Aktualizováno

BitKeep – Recenze peněženky Bit Keep, poplatky, zkušenosti, návod

BitKeep – Recenze peněženky Bit Keep, poplatky, zkušenosti, návod

5 let zkušeností, 8 milionů uživatelů a více než 80 podporovaných blockchainů. To je Bitkeep – kryptoměnová peněženka pro smartphony a webového prohlížeče. Čtěte dál a zjistěte, jak peněženka funguje, co všechno umí a zda je BitKeep lepší než konkurenční peněženky!

Coinbase Wallet recenze

Recenze BitKeep ve zkratce

BitKeep je decentralizovaná kryptoměnová peněženka, která funguje od roku 2018. Peněženka je dostupná pro mobilní telefony (Android nebo iOS) nebo jako rozšíření do webového prohlížeče.

BitKeep podporuje tisíce kryptoměn a tokenů včetně BTC, ETH nebo BNB. Kryptoměny se ukládají do společné peněženky, ale náročnější uživatelé si mohou vytvořit i více oddělených peněženek. Pokud již peněženku máte, můžete ji do aplikace vložit pomocí seedu nebo privátního klíče.

BitKeep vám umožní zasílání a ukládání kryptoměn, směnu kryptoměn nebo nákup stablecoinů pomocí karty nebo bankovního převodu. Peněženka podporuje také decentralizované aplikace (dApps) a NFT.

BitKeep je self-custody peněženka, takže uživatelé za své kryptoměny zodpovídají sami. Žádný správce ani vydavatel peněženky nemá ke kryptoměnám přístup, takže je nemůže ukrást, ztratit ani zablokovat.

Výhody

 • Self-custody peněženka
 • Podporuje přes 80 blockchainů
 • Nákup a směna kryptoměn přímo v aplikaci
 • Podpora dApps a NFT

Nevýhody

 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Chybí známé kryptoměny (LTC, XRP, ADA…)
 • Problémy s importováním BTC peněženky

Hodnocení BitKeep: 76%

BitKeep – Základní informace

Název BitKeep
Rok vydání 2018
Provozovatel BitKeep Global Inc. (Singapur)
Dostupné jako Mobilní aplikace (Android, iOS)
Plug-in pro webový prohlížeč
Typ peněženky Online (Hot wallet)
Správce peněženky Uživatel (self-custody)
Podporované kryptoměny Přes 223 000 tokenů z 80+ blockchainů
(BTC, ETH, BNB, TRX, MATIC, DASH…)
Poplatky Transakční poplatky
Poplatky za nákup/směnu kryptoměn
Správa více peněženek ANO
Zálohování peněženky ANO (seed, privátní klíč)
Zabezpečený přístup ANO (biometrie, PIN)
Čeština NE

Přehled peněženky BitKeep

BitKeep je všestranná krypto peněženka, pomocí které můžete přijímat, odesílat nebo ukládat Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny. Součástí peněženky je také směnárna kryptoměn, prohlížeč decentralizovaných aplikací (dApps) nebo NFT tržiště.

Kryptoměnová peněženka BitKeep

Kryptoměnová peněženka BitKeep

Peněženku BitKeep si můžete nainstalovat do smartphonu (Android nebo iOS) nebo do webového prohlížeče (Chrome).

Peněženka je anonymní, takže uživatelé nemusí vyplňovat osobní ani kontaktní údaje. Jediná funkce, která ověření totožnosti vyžaduje, je nákup kryptoměn za klasické fiat měny.

BitKeep Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Multipeněženky -
Multisig peněženky - - - -
Watch-only peněženky - - -
Staking / Earn / Rewards - -
Nákup kryptoměn za fiat
Směna kryptoměn -
Popdora dApps -
Správa hardware peněženek - - - -

Podporované kryptoměny

BitKeep uvádí, že podporuje přes 250 tisíc tokenů a kryptoměn z více než 80 blockchainů. Zní to hezky, ale realita nás trochu zklamala.

Většinu nabídky tvoří neznámé a bezcenné tokeny, o jejichž existenci člověk ani netuší. Naopak řadu populárních kryptoměn aplikace vůbec nepodporuje – třeba Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple nebo Cardano.

BitKeep Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Podporované blockchainy 80+ 125+ 30+ 65 pouze Bitcoin
Podporované krypto 10 000+ 1 500+ 240+ 10 000+ 1
Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH) -
Litecoin (LTC) - -
Ripple (XRP) - -
Cardano (ADA) - - - -
Polkadot (DOT) - -
Monero (XMR) - - -
ERC20 tokeny (BNB, USDT…) -
NFT -

Funkce a nástroje

Ukládání kryptoměn

Kryptoměny se ukládají do peněženky, kterou si vytvoříte po prvním spuštění. Pokud peněženku již máte, můžete ji do aplikace vložit pomocí seedu (obnovovací fráze) nebo privátního klíče.

Dobrou zprávou je, že BitKeep umí spravovat více oddělených peněženek současně. Ať už tedy plánujete ukládat všechny kryptoměny do jedné peněženky, nebo chcete mít 4 peněženky jen pro Bitcoin, aplikace vám to umožní.

Watch-only peněženky (uživatel vidí zůstatek, ale nemůže s ním disponovat) ani multisig peněženky (peněženka má více privátních klíčů) aplikace nepodporuje.

BitKeep Coinomi Exodus Trust Wallet BlueWallet
Formát vytvořené peněženky P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / bech32 bech32 P2SH / bech32
Podporované formáty (import) P2PKH P2PKH / P2SH / bech32 bech32 bech32 P2PKH / P2SH / bech32
Podporované formáty (platby) P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32 P2PKH / P2SH / bech32
Hierarchical Deterministic (HD)
Vložení papírové peněženky -
Podpora Lightning Network - - -

Směnárna kryptoměn

Aplikace BitKeep vám umožní směnu kryptoměn, a to hned dvěma způsoby.

První možností je směnárna BitKeep (záložka Swap ve spodní liště). Swap dokáže směňovat i kryptoměny z odlišných blockchainů, třeba Bitcoin a Ethereum.

Směnárna kryptoměn

Směnárna kryptoměn

Poplatek za směnu je nízký – pouze 0.3 %. Pokud ovšem dojde k nečekané změně kurzu (tzv. Slippage neboli skluz), náklady mohou být vyšší. Maximální velikost skluzu si můžete nastavit, takže pokud skluz přesáhne vámi tolerovanou úroveň, objednávka se stornuje.

Druhou možností jsou decentralizované směnárny (sekce DAppExchange). Také v tomto případě jsou poplatky nízké (obvykle do 0.5 %), avšak směňovat můžete jen tokeny ze stejného blockchainu.

dApps v aplikaci BitKeep

dApps v aplikaci BitKeep

Nákup kryptoměn za klasické fiat měny

BitKeep umožňuje také nákup kryptoměn za klasické fiat měny (ikona dolarů v horní liště). Nakoupit můžete ale jen dolarové stablecoiny USDT nebo USDC. Pokud chcete pořídit jinou kryptoměnu, nezbývá než nakoupit stablecoiny a pak je směnit přes záložku Swap.

Nákup kryptoměn za fiat měny (Banxa)

Nákup kryptoměn za fiat měny (Banxa)

Objednávky se realizují přes platební bránu BANXA a podmínkou je ověření totožnosti. Platit můžete bankovním převodem (USD nebo EUR) nebo platební kartou (USD, EUR, CZK a další). Poplatek je přibližně 5 až 7 %.

Zabezpečení

Ukládání kryptoměn v mobilní peněžence má svoje rizika. Mnohem bezpečnější jsou hardwarové peněženky.

Každá peněženka v aplikaci BitKeep je chráněná heslem, které si sami zvolíte. Pokud heslo neznáte, do aplikace se dostanete, ale nebudete moci odesílat platby nebo zobrazovat citlivé údaje (např. seed nebo privátní klíč). V nastavení lze zapnout také potvrzování plateb otiskem prstu.

Privátní klíče máte u sebe

Pokud kryptoměny uložíte na burzu nebo u směnárny, tak je reálně nevlastníte. Neznáte totiž privátní klíč od peněženky, který slouží jako doklad o vlastnictví kryptoměn (privátní klíč drží burza).

BitKeep je ovšem self-custody peněženka neboli peněženka bez správce. To znamená, že kryptoměny (respektive privátní klíče) máte uložené přímo ve svém mobilu a vydavatel peněženky k nim nemá přístup.

U BitKeep nehrozí, že by správce peněženky vaše kryptoměny ztratil, ukradl nebo zablokoval. Musíme ale zdůraznit, že uživatelé BitKeep nesou plnou zodpovědnost za své kryptoměny a pokud s peněženkou nebudou zacházet opatrně, mohou o ně přijít.

Zálohování a obnovení peněženky

Peněženky vytvořené přes BitKeep můžete zálohovat pomocí obnovovací fráze neboli seedu. Seed se skládá z 12 až 24 anglických slov, které byste si měli opsat na papír a dobře schovat. Pokud mobil s aplikací ztratíte nebo zničíte, můžete peněženku pomocí seedu obnovit.

POZOR

Obnovovací frázi nikomu nesdělujte! Kdo zná obnovovací frázi, ten má přístup k peněžence.

Alternativní možností je zálohovat jednotlivé peněženky pomocí privátních klíčů, což většina konkurenčních aplikací neumí. Tento způsob je ovšem pracnější, protože každá kryptoměna má vlastní privátní klíč (zatímco seed je společný pro všechny kryptoměny).

Podrobný návod na BitKeep

Vytvoření nové peněženky

 1. Stáhněte si aplikaci z oficiálního zdroje (bitkeep.com, Google Play nebo App Store).
 2. Po prvním spuštění si musíte vybrat, zda chcete peněženku vytvořit (New Wallet) nebo vložit (Import Wallet). My chceme vytvořit novou peněženku, takže zvolíme první možnost.
 3. Nyní vám aplikace zobrazí 12 slov (tzv. obnovovací fráze), pomocí kterých můžete peněženku kdykoliv obnovit.
POZOR

Obnovovací frázi si opište na papír a dobře schovejte. V žádném případě seed nefoťte mobilem ani neukládejte do počítače, aby se k němu nemohli dostat hackeři.

  Vytvoření nové peněženky

  Vytvoření nové peněženky

 1. Zvolte PIN, pomocí kterého budete potvrzovat transakce.
 2. Vyberte kryptoměny a tokeny, které chcete používat. S výběrem si nemusíte lámat hlavu, protože kryptoměny lze kdykoliv přidat nebo odebrat.
 3. A je to! Peněženka je připravená a můžete ji začít používat.
 4. Vytvoření nové peněženky

  Vytvoření nové peněženky

Přijímání a odesílání kryptoměn

 1. Otevřete aplikaci a klikněte na kryptoměnu, kterou chcete odeslat nebo přijmout.
 2. Chcete-li uložené kryptoměny odeslat na jinou adresu, zvolte možnost Transfer a zadejte adresu příjemce (Receving address) a sumu (Amount). Nakonec transakci zkontrolujte a potvrďte (Confirm).
 3. Pokud chcete kryptoměny vložit, zvolte možnost Receive. Aplikace vám zobrazí přijímací adresu pro zaslání kryptoměny.
 4. Zasílaní bitcoinů prostřednictvím BitKeep

  Zasílaní bitcoinů prostřednictvím BitKeep

  BitKeep podporuje tři formáty bitcoinových adres (SegWit nativní, SegWit kompatibilní a Legacy). Formát přijímací adresy můžete změnit přímo v bitcoinové peněžence.

  Změna formátu bitcoinové adresy

  Změna formátu bitcoinové adresy

Poplatky u BitKeep

 • Transakční poplatek – Pokud kryptoměny odesíláte na jinou adresu, zaplatíte poplatek těžařům za zpracování platby. Poplatek je součástí kryptoměnové sítě a nemine vás u žádné peněženky.
POZOR

Poplatek sítě se účtuje v nativní měně blockchainu. Uveďme jeden příklad za všechny: Pokud převádíte tokeny ERC-20 či NFT, které běží na síti Ethereum, poplatek budete platit v ETH.

 • Poplatek za směnu kryptoměn – Poplatek za směnu kryptoměn je 0.3 %, což je v porovnání s ostatními DeFi peněženkami opravdu málo. Celkové náklady však mohou narůst kvůli výchylkám směnného kurzu. Před směnou si ale můžete nastavit, jak velké výchylky jste ochotni tolerovat.
 • Poplatek za nákup kryptoměn – Poplatky za nákup kryptoměn jsou vysoké. Během našeho testování bychom za nákup USDT zaplatili celkem 7 % (platba kartou), respektive 6 % (platba převodem).

Kde koupit kryptoměny?

Chcete nakoupit kryptoměny za koruny, dolary či eura? BitKeep vám to umožní, ale musíte počítat s vyššími poplatky. Pokud hledáte levnější alternativu, máme pro vás pár tipů:

 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení

Zkušenosti s BitKeep

Peněženka BitKeep vznikla v roce 2018 a podle oficiálního webu má přes 8 milionů uživatelů.

Mezi hlavní výhody patří jednoduché rozhraní, podpora více než 80 blockchainů a levná směna kryptoměn.

A nevýhody? BitKeep nemá český překlad, nepodporuje řadu známých kryptoměn a nepodporuje watch-only peněženky ani staking.

Doslova zklamáním jsou vysoké poplatky za nákup kryptoměn, což je ovšem mezi decentralizovanými peněženkami běžné. Přes BitKeep ovšem pořídíte jen dolarové stablecoiny, takže abyste získali jinou kryptoměnu, musí je následně směnit (a platit další poplatky).

Největší slabinou je ale neveřejný zdrojový kód. Uživatelé si tak nemůžou zkontrolovat, jak aplikace funguje a musí důvěřovat vydavateli (singapurská společnost BitKeep Global Inc). A to je u decentralizované peněženky zásadní problém.

Shrnutí recenze BitKeep

BitKeep je solidní kryptoměnová peněženka, se kterou získáte plnou kontrolu nad svými kryptoměnami.

Aplikace se zaměřuje na nejnovější trendy ve světě blockchainu, takže potěší zejména příznivce NFT, dApps nebo DAO.

Jenže…

DApps a NFT dnes podporuje skoro každá peněženka (třeba Coinbase Wallet nebo Trust Wallet), a pokud potřebujete kryptoměny nakoupit nebo směnit, oceníte spíše kryptoměnové směnárny a burzy (SimpleCoin nebo Binance).

Pokud jde o samotné ukládání kryptoměn, tak zase narážíme na již zmiňovanou netransparentnost (aplikace není open-source). I když je tedy BitKeep solidní peněženka s výbornými referencemi, k dokonalosti má daleko.

Mobilní peněženky jsou ideální pro ukládání menších obnosů, které chcete mít neustále po ruce. Pro ukládání většího množství kryptoměn ale doporučujeme bezpečnější hardwarové peněženky.

Máte zkušenosti s BitKeep? Chybí vám v recenzi nějaké informace? Napište nám do komentářů pod článkem!

Populární softwarové peněženky
Přehled nejlepších softwarových peněženek pro uložení Bitcoinu a dalších kryptoměn:
ZPŮSOB ŘAZENÍ
1

Trust Wallet

Nejlepší peněženka celkově
84
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Open source
 • Nemá český překlad
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
2

Coinomi

Nejlepší v češtině
82
Typ peněženky
Mobilní / desktopová
Podporované krypto
1 500+
Čeština
ANO
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
ANO

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial mobilní peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Čeština
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Omezené možnosti stakingu
 • Monero je v nabídce, ale nefunguje
Recenze
Typ peněženky
Mobilní / webová
Podporované krypto
10 000+
Čeština
NE
Pořizovací cena
Zdarma
Multipeněženky
NE

Výhody / nevýhody

 • Non-custodial peněženka
 • Podporuje stovky tokenů
 • NFT, dApps, směna kryptoměn, staking…
 • Intuitivní prostředí a snadné ovládání
 • Nemá český překlad
 • Neveřejný zdrojový kód
 • Import BTC (nemusí zobrazit celý zůstatek)
 • Nelze vytvořit více peněženek
 • Nelze importovat papírovou peněženku
Recenze
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář