Pomůžeme Vám s osobními financemi - investplus.cz

Spořící účet od ING Konto – bonusový úrok 1,5% na první 3 měsíce pro nové klienty

AKTUALIZOVÁNO: Jednu z nejvýhodnějších sazeb na spořícím účtě, která je dostupná prostřednictvím akce ING Banky, lze získat  do konce roku. Výhodný úrok, jenž banka nabízí na nově zřízené účty dle speciálních podmínek, pak již nebude možné získat. Jak banka informuje na svém webu, všechny spořící účty ING Konto, zřízené po 31.12.2016, budou disponovat pouze standardní sazbou 0,7%.

ING Konto patří mezi nejpoužívanější spořící konta vůbec. Klientům, kteří při zakládání účtu vyplní tzv. kód akce, nabízí banka úrok 1,5% na první tři měsíce na zůstatek do výše 400 000 Kč. Účet ING Konto je také zcela zdarma (zřízení, správa, zrušení, transakce). Akční úrok se vztahuje na nová konta, při jejichž zakládání je uveden tzv. KÓD AKCE (viz. níže).

 

Klient, který akce využije, získá navíc od ING banky 300 Kč na investici do libovolného podílového fondu ING zcela zdarma.

Jak založit ING Konto a získat úrok 1,5%

 • 1. Otevřete přihlašovací formulář na adrese https://www.ingbank.cz/zalozit-ing-konto/
 • 2. V prvním kroku vyplňte JMÉNO, PŘÍJMENÍ, E-MAIL, TELEFON a klikněte na tlačítko Založit ING Konto.
 • 3. Ve druhém kroku vyplňte STÁTNÍ OBČANSTVÍ, RODNÉ ČÍSLO, ADRESU TRVALÉHO BYDLIŠTĚ
 • 4. V posledním kroku vyplňte položku KÓD AKCE. Vyplnění položky je pro získání bonusového úroku 1,5% povinné. V případě, že položku nevyplníte, váš úrok bude pouze 0,7%. Do položky KÓD AKCE vložíte vždy doporučující kód. Máte-li již u ING banky někoho známého, můžete ho o kód požádat. Nebo můžete použít náš kód, který je následující: 4618154
 • 5. Klikněte na tlačítko odeslat.
 • 6. Následně vám bude vygenerováno číslo účtu a klientské číslo. Údaje si můžete poznamenat či nechat zaslat na email.
 • 7. V dalším kroku si zvolíte zbylé zabezpečovací prvky, které budete potřebovat pro obsluhu svého ING Konta. Volbu zabezpečovacích prvků potvrzujete sms kódem, který Vám bude zaslán na nahlášený autorizační mobilní telefon.
 • 8. Posledním krokem, který zbývá, je aktivace vašeho nově založeného ING Konta. Aktivaci ING Konta lze provést přímo v Internetovém bankovnictví zřízeném k vašemu účtu ING Konto. Pro účely vaší identifikace je nutné doložit kopie dvou dokladů totožnosti, kopii výpisu z účtu vedeného u tuzemské banky na vaše jméno. Z tohoto účtu je třeba zaslat na Vaše ING Konto první platbu v jakékoliv výši. Veškeré dokumenty můžete bance zaslat pohodlně online prostřednictvím Internetového bankovnictví.

 

Ve chvíli, kdy banka schválí vaše dokumenty  (dva doklady totožnosti, kopii výpisu z účtu), se aktivuje 1,5% úrok na vašem účtě. O této události vás banka informuje prostřednictvím zprávy v internetovém bankovnictví. Součástí zprávy je také informace o době platnosti sazby včetně přesného data, do něhož zvýhodněná sazba 1,5% platí.

Spořící účet od ING bank - ING Konto - podrobné informace na webu ingbank.cz Formulář pro založení ING Konta (web ingbank.cz)

Diskuze

8 komentáře

 1. Jirka M.
  Jirka M. at ·

  Díky za tip, konto jsem si založil a od minulého týdne již pilně spořím :)

 2. Marek
  Marek at ·

  Díky za článek!
  Konto mám čerstvě vytvořeno, dnes mi přišla zpráva informující o nastavení úroku 1,5% a době platnosti (na 3 měsíce samozřejmě).

  Když jsem hledal, zda lze takto dobře někde uložit čásku do 0,5mil., nenašel jsem nic zajímavějšího. Většina bank nabízí podobné úročení jen do 200 000 Kč a navíc je zapotřebí platit kartami nebo dosáhnout určitého obratu.

  Navíc ING je známá a zavedená banka. Ne jak ty noname ruský firmy, které se tváří jako banky :)
  Marek

 3. Marcela
  Marcela at ·

  Dobrý den,

  na ING spořící účet je po zadání kódu úrok 1,5% na první tři měsíce do zůstatku 400 000 Kč. Jaký je úrok po uplynutí prvních 3 měsíců – 0,7%?

  Děkuji za odpověď
  Marcela

 4. Jitka K.
  Jitka K. at ·

  Dobrý den, lze nějak získat tento úrok i přesto, že již mám účet u ING zřízen několik let? Mohu jej třeba zrušit a založit znovu? Jde mi o to, že jsem slyšela, že ten zvýšený úrok sice platí 3 měsíce, ale banka vám ten zvýšený úrok dá zpravidla každý rok (tzn. tři z dvanácti měsíců je ten úrok vyšší).

  V současnosti už tak vysokou částku takto dobře žádná jiná banka nezhodnotí, proto mne to zajímá.

  Děkuji za odpověď J.

Komentovat příspěvek

Spořící účet od ING Konto – bonusový úrok 1,5% na první 3 měsíce pro nové klienty

Zhodnoťte své úspory bez rizika!