Aktualizováno

Recenze VIRTUAL PROPERTY Zkušenosti se směnárnou, nabídka, poplatky, návod, diskuze

Hodnocení:
80%
Hledáte nejlepší kryptosměnárnu?
SROVNÁNÍ BURZ A SMĚNÁREN

Nejjednodušší cesta ke kryptoměnám vede přes internetové směnárny. Cenou za pohodlí ovšem bývají nevýhodné kurzy, takže není od věci podmínky směnáren trochu prostudovat. Abychom vám práci usnadnili, připravili jsme recenzi Virtual Property – jedné z nejlevnějších krypto směnáren v Česku.

Recenze Virtual Property ve zkratce

Virtual Property je česko-slovenská internetová směnárna, která funguje od roku 2019. Směnárna umožňuje nákup a prodej 4 populárních kryptoměn za CZK nebo EUR. Jmenovitě se jedná o Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin.

Nákup i prodej přes Virtual Property je opravdu jednoduchý, avšak má dvě malé nevýhody. První nevýhodou jsou relativně zdlouhavé platby bankovním převodem. Obchodníci navíc potřebují vlastní krypto-peněženku, protože VP nepodporuje ukládání kryptoměn.

Směnárna Virtual Property

Směnárna Virtual Property

Spodní limit pro vytvoření objednávky je 21 korun. Maximálně můžete zobchodovat až 14 500 euro denně, avšak jen v případě, že máte ověřený účet. Neregistrovaní klienti mají na objednávky limit 1 000 eur týdně.

Mezi hlavní výhody směnárny patří relativně nízké poplatky. Celkové náklady za objednávku totiž nepřesahují 2.5 %, což je ve srovnání s ostatními směnárnami opravdu málo. Stále je to ale více, než zaplatíte na kryptoměnových burzách (např. Coinmate nebo Binance).

Výhody

 • Česko-slovenská směnárna
 • Nákup a prodej kryptoměn za CZK a EUR
 • Velmi jednoduché
 • Nákup bez registrace

Nevýhody

 • Malé objednávky se prodraží
 • Týdenní limit €1,000 pro neověřené klienty
 • Potřebujete vlastní krypto peněženku

Hodnocení Virtual Property: 80%

Základní informace o Virtual Property

Název Virtual Property
Provozovatel ALTERAS s.r.o. (Praha; Česko)
Rok založení 2019
Čeština Ano
Fiat měny 2 (CZK, EUR)
Kryptoměny 4 (BTC, BCH, LTC, ETH)
Platební metody Bankovní převod, krypto
Ukládání kryptoměn Ne
Nákup bez registrace Ano
Podporované funkce Nákup a prodej kryptoměn za fiat
Minimální objednávka 21 Kč (€1)
Obchodní limity 1 000 eur/týden (neověření klienti)
14 500 eur/den (ověření klienti)
Poplatek za nákup/prodej Ano → srovnat s konkurencí
Další poplatky Ne
Zvýhodnění poplatků Ne

Nabídka Virtual Property

Virtual Property vám umožní nakupovat a prodávat Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash za koruny nebo eura. Směnu dvou různých kryptoměn VP nepodporuje.

Nutno zdůraznit, že Virtual Property nefunguje jako krypto-peněženka. Klienti si musí zřídit vlastní kryptoměnovou peněženku, na kterou jim směnárna zakoupené coiny pošle. Zřízení peněženky není složité, ale pro začátečníky to bude starost navíc.

 virtual propertyBinanceSimplecoinCoinmate
Směna dvou kryptoměn-
Nákup krypto za fiat
Prodej krypto za fiat
Ukládání kryptoměn-
Nákup bez registrace--
Obchodování s pákou---
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate

Objednávky a platby

Minimální objednávka je 21 Kč, respektive 1 euro. Malé objednávky v řádu desítek nebo stovek korun jsou ale nevýhodné, protože obchodníci musí zaplatit poplatek směnárně (minimálně 20 Kč) a poplatek těžařům za zpracování transakce (obvykle desítky korun). Ideální je nakupovat alespoň za tisícovku.

Objednávky bez registrace nesmí přesáhnout €1 000 na osobu za týden. Verifikovaní klienti mohou nakupovat a prodávat kryptoměny v limitu €14 500 na osobu za den. Větší objednávky lze provádět až po domluvě se zákaznickou podporou.

Veškeré platby probíhají bankovním převodem. Platbu je nutné zadat co nejrychleji, ideálně jako okamžitou platbu. V opačném případě riskujete, že vám směnárna objednávku stornuje nebo se kurz výrazně změní.

Doplňkové služby

Virtual Property podporuje 4 kryptoměny, ale přes objednávkový formulář můžete zažádat o nákup kryptoměny, která není ve standardní nabídce. Podmínky transakce se řeší individuálně se zákaznickou podporou, ale minimální hodnota objednávky musí být alespoň 3 000 Kč.

Nákup kryptoměny na vyžádání

Nákup kryptoměny na vyžádání

Pokud si chcete odkládat část svých příjmů do kryptoměn, nebo chcete do krypta pravidelně spořit, tak oceníte funkci opakovaného nákupu kryptoměn. Funkci můžete aktivovat při zadávání klasické objednávky – stačí zaškrtnou tlačítko Opakovat platbu každý měsíc. Takto zadaný příkaz vám každý měsíc vytvoří duplicitní objednávku se stejným variabilním symbolem, takže ji můžete hradit trvalým příkazem.

Návod Nákup přes Virtual Property

 1. Otevřete webovou stránku směnárny a klikněte na NAKOUPIT.
 2. V objednávkovém formuláři vyberete kryptoměnu, kterou chcete kopit, částku (min. 21 Kč) a měnu úhrady (koruny nebo eura). Zadat musíte také adresu peněženky, na kterou vám směnárna kryptoměnu pošle.
 3. Objednávkový formulář

  Objednávkový formulář

 4. Nyní se můžete přihlásit ke svému účtu nebo pokračovat v nákupu bez registrace. Pokud nakupujete bez registrace, je potřeba vyplnit email a telefonní číslo.
 5. Poslední krok je rekapitulace objednávky. Zde uvidíte detaily objednávky a platební údaje pro její úhradu.
 6. Nyní musíte objednávku uhradit bankovním převodem. U platby nezapomeňte vyplnit variabilní symbol a zprávu pro příjemce („Nákup www.virtualproperty.cz“). Stav objednávky můžete sledovat přes odkaz, který obdržíte emailem.
 7. Jakmile směnárna obdrží platbu za objednávku, zašle kryptoměny na vaši peněženku. Připsání platby trvá v závislosti na stavu sítě desítky minut až několik hodin.

Návod Prodej přes Virtual Property

 1. Otevřete webovou stránku směnárny a klikněte na PRODAT.
 2. V objednávkovém formuláři vyberete kryptoměnu, kterou chcete prodat, částku a číslo bankovního účtu, na který chcete peníze poslat.
 3. Formulář pro rychlý prodej kryptoměn

  Formulář pro rychlý prodej kryptoměn

 4. Dále vyplníte telefon a email, na který vám směnárna zašle odkaz pro sledování průběžného stavu objednávky.
 5. Ve třetím kroku uvidíte shrnutí objednávky a adresu Bitcoinové peněženky, na kterou máte zaslat kryptoměnu. Platbu byste měli zadat co nejrychleji, protože po 30 minutách se objednávka stornuje.
 6. Jakmile coiny dorazí na uvedenou peněženku, pošle vám směnárna peníze na bankovní účet. Rychlost převedu závisí na bance směnárny a bance klienta, takže může trvat minuty, hodiny nebo celý den.

Poplatky u Virtual Property

Virtual Property patří mezi nejlevnější směnárny v Česku, zvlášť pokud jde o poplatky u altcoinů. Celkové náklady se pohybují kolem 2 až 2.5 %. Z toho 2 % tvoří poplatek směnárny a 0 až 0.5 % ztratíte kvůli směnnému kurzu.

Je tu ale pár věcí, na které musíme upozornit:

Poplatek směnárny

Směnárna si za každý zprostředkovaný obchod naúčtuje poplatek 2 %, minimálně však 20 Kč na objednávku. Objednávky do tisícovky jsou tedy o něco dražší.

Rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem (spread)

Spread nám ukazuje, jak výhodné nebo nevýhodné jsou směnné kurzy. Abychom zjistili velikost spreadů u Virtual Property, tak jsme srovnali nákupní a prodejní kurzy, které směnárna zobrazuje při zadávání objednávek. Směnárna mimochodem uvádí, že kurzy již zahrnují výše zmiňovaný poplatek 2 %.

Kryptoměna Nákupní kurz Prodejní kurz Spread
Bitcoin 896 700 CZK 856 300 CZK 4.72 %
Bitcoin Cash 8 010 CZK 7 694 CZK 4.11 %
Ethereum 66 150 CZK 63 500 CZK 4.17 %
Litecoin 2 775 CZK 2 667 CZK 4.05 %

Hodnoty byly odečteny 8.1.2022, 21:00

Spready u Virtual Property se pohybují v rozmezí od 4 % do 5 %. Tolik procent tedy ztratíte za oboustranný obchod (tj. nákup a následný prodej kryptoměny). Náklady na samotný nákup nebo samotný prodej budou poloviční – přibližně 2 až 2.5 %.

Poplatky třetích stran

Veškeré poplatky třetích stran hradí klienti. Pozor si dejte především na transakční poplatek u kryptoměn, který zaplatíte těžařům za zpracování transakce.

Velikost transakčního poplatku se mění podle vytížení sítě. Například v lednu 2022 byl průměrný poplatek za bitcoinovou transakci $2, zatímco o rok dříve se platilo v průměru $8.

Srovnání poplatků

Vyplatí se obchodování kryptoměn přes Virtual Property nebo je výhodnější nakupovat u konkurence? Posuďte sami! V tabulce níže uvidíte, kolik stojí nákup Bitcoinu přes Virtual Property a kolik si za stejnou službu účtují oblíbené směnárny a burzy:

 virtual propertyBinanceSimplecoinCoinmate
Rychlý nákup (karta) ?
Nelze
2.2 %
Nelze
3.4 %
Rychlý nákup (převod) ?2.0 %
0.2 %
2.5 %1.5 %
Nákup přes burzu ?
Nelze
0.1 %
Nelze
0.5 %
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše
poplatku se může měnit.
 Recenze BinanceRecenze SimplecoinRecenze Coinmate
Poplatky ze dne 20.6.2023, výše poplatku se může měnit.

Registrace a ověření účtu

Pokud hodnota vašich objednávek přesáhne 1 000 euro za týden, nebo pokud je provozovatel vyhodnotí jako podezřelé, budete si muset vytvořit obchodní účet a ověřit svoji identitu.

Vytvoření účtu a jeho následné ověření zabere asi 10 minut a probíhá takto:

Registrace u Virtual Property

Registrace u Virtual Property

Návod Registrace krok za krokem

 1. Registrační formulář: Nejprve vyplníte krátký formulář, do kterého uvedete jméno, email, telefon a libovolné heslo.
 2. Aktivace účtu: Ihned po registraci vám dorazí email s odkazem pro aktivaci účtu. Jakmile účet aktivujete, můžete se přihlásit.
 3. Nastavení účtu: Po přihlášení můžete vyplnit číslo vašeho bankovního účtu a adresu kryptoměnových peněženek, abyste je nemuseli u každé objednávky zadávat ručně.
 4. Vyplnění osobních údajů: Nyní přichází na řadu ověření účtu. V prvním kroku zadáte adresu bydliště a datum a místo narození.
 5. Ověření údajů: Aby si mohla směnárna ověřit vaše údaje, musíte na účet nahrát kopie 2 dokladů totožnosti (občanka, řidičák, pas nebo rodný list) a jednu selfie fotku. Na selfie musí být vidět váš obličej a musíte držet doklad totožnosti + papír, na kterém bude Váš podpis, datum a věta “Nakupuji kryptoměny na směnárně www.virtualproperty.cz“.
 6. AML dotazník: Nakonec vyplníte AML dotazník, kde upřesníte zdroj svých příjmů a účel registrace. V ideálním případě byste měli dotazník vytisknout a ručně podepsat, nicméně pokud doma nemáte tiskárnu, můžete jej vložit do profilu i bez podpisu.
 7. Hotovo! Nyní už jen počkáte, až vám směnárna účet schválí. Virtual Property uvádí, že ověření by mělo proběhnout během 1 pracovního dne.

Ověřování obchodníků vyžadují evropské směrnice a Zákon proti praní špinavých peněz (Zákon č. 253/2008 Sb.).

Zkušenosti s Virtual Property

Provozovatelem Virtual Property je pražská společnost ALTERAS s.r.o., která vznikla v roce 2018. Samotná směnárna funguje od roku 2019 a podle recenzí na oficiálním facebookovém profilu se jedná o férovou a spolehlivou službu.

Klienti chválí přehledný web, intuitivní objednávky, ale i transparentní poplatky. Všechno je navíc v češtině a díky korunovým platbám odpadají starosti s převodem měn.

Ocenit musíme také ochotnou zákaznickou podporu, kterou lze kontaktovat telefonicky, emailem nebo přes Facebook. Podpora je k dispozici v pracovní dny od 9 do 20 hodin, ale s velkou pravděpodobností vám pomůže i o víkendu.

Virtual Property je členem České kryptoměnové asociace (ČKMA), kam mimochodem patří i burza Coin Mate nebo směnárny ccShop a SimpleCoin.

Na co si dát pozor?

 • Abyste mohli u Virtual Property nakupovat kryptoměny, musíte mít vlastní peněženku, na kterou si zakoupené coiny uložíte.
 • Pokud vaše týdenní objednávky nepřesahují 1 000 eur, nemusíte se registrovat.
 • Malé objednávky se prodraží. Na vině je transakční poplatek sítě a poplatek směnárny, který je minimálně 20 Kč.

Závěrečné shrnutí

Virtual Property je ideální volba pro ty, kteří hledají jednoduchou cestu k nákupu kryptoměn přes internet. Nabídka sice není nejširší, ale Bitcoin a Ethereum směnárna podporuje. A to bude pro většině obchodníků stačit.

Směnárna je v mnoha ohledech podobná jako konkurenční SimpleCoin, avšak VP se může pochlubit nepatrně nižšími poplatky. Přes kryptoměnové burzy se samozřejmě obchoduje ještě levněji, ale je to o něco složitější.

Pokud tedy hledáte českou krypto-směnárnu, která vám nabídne solidní kurzy, Virtual Property vás určitě nezklame.

Máte zkušenosti se směnárnou Virtual Property? Znáte směnárnu s lepšími kurzy? Napište nám dolů do komentářů!

Populární krypto burzy a směnárny
 • Světová burza se 150 kryptoměnami včetně BTC, LTC či ETH
 • Možnost přímého nákupu krypta platební kartou za CZK
 • Velmi nízké poplatky, platforma v češtině
 • Minimální transakce cca 20 Kč
2710 našich čtenářů si vybralo Binance
95%
 • Česká burza kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH nebo XRP
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Velmi nízké poplatky
 • Nákup za CZK, minimální transakce 26 Kč
1651 našich čtenářů si vybralo Coinmate
90%
 • Česká směnárna kryptoměn BTC, LTC, ETH, BCH, XRP a ZEC
 • Bezpečná platforma v češtině s českou podporou
 • Do limitu 200 EUR/10 dnů není nutné ověřovat identitu
 • Nákup za CZK, minimální transakce 260 Kč
911 našich čtenářů si vybralo Simplecoin
85%
?Seřazeno podle redakčního hodnocení
Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.
Nejedná se o finanční poradenství ani investiční doporučení. Investujte na základě vlastního průzkumu do produktů, kterým rozumíte. Kryptoměny jsou vysoce volatilní a rizikové. Investujte jen ty peníze, které si můžete dovolit ztratit. Informace na screenshotech z platforem jsou pouze ilustrativní.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář