Aktualizováno

Enjin – Recenze peněženky Enjin Wallet, poplatky, návod, zkušenosti

Enjin – Recenze peněženky Enjin Wallet, poplatky, návod, zkušenosti

Přes 3 miliony stažení, desítky tisíc aktivních uživatelů a tisíce kladných recenzí. Taková je bilance kryptoměnové peněženky Enjin Wallet po 5 letech na trhu. Čtěte dál a zjistěte, jak Enjin Wallet funguje, jaké kryptoměny podporuje a zda obstojí v porovnání s ostatními mobilními peněženkami!

Enjin recenze

Recenze Enjin ve zkratce

Enjin (celým jménem Enjin Wallet 2.0) je decentralizovaná mobilní peněženka pro ukládání a zasílání kryptoměn. Součástí aplikace je také směnárna kryptoměn, prohlížeč pro dApps nebo rozsáhlé NFT tržiště.

Enjin Wallet je non-custodial peněženka, takže uživatelé mají plnou kontrolu nad svými kryptoměnami a sami za ně zodpovídají. Toto je zásadní výhoda oproti custodial peněženkám (např. burzy a směnárny), kde kryptoměny svěřujete správci, který je může ztratit, ukrást nebo zablokovat.

Aplikace podporuje 14 blockchainů včetně sítí Bitcoin, Ethereum a Polkadot. Kryptoměny se ukládají do multiměnové peněženky, kterou si uživatel vytvoří nebo vloží pomocí seedu / privátního klíče. V aplikaci můžete mít i více oddělených peněženek současně.

Peněženka je dostupná pouze pro smartphony s operačním systémem Android nebo iOS. Desktopová ani webová verze k dispozici není. Používání peněženky je bezplatné, avšak transakčním poplatkům při odesílání kryptoměn ani poplatkům za směnu kryptoměn se nevyhnete.

Výhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání

Nevýhody

 • Pouze pro mobilní telefony
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Nepodporuje staking
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nemá češtinu

Hodnocení Enjin: 78%

Enjin – Základní informace

Název Enjin / Enjin Wallet
Rok vydání 2018
Provozovatel Enjin Pte. Ltd. (Singapur)
Dostupné jako Mobilní aplikace (Android, iOS)
Typ peněženky Online (Hot wallet)
Správce peněženky Uživatel (self-custody)
Podporované kryptoměny Přes 1 000 kryptoměn a tokenů ze 14 blockchainů
(BTC, ETH, LTC, DOT, BNB…)
Poplatky Transakční poplatky
Poplatky na směnu kryptoměn
Správa více peněženek ANO
Zálohování peněženky ANO (seed)
Zabezpečený přístup ANO (biometrie, heslo)
Čeština NE

Přehled peněženky Enjin Wallet Wallet

Enjin Wallet je decentralizovaná peněženka pro smartphony, pomocí které můžete ukládat a zasílat stovky kryptoměn. Enjin vám umožní také swap kryptoměn, správu NFT nebo používání decentralizovaných aplikací (dApps).

Enjin Coinomi Exodus Trust Wallet Coinbase Wallet
Multipeněženky - -
Multisig peněženky - - - - -
Watch-only peněženky - - -
Staking / Earn / Rewards -
Nákup kryptoměn za fiat -
Směna kryptoměn
Popdora dApps
Správa hardware peněženek - - -

Základní přehled aplikace

 • WALLET – V této sekci uvidíte všechny svoje kryptoměny a peněženky.
 • Enjin Wallet

  Enjin Wallet

 • SWAP – Zde můžete směňovat tokeny ze stejného blockchainu (např. tokeny typu ERC-20). Směnu kryptoměn z odlišných blockchainů (třeba ETH a BTC) aplikace nenabízí.
 • Swap

  Swap

 • BROWSER – Prohlížeč decentralizovaných aplikací (dApps).
 • Browser

  Browser

 • NFT – Sekce zaměřená speciálně na zobrazování, zasílání a správu NFT. Součástí peněženky je také NFT tržiště, kde můžete tokeny nakoupit nebo naopak prodat.

Získejte NFT zdarma!

Stáhněte si peněženku Enjin, naskenujte QR kód z oficiální webové stránky a obdržíte 1 NFT zdarma. Nečekejte ale žádný zázrak. Hodnota NFT je prakticky nulová – v přepočtu na koruny sotva půl haléře.

NFT zdarma NFT zdarma u Enjin

NFT zdarma NFT zdarma u Enjin

Podporované kryptoměny

Aplikace podporuje 14 blockchainů. Mezi nimi například Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Binance Chain, Binance Smart Chain, Kasuma, Polygon nebo Polkadot.

Enjin Coinomi Exodus Trust Wallet Coinbase Wallet
Podporované blockchainy 14 125+ 30+ 65 15+
Podporované krypto 1 000+ 1 500+ 240+ 10 000+ 10 000+
Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH)
Litecoin (LTC)
Ripple (XRP) -
Cardano (ADA) - - - -
Polkadot (DOT) - -
Monero (XMR) - - -
ERC20 tokeny (BNB, USDT…)
NFT

Struktura peněženky

Přes Enjin Wallet můžete spravovat i více peněženek současně. Všechny peněženky jsou multiměnové, takže na ně můžete ukládat libovolné kryptoměny a tokeny.

Pokud už peněženku máte, můžete ji do aplikace vložit pomocí seedu nebo privátního klíče. Dobrou zprávou je, že aplikace podporuje všechny formáty bitcoinových adres, takže by vám měla zobrazit celý zůstatek (což většina self-custody peněženek stále neumí).

Importovat můžete také peněženku v režimu watch-only (vidíte zůstatek, ale nemůžete kryptoměny utrácet). A k čemu je taková funkce dobrá? Zejména pro sledování zůstatku na vaší hardwarové peněžence nebo pro sledování cizích peněženek.

Zabezpečení

Ukládání kryptoměn na mobilní peněženky je poměrně rizikové. Mnohem bezpečnější jsou hardwarové peněženky, které důvěrné údaje izolují od internetu.

Privátní klíče máte u sebe

Pokud máte kryptoměny uložené na burze nebo u směnárny, tak je reálně nevlastníte. Neznáte totiž privátní klíče od své peněženky (ty spravuje provozovatel burzy).

Enjin Wallet je ovšem self-custody peněženka, takže privátní klíče jsou uložené přímo u vás v mobilu a vydavatel peněženky k nim nemá přístup. Nemůže se tedy stát, že by správce peněženky vaše kryptoměny ztratil, ukradl nebo zablokoval.

Za uložené kryptoměny zodpovídáte vy sami, takže buďte maximálně opatrní! Nezodpovědné zacházení se seedem nebo používání zavirovaného mobilu může vést ke ztrátě kryptoměn.

Zálohování a obnovení peněženky

Zálohování a obnovení peněženky se provádí standardně pomocí recovery seedu.

Co je to recovery seed? Seed je unikátní fráze složená z 12 až 24 anglických slov, ze které se generují kryptoměnové adresy a privátní klíče. Každá peněženka má vlastní seed, takže pokud vytvoříte třeba 3 peněženky, budete mít 3 seedy.

Záloha funguje jednoduše: Seed si opíšete na papír a důkladně schováte, aby se k němu nedostal nikdo cizí. Seed byste neměli ukládat v digitální podobě (ani jako fotku), aby soubor nemohli ukrást hackeři.

Pokud mobil s aplikací ztratíte nebo zničíte, stačí si stáhnout novou softwarovou peněženku (nemusí to být nutně Enjin) a seed do peněženky vložit. Peněženka ze seedu vygeneruje původní adresy a klíče, a tím pádem získáte ztracené kryptoměny zpět.

Se seedem ale opatrně! Tento údaj se NESMÍ dostat do cizích rukou, protože kdo zná seed, ten má přístup k celé peněžence! Stejně tak si dejte pozor, abyste seed neztratili. Bez seedu totiž peněženku neobnovíte.

Podrobný návod k Enjin

Vytvoření nebo vložení peněženky

 1. Stáhněte si aplikaci Enjin z důvěryhodného zdroje (oficiální web, Google Play nebo App Store).
 2. Po prvním spuštění si zvolíte, zda chcete peněženku vytvořit (CREATE WALLET), vložit (IMPORT WALLET) nebo sledovat (WATCH WALLET). My vytváříme novou peněženku, takže zvolíme první možnost.
 3. Vytvoření nebo vložení peněženky

  Vytvoření nebo vložení peněženky

 4. V dalším kroku zadáte jméno peněženky a přístupové heslo, pomocí kterého bude aplikace uzamčená. Nastavit si můžete také odemykání aplikace otiskem prstu.
 5. A máte hotovo! Tedy skoro. Novou peněženku byste měli ještě zálohovat tím, že si opíšete seed. Seed najdete u každé peněženky pod tlačítkem Back Up.

Zasílání kryptoměn

 1. Klikněte na kryptoměnu, kterou chcete přijmout nebo odeslat.
 2. Transakce

  Transakce

 3. Pokud chcete kryptoměny poslat do peněženky Enjin, klikněte na Receive. Aplikace vám zobrazí přijímací adresu, na kterou kryptoměny vložíte.
 4. Transakce

  Transakce

 5. Chcete-li kryptoměny odeslat na jinou peněženku, zvolte možnost Send. Potom zadejte adresu příjemce a částku, kterou chcete odeslat. Upravit můžete i velikost transakčního poplatku.
 6. Transakce

  Transakce

Poplatky u Enjin

Peněženka Enjin je bezplatná, ale některé operace zahrnují poplatky třetích stran:

 • Poplatek sítě – Pokud kryptoměny odesíláte z peněženky na jinou adresu, zaplatíte poplatek těžařům. Poplatek je součástí kryptoměnové sítě a nemine vás u žádné peněženky.
 • POZOR

  Poplatek sítě se účtuje v nativní měně blockchainu. Pokud například posíláte tokeny ERC-20 či ERC-721 (síť Ethereum), poplatek budete platit v ETH.

 • Poplatek za swap tokenů – Velikost poplatku za swap tokenů se neustále mění, ale uvidíte jej vždy před potvrzením swapu.

Kde koupit kryptoměny?

Chcete nakoupit kryptoměny za koruny, dolary či eura? Enjin takovou funkci bohužel nemá. Můžete ale vyzkoušet ověřené směnárny nebo burzy:

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Zkušenosti s Enjin

Původní verze peněženky Enjin měla řadu nedostatků. Jmenovat můžeme třeba problémy s importováním peněženky, nepřehledné rozhraní nebo mizerný překlad do češtiny (Sweep Wallet opravdu neznamená Vyčistit peněženku).

Od roku 2023 je ovšem k dispozici druhá generace Enjin Wallet 2.0.

Nová verze je rychlejší, jednodušší a přehlednější, protože zbytečné a nedotažené funkce vývojáři vypustili (třeba drahou směnárnu nebo zmiňovanou češtinu). Lépe funguje také importování peněženky ze seedu.

Celkově ovšem peněženka nenabízí nic nového nebo výjimečného a spíše jen kopíruje úspěšné konkurenty.

Shrnutí recenze Enjin

Enjin Wallet je ověřená self-custody peněženka s kvalitním zabezpečením. Opatrnost je ale na místě. Pořád se totiž bavíme o online peněžence, takže citlivé údaje nejsou izolované od internetu a mohou být napadené viry nebo hackery.

Mobilní peněženky jsou vhodné pro ukládání menších obnosů, které chcete mít neustále po ruce. Pro ukládání většího množství kryptoměn používejte hardwarové peněženky.

Oblíbené alternativy:

 • Coinomi – Self-custody peněženka pro smartphony a stolní počítače. Podporuje desítky blockchainů, NFT, dApps a má český překlad. Nevýhodou je naopak nižší transparentnost (closed-source).
 • Trust Wallet – Self-custody peněženka, která vám zpřístupní přes 60 blockchainů. Aplikace podporuje NFT, dApps, ale také staking. Nemá ovšem češtinu, nedokáže importovat kryptoměny z privátního klíče a může mít problémy při importování bitcoinů.

Máte zkušenosti s Enjin Wallet 2.0? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám do komentářů pod článkem!

Zdroje

Populární softwarové peněženky
Přehled nejlepších softwarových peněženek pro uložení Bitcoinu a dalších kryptoměn:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

Trust Wallet

Nejlepší peněženka celkově
84
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Open source
 • Nemá český překlad
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
2

Coinomi

Nejlepší v češtině
82
Typ peněženky
Mobilní / desktopová
Podporované krypto
1 500+
Čeština
ANO
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial mobilní peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Čeština
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Omezené možnosti stakingu
 • Monero je v nabídce, ale nefunguje
Recenze
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
NE

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze vytvořit více peněženek
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář