Aktualizováno 24. 3. 2022

Recenze Interactive Brokers Zkušenosti s brokerem IBKR, poplatky, demo, vklady a výběry

Hodnocení:
85%
Hledáte nejlepšího brokera?
SROVNÁNÍ BROKERŮ

Málokterý broker má mezi investory tak zvučné jméno jako americká společnost Interactive Brokers. IBKR je považovaný za jednoho z nejlepších a nejlevnějších brokerů, což dokazují statisíce klientů a desítky prestižních ocenění. Vyplatí se ale Interactive Brokers i pro české obchodníky? Více v naší recenzi!

Recenze Interactive Brokers ve zkratce

Interactive Brokers / IBKR je jedna z nejstarších a největších brokerských společností na světě. Broker funguje od roku 1978 a v současné době eviduje přes 1.68 milionů klientských účtů.

Přes Interactive Brokers můžete obchodovat tisíce investičních produktů, mezi kterými nechybí americké a evropské akcie, futures, opce, dluhopisy, CFD nebo populární ETF fondy. České akcie ani ETF z amerických trhů ovšem u brokera nepořídíte.

Platforma brokera Interactive Brokers

Platforma brokera Interactive Brokers

Mezi hlavní výhody Interactive Brokers patří vysoká důvěryhodnost, široká nabídka trhů a nízké poplatky. Na straně nevýhod je naopak absence češtiny, složitější obchodní platforma nebo pomalá zákaznická linka.

Interactive Brokers je považovaný za brokera pro velké a zkušené investory. V posledních letech se ale přístup brokera hodně změnil a je vidět, že chce zaujmout i drobné obchodníky. Broker například zrušil minimální vklad, zrušil poplatek za vedení účtu a zavedl zlomkové akcie. Ať už tedy plánujete investovat miliony nebo jen pár tisíc, IBKR stojí za zvážení. Více v následující části recenze.

Výhody

 • Licencovaný broker s dlouholetou historií
 • Nízké poplatky za obchodování
 • Široká nabídka investičních produktů
 • Pokročilé nástroje a funkce
 • Zlomkové akcie (pouze pro US akcie)

Nevýhody

 • Složité pro začátečníky
 • Platby pouze bankovním převodem
 • Nepodporuje češtinu

Hodnocení Interactive Brokers: 85%

Základní info o Interactive Brokers

Název Interactive Brokers / IB / IBKR
Provozovatel Interactive Brokers LLC (USA)
Založeno 1987 (USA)
Provozovatel pro EU Interactive Brokers Central Europe Zrt. (Maďarsko)
Licence pro EU Ano (MNB)
Nabízené produkty Akcie, ETF, dluhopisy, opce, futures, CFD, kryptoměny…
Platforma TWS (desktopová), Client Portal (webová), mobilní
Poplatky za obchodování Ano → srovnat s konkurencí
Poplatek za neaktivitu Ne
Poplatek za výběry Ne
Platební metody Bankovní převod
Měna účtu 22 (CZK, USD, EUR a další)
Demo účet Ano
Minimální vklad 1 USD
Minimální obchod 0.0001 akcie / 1 USD
Čeština Ne
Sociální obchodování Ne

Investiční produkty a služby

Nejprve se podíváme na to, jaké investiční produkty broker nabízí a co u Interactive Brokers naopak nenajdete.

Broker IBKR vám umožní obchodovat cenné papíry (akcie, ETF, dluhopisy, podílové listy), burzovní deriváty (futures, opce), pákové produkty (CFD, forex) a kryptoměny. Ať už tedy plánujete dlouhodobé investování nebo spekulativní obchody, Interactive Brokers vás omezovat nebude.

 interactivebrokersXTBeToroRobomarkets
AkcieUS vlajkaEU vlajkaUS vlajkaEU vlajkaCZ vlajkaUS vlajkaEU vlajkaUS vlajka
ETF
Dluhopisy---
Futures a opce---
Kryptoměny--
CFD
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Robomarkets

Dohromady vám broker zpřístupní 135 světových trhů z 33 zemí:

Akcie z pražské burzy broker nenabízí. Některé české akcie lze ale nakupovat přes německé burzy v eurech, případě s nimi můžete obchodovat pomocí CFD. Pokud ovšem hledáte brokera pro obchodování českých akcií, oceníte spíše Degiro nebo XTB.

Minimální investice

Akcie, ETF a další cenné papíry lze obchodovat od 1 kusu. Máme ale dobrou zprávu. Americké akcie lze obchodovat ve zlomcích, takže minimální velikost objednávky je pouhý $1 nebo 0.0001 akcie. Funkce je v základu vypnutá, ale můžete ji aktivovat přes tlačítko Enable Fractional Shares.

Pro opce a futures je minimální velikost obchodu 1 kontrakt.

Obchodování akcií a ETF

Přes Interactive Brokers můžete nakupovat americké akcie (Apple, Google, Microsoft, Tesla, Amazon…), evropské akcie, ale také akcie z Asie a Austrálie.

A jak je to s ETF fondy? Broker nabízí evropské fondy od všech hlavních poskytovatelů (iShares, State Street SPDR, PowerShares, Vanguard, Invesco…), prostřednictvím kterých můžete investovat například do amerických indexů (S&P 500, NASDAQ 100) nebo komodit (zlato, stříbro).

Klienti IBKR mají přístup na více než 80 burz

Klienti IBKR mají přístup na 135 světových trhů

Dividendy u IBKR

Případné dividendy se připisují přímo na obchodní účet. Dividendy obdržíte také v případě, že držíte dividendové akcie formou CFD. U krátkých pozic (spekulace na pokles) se dividendy z vašeho zůstatku naopak odečtou.

Dobrou zprávou je, že broker IBKR podporuje formulář W8-BEN, který zabraňuje dvojímu zdanění dividend z USA. Díky tomu se dividendy od amerických společností daní standardní sazbou 15 %.

Jak vyplnit nebo aktualizovat formulář W8-BEN? Formulář W8-BEN budete vyplňovat v průběhu registrace. Pokud chcete provést změny ve formuláři, tak v nastavení účtu Account settings klikněte na ikonku i vedle vašeho jména a v otevřeném okně zvolte možnost Update Tax Forms.

Máme ale i jednu špatnou zprávu: Dividendy od českých firem broker daní vyšší sazbou 35%.

Obchodování akcií na marži

Interactive Brokers umožňuje obchodování akcií na marži, což je v podstatě obchodování s vypůjčenými penězi. Tato funkce je dostupná pouze na maržovém účtu.

Za vypůjčení peněz zaplatíte poplatek v podobě úroku. Velikost úroku (údaj margin rate) se liší pro jednotlivé měny:

Uvedené sazby jsou roční, avšak poplatek se účtuje denně (tj. roční sazba/365).

Úrokové sazbu u IBKR patří k nejnižším na trhu. U konkurence běžně zaplatíte 2x nebo 3x více, takže levnější brokera pro maržové úvěry jen tak neseženete. Pokud si navíc půjčujete větší částky (řádově statisíce dolarů), budou sazby ještě nižší (viz zde).

Shortování (krátký prodej)

Další pokročilou funkcí je shortování, které vám umožní spekulovat na pokles ceny akcií.

Jak funguje shortování? Broker vám půjčí akcie, které následně prodáte. Později akcie koupíte zpět a vrátíte je brokerovi. Pokud jejich cena mezitím klesne, tak vyděláte. Zdražení akcií by naopak znamenalo ztrátu.

Za vypůjčení akcií si broker naúčtuje poplatek (úrok). Zároveň ale obdržíte úrok z měny, ve které se daná akcie obchoduje. Konečné náklady na shortování se tak pohybují kolem 0 až 4 % ročně.

Obchodní platformy

Klienti Interactive Brokers mají k dispozici webovou aplikaci Client Portal nebo komplexní platformu Trader Workstation (TWS). Stáhnout si můžete také mobilní aplikaci pro Android nebo iOS.

Mobilní aplikace IBKR

Mobilní aplikace IBKR

Platformu TWS ocení především nároční obchodníci. Platforma obsahuje asi třicítku obchodních příkazů (např. market, limit, stop loss, take profit nebo trailing stop), technické indikátory, analytické nástroje a API rozhraní pro vytváření obchodních robotů a aplikací. Nevýhodou je poněkud chaotické uspořádání platformy.

Platforma TWS

Platforma TWS

Aplikace Client Portal je jednodušší a přehlednější, avšak neobsahuje všechny pokročilé funkce, které najdeme na TWS.

Platforma Client Portal

Platforma Client Portal

Návod Jak obchodovat u Interactive Brokers

Přihlaste se ke svému účtu a pomocí horní lišty vyhledejte instrument, který chcete koupit nebo prodat. Pro nákup instrumentu zvolte možnost Buy / Buy Order. Pro spekulace na pokles nebo prodej instrumentu zvolte Sell / Sell Order.

Návod: Jak obchodovat u Interactive Brokers

Návod: Jak obchodovat u Interactive Brokers

Otevře se vám okno objednávky, kde vyberete typ objednávky Order type, objem obchodu Quantity a další potřebné parametry. Připravenou objednávku potvrdíte tlačítkem Submit Order.

Okno objednávky

Okno objednávky

Otevřené pozice a zakoupené cenné papíry najdete v záložce Portfolio. U každé pozice uvidíte také aktuální zisk nebo ztrátu a tlačítko pro rychlé ukončení obchodu.

Demo účet

Obchodní platformy si můžete vyzkoušet pomocí bezplatného demo účtu s virtuálním vkladem 1 milion dolarů. Pokud s obchodováním začínáte, oceníte také rozsáhlý výukový program, který zahrnuje webináře, kurzy, články, videa, návody a další vzdělávací materiály.

Demo účet Interactive Brokers

Demo účet Interactive Brokers

Poplatky u Interactive Brokers

Poplatky u Interactive Brokers jsou nízké a transparentní. Prakticky jednou nevýhodou byl měsíční poplatek $10 za vedení účtu, ale ten broker v roce 2021 zrušil. Aktuálně je tedy vedení účtu zdarma.

Broker rozlišuje 2 struktury poplatků: Tiered (variabilní poplatky dle objemů) a Fixed (fixní poplatky). V nabídce najdete ještě bezkomisní strukturu Free, ale ta je dostupná pouze pro americké klienty.

Po registraci bude váš účet nastavený na fixní poplatky (Fixed). Ty se ovšem vyplatí jen v případě, že plánujete investovat desítky nebo stovky tisíc korun. Pro menší obchodní objemy je výhodnější schéma Tiered. Změnu můžete provést přes nastavení účtu Manage Account v kolonce IBKR Pricing Plan.

Hlavní poplatky u Interactive Brokers si nyní detailně vysvětlíme:

Poplatky za obchodování

 • Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Komisní poplatek se do nákladů promítne nejvýrazněji. Obchodníci jej navíc zaplatí 2x – při nákupu i při prodeji. Velikost poplatku závisí na tom, jaký cenový plán využíváte a jaký investiční produkt obchodujete. U plánu Tiered rozhoduje také měsíční objem obchodů.

  Velikost komisí uvádíme v tabulce níže. Musíme ale zdůraznit, že pro jednotlivé instrumenty se komise mohou lišit. Broker například nabízí vybrané ETF a podílové fondy bez komisí.

Variabilní plán (Tiered)1 Fixní plán (Fixed)
US akcie a ETF $0.0035 / akcie (min. $0.35) $0.005 / akcie (min. $1)
EU akcie a ETF 0.050 % (min. €1.25 €) 0.12 % (min. €6)2
US Opce $0.65 / kontrakt (min. $1) $0.65 / kontrakt (min. $1)
EU Opce €1 / kontrakt €1.50 / kontrakt
US Futures a FOP $0.85 / kontrakt $0.85 / kontrakt
EU Futures a FOP €1.05 / kontrakt €2 / kontrakt2

1 základní sazba pro nejnižší obchodní objemy
2 německé burzy

 • Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread) – Spready u Interactive Brokers jsou tržní, broker je nenavyšuje ani neupravuje.
 • Poplatek za rolování kontraktu (rollover) – Pokud má instrument exspiraci (např. futures, opce), tak ji můžete prodloužit. Za prodloužení exspirace ale zaplatíte poplatek.
 • Burzovní poplatky – Každá burza si může účtovat dodatečné poplatky, které ovšem bývají spíše symbolické. Velikost poplatků pro jednotlivé burzy naleznete na webu IB.

Srovnání komisních poplatků

Jak si stojí Interactive Brokers v porovnání s ostatními akciovými brokery? Níže naleznete srovnání komisních poplatků při nákupu vybraných českých, amerických, německých a britských akcií:

 interactivebrokersXTBeToroDegiro
ČEZ za 20,000 Kč
Nenabízí
CZ akcie
0
Nenabízí
CZ akcie
40
Apple za 1,000 $0.35 $
0 $
0 $
2.00
Allianz za 1,000 €1.25
0
0
4.90
Tesco za 1,000 £1 £
0 £
0 £
4.90
Komisní poplatky ze dne 14.5.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze DEGIRO
Komisní poplatky ze dne 14.5.2023, výše poplatku se může měnit.

Ostatní poplatky

 • Poplatek za vklad – Vklady bankovním převodem jsou bezplatné.
 • Poplatek za výběr – Jeden výběr měsíčně máte zdarma. Za každý další výběr zaplatíte 300 Kč (respektive 8 EUR nebo 10 USD).
 • Poplatek za vedení účtu nebo neaktivitu – Ne
 • Poplatek za živá data z burzy – Velikost poplatku se liší pro každou burzu a pohybuje se v řádu jednotek až desítek dolarů měsíčně.

Registrace, vklady a výběry

Broker nabízí obchodní účty pro jednotlivce i firmy (institucionální účet). Jednotlivci si pak vybírají typ účtu podle zaměření a plánovaného využití:

Dále broker nabízí účty pro brokerské společnosti, svěřenecké a investiční fondy, malé korporace a další.

Registrace a ověření účtu

Otevření individuálního účtu probíhá přes internet, ale proces je poměrně komplikovaný a zdlouhavý.

Registrace účtu u Interactive Brokers

Registrace účtu u Interactive Brokers

Prvním krokem je registrace, která se skládá z pěti částí. Broker bude vyžadovat osobní údaje, kontaktní údaje a v neposlední řadě vás čeká investiční dotazník ohledně předchozích zkušeností s obchodováním. Projít všechny dokumenty a vyplnit potřebné formuláře zabere přibližně 30 minut.

Na závěr musíte vyplněné údaje také ověřit. K tomu broker vyžaduje kopie dvou osobních dokumentů a jednu selfie fotku s občankou. Dokumenty můžete vyfotit mobilem a kopie nahrát přes internet, ale kopie musí být čitelné a ostré. Potřebovat budete následující:

 • Platný doklad totožnosti: občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas.
 • Doklad pro ověření adresy starý maximálně 3 měsíce: vyúčtování za energie, zboží nebo služby, dopisy od státních orgánů, výpis z banky a podobně.

Proč musím poskytovat citlivé údaje? Verifikaci klientů vyžadují evropské směrnice a zákony proti praní špinavých peněz. Ověřování vás tedy nemine u žádného regulovaného brokera.

Vklady a výběry

 interactivebrokersXTBeToroDegiro
Měna účtu
CZK, USD, EUR …
CZK, USD, EUR
USD
CZK, EUR, USD …
Minimální vklad1 1 100 $1
Minimální výběr1 3000 30 $1
Min. objednávka (CFD)od 600 od 600 od 600
Nenabízí
Min. objednávka (akcie)25 100 10 $1 akcie
 Recenze XTBRecenze eToroRecenze Degiro

Minimální vklad pro hotovostní účty je libovolný. Pokud máte maržový účet, musíte vložit alespoň 2 000 dolarů. Vklady i výběry se realizují bankovním převodem. Bankovní účet, který budete používat, je potřeba s účtem IBKR spárovat.

Výhodou je, že obchodní účty jsou multiměnové. Obchodníci tak mohou mít na jednom účtu více různých měn včetně CZK, EUR a USD. Interactive Brokers vám navíc umožní převádět měny za středové kurzy – tj. bez poplatku.

IBKR má korunový sběrný účet, takže vklady lze provádět v korunách. Má to ovšem háček. Korunový účet brokera je vedený u německé banky, takže platby v CZK je potřeba zadávat jako zahraniční platbu (SWIFT).

Jak vložit peníze v CZK?

Jako první možnost se nabízí zahraniční platba bankovním převodem. Nejlevnější zahraniční platbu má aktuálně Air Bank (100 Kč). Přijatelné jsou také Creditas (150 Kč) nebo Fio banka (200 Kč). Pokud zvolíte sdílené poplatky (SHA), tak vám broker část bankovního poplatku vrátí. Kompenzace není 100%, ale určitě potěší.

Alternativní možností je vkládat peníze přes Revolut, kde si můžete peníze rovnou směnit například na eura. Pokud budete směnu provádět přes banku, počítejte s horšími kurzy.

Další sběrné účty jsou v EUR, USD, CHF, DKK, GBP, NOK, SEK, PLN. Pro vklady v eurech je nejvýhodnější SEPA platba. Dolarovým platbám se raději vyvarujte kvůli vysokým poplatkům korespondenčních bank.

O společnosti Interactive Brokers

Provozovatelem Interactive Brokers je nadnárodní společnost Interactive Brokers LLC. Vznik společnosti se datuje k roku 1978, ale poskytování investičních služeb se broker věnuje „až“ od roku 1994. Jedná se tedy o jednu z nejstarších společností ve svém oboru.

Interactive Brokers LLC působí prostřednictvím 9 dceřiných firem. Investorům z ČR se otevírá účet u maďarské pobočky Interactive Brokers Central Europe Zrt. A to i v případě, že se registrujete ze zahraniční verze webové stránky.

Zabezpečení prostředků

Zabezpečení klientského majetku u Interactive Brokers patří k nejlepším v celém segmentu.

Účty klientů vedené pod maďarskou pobočkou, na kterou dohlíží maďarská národní banka, jsou pojištěné proti případnému bankrotu. Pojistný limit je až €100 000 na účet, což je 5x více než poskytuje většina akciových brokerů v Evropě. Kompenzační schéma je nastavené tak, že kapitál do 1 milionu HUF (cca 70 tisíc CZK) je chráněn ze 100 % a zbytek je krytý z 90 %.

Cenné papíry klientů jsou uložené na segregovaných účtech, takže při krachu brokera o ně klienti nepřijdou. Pokud by k tomu skutečně došlo, cenné papíry klientů by se pouze převedli k jinému brokerovi.

Zkušenosti s Interactive Brokers

Ohlasy obchodníků jsou vesměs kladné. Klienti chválí například širokou nabídku investičních produktů, nízké poplatky nebo pokročilé funkce a nástroje. Realizace obchodů jsou rychlé a výběry probíhají bezproblémově.

Najdete ovšem i spoustu kritiky.

Nejvíce negativních příspěvků se týká zákaznické podpory, která reaguje pomalu nebo nereaguje vůbec.

Zákaznická podpora pro evropské klienty je k dispozici každý pracovní den od 9 do 18 hodin. Komunikace probíhá telefonicky, e-mailem nebo přes live chat. Češtinu ani slovenštinu broker nepodporuje, takže znalost angličtiny je nezbytná.

Kromě nekvalitní zákaznické linky obchodníci kritizují také komplikované procesy (registrace, obchodování, výběry) nebo nepřehlednou obchodní platformu. Stížnostem se ovšem nevyhne žádný broker a v případě Interactive Brokers jich opravdu není mnoho.

Co klienti oceňují:

 • Nízké poplatky
 • Široká nabídka instrumentů
 • Rychlé a bezproblémové výběry peněz
 • Mnoho nástrojů a funkcí pro zkušené tradery
 • Zlomkové akcie

Co klienti kritizují:

 • Složitá platforma TWS
 • Pomalá zákaznická podpora
 • Komplikovaná registrace
 • Složitější vklady v korunách
 • Nepodporuje češtinu

Na co si dát pozor?

 • Komunikace se zákaznickou linkou probíhá převážně v angličtině. Češtinu broker nepodporuje.
 • Vklady i výběry peněz mohou provádět pouze klienti s ověřeným účtem.
 • Každý nový účet je přednastavený na fixní poplatky (Fixed). Pro menší obchody jsou ale výhodnější variabilní poplatky (Tiered). Poplatky můžete změnit během několika sekund v nastavení účtu, ale zpracování požadavku může brokerovi trvat i několik hodin.

Uživatelská hodnocení Interactive Brokers

Interactive Brokers - recenze a zkušenosti

Interactive Brokers – recenze a zkušenosti

Shrnutí recenze IBKR

Interactive Brokers / IBKR je licencovaný a spolehlivý broker, který má obchodníkům co nabídnout. Takových brokerů jsou ale desítky, takže si musíme položit 2 klíčové otázky:

Proč zvolit Interactive Brokers?

Pokud hledáte důvěryhodného brokera s kvalitním zabezpečením klientských prostředků, lepšího asi nenajdete. Interactive Brokers funguje přes 30 let, je plně licencovaný (v USA i v Evropě) a přestál nejednu finanční krizi. Navíc se jedná o veřejně obchodovanou společnost (burza NASDAQ, ticker:IBKR), takže si můžete dohledat, jak firma hospodaří.

O kvalitách brokera vypovídá i skutečnost, že jeho služby využívají velké investiční banky, fondy a institucionální investoři z celého světa.

Kdy je lepší konkurence?

Interactive Brokers / IBKR cílí primárně na zkušené obchodníky. Pokud s obchodováním začínáte a hledáte jednoduchost, Interactive Broker nebude pro vás. Stejně tak se broker nehodí pro obchodování českých akcií – k tomu je lepší XTB nebo Degiro.

Další překážkou může být všudypřítomná angličtina. Češtinu broker vůbec nepodporuje, takže bez pokročilé znalost angličtiny to nepůjde.

Co se poplatků týče, IBKR patří mezi nejlevnější brokery na trhu. Zároveň ale musíme říct, že existují brokeři, kteří nabízí obchodování akcií a ETF zcela bez poplatků (např. XTB nebo Degiro). Poplatky u IBKR nejsou vysoké, ale drobné investice v řádu stovek korun se tady prostě nevyplatí.

Máte vlastní zkušenosti s Interactive Brokers? Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám dolů do komentářů!

Kde investovat do akcií?
Přehled licencovaných a ověřených akciových brokerů:
BROKER
ROKU
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy, téměř 2500 titulů
 • Nákup akcií a ETF bez komisních poplatků
 • Platforma s pokročilým skenerem akcií, demo účet zdarma
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK
 • Na trhu od roku 2002, licence, vklady obchodníků pojištěny
4246 našich čtenářů si vybralo XTB
95%
Investování zahrnuje rizika ztrát
 • Přístup na americké i evropské burzy, přes 2100 titulů
 • Nákup akcií bez komisních poplatků, nákup zlomků akcií, minimální investice $50
 • Platforma v češtině, demo účet zdarma
 • Na trhu od roku 2006, licence, vklady obchodníků pojištěny
2079 našich čtenářů si vybralo eToro
90%
Váš kapitál je ohrožen. Other fees apply. For more information, visit etoro.com/trading/fees
 • Přístup na americké i evropské burzy včetně pražské burzy
 • Poplatky: US akcie za €0,50 + 0,004 USD za akcii, shortování akcií
 • Kompletně v češtině, česká podpora, obchodování v CZK, bez demo účtu
 • Na trhu od roku 2008, licence, vklady obchodníků pojištěny
90%
Investování zahrnuje rizika ztrát
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Upozornění: CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem vzniku finanční ztráty. U 68 - 89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze, reference

 • Pavel
  26.5.2023 18:40
  Pavel
  Autor

  IB neodporúčam, je tam sto vecí, cez ktoré sa musí človek preklikať, už len vklad a výber peňazí je komplikovaný proces. Prihlásil som sa tam len kvôli jednému konkrétnemu finančnému produktu, ktorý inde neponúkajú a majú tam nízke poplatky, ale inak obchodujem na inej platforme. Neinvestoval som tam veľa, pretože človek tam nikdy nevie, čo sa pokazí a čo zase nebude fungovať a čo od neho vlastne chcú. Ak bude mať problém, musí si tam poradiť každý sám. Určite to nie je to platforma pre začínajúcich obchodníkov.

 • Goblin
  15.3.2022 7:41
  Goblin
  Autor

  U IB jsem třetím rokem, a i když se rok od roku zlepšují, letos jsem se rozhodl přejít k Degiro. Důvody mám 3:
  (1) Zákaznická podpora prakticky neexistuje. Na odpověď si musíte počkat několik dní a většinou se stejně nedozvíte, co potřebujete vědět.
  (2) Všichni brokeři kolem nabízí obchodování bez komisního poplatku. IB má tuto akci jen pro Američany. My Evropani si musíme připlatit. Nevím jak to vidíte vy, ale mě připadá zbytečný platit za něco, co jinde můžu mít zadarmo.
  (3) Přesun do Maďarska na mě moc seriózně nepůsobí.

 • Luboš
  23.2.2022 22:03
  Luboš
  Autor

  Dobrý den, přecházím k IB od Lynxu. Plánuju investovat 5 až 10k měsíčně, pravděpodobně do akcií nebo ETF. Teď ale řeším, který cenový plán bude výhodnější? Tiered nebo Fixed? Když kouknu do ceníku, vychází mi výhodněji plán Tiered. Tohle si spočítat dokážu. Problém je, že v plánu Fixed jsou už započítané všechny poplatky, zatímco v Tiered je asi jen komise brokera. Jaké další polatky tam musím přičíst, abych dostal konečnou cenu? Děkuji moc. L.V.

 • Filip
  19.2.2022 23:04
  Filip
  Autor

  Mám SAXO ale je strašně drahé, ale intuitivní. Založil jsem si IB abych skoncoval s vysokými poplatky ale je to děsný, tohle sám opravdu nedám.

 • Tom
  11.1.2022 23:03
  Tom
  Autor

  Prosím vás vie mi niekto poradit čo s touto hlaskou, vyhadzuje mi ju pri vypĺňaní mojich investičných znalosti a bonity “Your investment objectives are not consistent with the type of account you have applied for. Please re-check your selected objectives or re-apply later if your objectives change”

 • Radek D.
  11.8.2021 9:13
  Radek D.
  Autor

  Dokud člověk neřeší nějakej problém, tak je vše v naprostém pořádku. Jakmile ale potřebujete cokoliv vyřešit na jejich podpoře, zjistíte, jak nefunkční IBKR vlastně je. Já už čekám na odpověď přes měsíc a asi se ji ani nedočkám. Tohle fakt není servis, který člověk očekává (a občas potřebuje).

 • Mahohy
  5.8.2021 17:48
  Mahohy
  Autor

  Fakt nechápu, proč firma, která patří mezi nejstarší brokery na světě, není schopna udělat funkční aplikaci. Jako čekal jsem leccos, ale že bude mít appka problém načíst základní tržní data, to fakt ne. Za mne totální odpad, hodnocení na G/Play a A/Store plně odpovídá té tragédii, kterou svým klientům servírují.

 • T.
  13.3.2021 15:20
  T.
  Autor

  Špatný zákaznický servis je jedna věc, ale tady podpora vůbec neexistuje. Máte dobrý produkt a jediné, co potřebujete, je zákaznický servis. A taky nějaký solidní software. TWS je funkcemi přecpaný zmatek.

 • Quest
  1.2.2021 22:59
  Quest
  Autor

  Pokud mi klesne balance pod 2000 USD tak zaplatím 20USD? Jen tak? Tímto jasně říkají, že nestojí o drobné investory. Nicméně nechápu, proč teda zavedli tu validaci portfolia podle názorů a přesvědčení investora. Copak ti velcí hráči, na které cílí, řeší u svých obchodů etiku?

  • Ronny
   5.2.2021 13:46
   Ronny
   Autor

   Na CNN byl rozhovor s CEO IB (Thomas Peterffy), a ten tam ten Impact Dashboard neuvěřitelně vychvaloval. Přitom taková blbost. Kdyby se místo toho věnovali TWSku, udělali by stokrát líp …

 • PetrV
  22.1.2021 19:21
  PetrV
  Autor

  IB je jedna velká katastrofa. A navíc tím, že se jedná o US entitu, tak jste neustále pod dohledem velkého bratra, který sleduje každou vaši transakci, neustále sleduje, kde jste přišli ke SVÝM penězům, udělat si výpis transakcí je jedno velké zoufalství (jak píše kolega…). Atd atd. Nízké poplatky? Za uvedenou zkušenost raději zlatý e-Broker od Fia…

 • Akim
  12.12.2020 11:19
  Akim
  Autor

  S tou mizernou platformou souhlasím. TWS je cokoli, jen ne intuitivní. Rozhraní vypadá jak z minulýho století, člověk tam nemůže nic najít a že by byla nějak extrémně rychlá? – To jsem si teda nevšiml. Zkuste se taky obrátit na zákaznickou podporu, už dva týdný čekám na odpověď a podle toho, co jsem našel na internetu, si budu muset poradit sám. Jasně, poplatky jsou nízký, můžete tu obchodovat snad úplně všechno, ale k čemu to je, když neustále řeším nějaký problémy. Pokud v dohledné době nezmění platformu, tak začnu hledat náhradu.

 • A.
  28.7.2020 15:18
  A.
  Autor

  Jsem zákazníkem přes 10 let a nerad píšu negativní recenzi o firmě, kterou jsem měl rád a na komisích ji zaplatil přes 20 tisíc dolarů. Za posledních 5 let zákaznický servis neustále klesal a letos spadl na úplné dno. Na hovor čekáte 40 minut, nahlášené problémy zůstávají bez odpovědi celé týdny a na chatu čekáte 30 minut, jen abyste se dozvěděli, že příslušné oddělení s klienty nekomunikuje a musíte jim poslat zprávu, kterou budou stejně ignorovat. Už 2 týdny nemůžu uskutečnit převod peněz kvůli technické chybě a nikdo se neobtěžuje problém vyřešit.

 • Anonym
  21.6.2019 6:28
  Anonym
  Autor

  Interactive Brokers pouziam a je to naprosta katastrofa. Typicky v korporaci vyvijeny shit, je to tak hrozne, ze nekdy cumim s otevrenou pusou.

  Dam jeden priklad. Predstavte si, ze byste meli internetove bankovnictvi, kde byste si nemohli vypsat historii transakci ktere jste provedli, resp. ta historie by sla udelat jen pro poslednich 7 dni. Tak presne tohle je IB, zabil jsem nekolik desitek minut hledanim teto funkce a zrak me opravdu ocividne nesali, muzete videt co jste si koupili nebo prodali jen za poslednich 7 dni!!! A neni, NENI tam zadny zpusob, jak to zvysit, a to jak pro Desktopovou aplikaci (ta je otrasna), tak pro webovou aplikaci.

  A mohl bych pokracovat.

  Takze kdyz IB, tak se pripravte na to, ze tam budete jen nakupovat a obchodovat a jinak vemete hezky tuzku a papir a vsechny obchody, ktere jste udelali, si budete muset zapisovat.

  • Bob
   14.3.2021 21:38
   Bob
   Autor

   Stačí na stánkách IBKR se zaregistrovat do podrobnosti výpisu a pak si můžete vybrat výpis denní, týdenní, měsíční či nakonec roční.Takže tužku klidně zahoďte…

 • ?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

  Vložit komentář