Publikováno 27. 1. 2017

Recenze: Banka CREDITAS láká na spořící účet a nulové poplatky

Už před koncem loňského roku se začalo proslýchat, že s příchodem roku 2017 má na český bankovní trh vstoupit nová banka Creditas. To se skutečně stalo a bývalá záložna přišla podle očekávání s velmi silnou nabídkou. Banka Creditas totiž po vzoru svých předchůdců láká na vysoké úroky a levné účty. Nová banka se tak díky výhodnému spořicímu účtu ihned zařadila mezi nejlépe úročící banky, spolu s bankami AirBank a Raiffeisenbank. 

Spoření

Vysoká úroková sazba 1,1% p.a.

Poplatky a další podmínky spořícího účtu

Poplatky a další podmínky spořícího účtu

Ačkoliv aktuální situace spoření příliš nepřeje, spořicí účty patří mezi nejvyhledávanější bankovní produkty. Je tedy pochopitelné, že nová banka Creditas chce klienty zaujmout právě v oblasti spoření a to relativně vysokým úrokem 1.1%. Není to hodně, ale ve srovnání s konkurencí má Creditas jasnou výhodu.  

Bohužel, slibovaná sazba 1,1% je spojena s podmínkou, že klient nesmí v daném čtvrtletí vybrat nebo převést peníze ze spořicího účtu. V opačném případě totiž dosáhnete jen na základní sazbu. Základní sazbou je garantovaný měsíční úrok ve výši 0,5% p.a.. V každém čtvrtletí, ve kterém klient nevybere peníze, se navíc započítává bonusový úrok, jehož velikost je 0,6% ročně. Základní a bonusový úrok tak v součtu může dosahovat až 1,1% ročně.

Výhodou spořicího účtu Creditas je, že není omezen minimálním vkladem, není úročen pásmově a nevyžaduje vytvoření běžného bankovního účtu. Spoření není navíc omezeno ani maximální velikostí vkladu. Založení spořicího i běžného účtu je možné pouze osobně na pobočce, kterých v Česku najdete 15. 

CREDITAS a spořicí účet

Příklad zhodnocení prostředků na spořícím účtu Creditas

Příklad zhodnocení prostředků na spořícím účtu Creditas

Ve srovnání s konkurenčními spořicími účty je spořicí účet Creditas jeden z nejvýhodnější. Například Air Bank nabízí téměř stejnou sazbu (1% p.a.), ale s podmínkou, že klient musí alespoň 5× do měsíce zaplatit platební kartou Air Bank.

Kromě spořicího účtu se Creditas snaží zaujmout také účtem bez poplatků a platbami v cizích měnách.  V oblasti spoření láká Creditas také na terminované vklady s garantovanou úrokovou sazbou. Výše úrokové sazby závisí pouze na době uložení peněz a může dosáhnout až 2,5% ročně. Terminované vklady vyžadují minimální vklad 5000 Kč a doba uložení peněz se pohybuje od 1 roku do 10 let.

Dlouhodobý produkt nebo chvilková záležitost?

Otázkou samozřejmě zůstává, jak dlouho si spořicí účet Creditas své prvenství udrží. Ne snad, že by se konkurenční banky chystaly hromadně zvyšovat úrokové sazby, ale naopak lákavé nabídky bývají mnohdy jen krátkodobou záležitostí k nalákání nových klientů. Nezbývá než doufat, že si spořicí účet Creditas svůj nadprůměrný úrok udrží co nejdéle.  

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář