlouhodobých investic.

Finanční páka a minimální transakce

Při obchodování CFD se využívá finanční páka a ani Capital.com není v tomto ohledu výjimkou. Pro neprofesionální obchodníky je finanční páka omezena dle nařízení ESMA. Pro hlavní měnové páry je páka 1:30, pro vedlejší páry a indexy 1:20, komodity 1:10, akcie 1:5 a kryptoměny 1:2. Profesionální obchodníci mohou zažádat o navýšení finanční páky až na 1:500, avšak přijdou tak o ochranu účtu před záporným zůstatkem.

Dostupné trhy

Dostupné trhy

Minimální velikost transakce se liší pro každý obchodní instrument, ale většinou k otevření obchodní pozice stačí 1000 korun nebo méně. Rozdíly jsou ovšem propastné. Zatímco u kryptoměny Ripple potřebujete jen pár centů, u indexu SP500 a Bitcoinu je minimální investice kolem 1 dolaru a pro měnový pár EURUSD přesahuje minimální investice 35 dolarů.

Obchodní účty, vklady a výběry

Broker rozlišuje tři typy obchodních účtů. Základní účet Standard je určen pro klienty s vkladem do $3,000. Účet Plus získáte při vklad $3,000 až $10,000 a nejlepší prémiový účet vyžaduje vklad nad $10,000.

Účty se liší především v rozsahu klientských služeb, takže u lepších účtů získáte například manažera účtu nebo přístup k webinářům. Každý obchodník si může vytvořit až 10 živých a 10 testovacích účtů, přičemž měna účtu je vždy volitelná. Broker ovšem podporuje pouze USD, EUR, GBP a PLN.

Obchodní účty

Obchodní účty

Peníze na obchodní účet vložíte pomocí platebních karet, bankovním převodem nebo přes vybrané elektronické peněženky (iDeal, Giropay, Sofort, Neteller, QIWI, Trustly, Skrill, Multibanko nebo Przelewy24). Pro vklady i výběry peněz je nezbytné zvolit stejnou platební metodu. Vklady klientů Capital.com jsou pojištěné proti úpadku brokera až do €20,000.

Demo účet u Capitalcom

Broker Capital.com nabízí také testovací demo účet. Registrace demo účtu je velmi rychlá, jelikož stačí zadat email a libovolné heslo. Bez jakéhokoliv ověřování vás broker ihned přesměruje na webovou platformu, kterou si tak můžete velmi snadno vyzkoušet.

Zkušenosti s Capital.com

Provozovatelem brokera Capital.com je dvojice zahraničních firem. První firmou je kyperská společnost Capital Com SV Investments Limited, která podléhá regulacím úřadu CySEC. Druhá společnost Capital Com (UK) Limited sídlí v Anglii a je držitelem licence tamějšího úřadu FCA. Obě společnosti najdete také v evidenci ČNB, takže mohou legálně poskytovat investiční služby v Česku.

Web brokera Capital.com

Web brokera Capital.com

Mez silné stránky brokera patří obchodní platforma, absence administrativních poplatků, ale také bohatá nabídka obchodních instrumentů. Na straně výhod jsou také spready. Ty zůstávají nízké i třeba u Bitcoinu, což u konkurenčních brokerů nebývá zvykem. Potěší i funkce garantovaného stoploss (byť zpoplatněná).

Pokud patříte mezi náročnější obchodníky, tak vám platforma Capital.com může připadat trochu limitující. Na platformě nelze využívat algoritmické obchodní systémy a velkým nedostatkem je také chybějící dynamický stoploss (Trailing stop). Už z toho důvodu by si měl platformu každý nejprve otestovat pomocí demo účtu. Obchodníci by se měli také důkladně seznámit s obchodními podmínkami Capital.com, protože na zahraničních portálech je mnoho stížností od klientů, kterým broker kvůli porušení obchodních podmínek zablokoval účet a odebral zisky.

Kde obchodovat?
Přehled populárních brokerů, kteří jsou prověřeni tisícemi českých obchodníků:
BROKER
ROKU
 • Jednoduchá platforma a nízký minimální vklad
 • Testovací demo účet zdarma, výukové materiály, semináře
 • Kompletně v češtině, CZ podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
98%
Služba CFD. 77% ztrácí peníze
 • Možnost kopírovat obchody ostatních klientů eToro
 • Testovací demo účet s kapitálem 100 000 dolarů zdarma
 • Platforma v češtině
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
97%
Služba CFD. 62% ztrácí peníze
 • Neomezený demo účet s kapitálem 500 000 Kč zdarma
 • Kompletně v češtině, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2008, licence, vklady obchodníků pojištěny
95%
U 72% účtů investorů došlo ke ztrátě
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Charakteristika brokera

Provozovatel Capital Com SV Investments Limited
Obchodní název Capital.com
Typ brokera CFD broker (exekuce MM / ECN)
Rok založení 2017
Sídlo Kypr
Licence CySEC
Demo účet Ano
Čeština Ano (částečně)
Aktiva CFD (Akcie, komodity, indexy, forex, kryptoměny)
Minimální vklad 20 EUR/USD (250 EUR pro bankovní převod)
Financování účtu Platební karty, bankovní převod, iDeal, Giropay, Sofort, Neteller, QIWI, Trustly, Skrill, Multibanko nebo Przelewy24
Spready Dynamické (EUR/USD: 0,6 pips)
Finanční páka až 1:30; profesionální obchodníci až 1:500
Poplatky Spready, poplatky za držení pozice přes noc
Platformy a aplikace WebTrader, mobilní aplikace Capital.com, aplikace Investmate
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 74 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Diskuze, reference

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář