Spořící účet od Wüstenrot zaujme zejména díky svému vysokému zhodnocení vložených prostředků 1,4% p.a. Jelikož se však jedná o formu hybridního spoření, kterou lze definovat jako spořící a termínovaný vklad současně, získání uvedené úrokové sazby není opět příliš snadné.

Obdobné spoření, které je složeno ze standardního spoření s možností výběru vkladu kdykoliv a termínovaného vkladu s fixací, nabízí z tuzemských bankovních institucí skutečně jen Wüstenrot. Základem je spoření s ročním úročením 1,0% p.a., což lze při současném stavu spořících nástrojů dobré zhodnocení. Velkou předností spořícího produktu od Wüstenrot je také limit vkladu, při němž k úročení dochází. Podle aktuálních smluvních podmínek se jedná o pásmo od 30 000 Kč až do 1 500 000 Kč. Pokud se hodnota vkladu nachází mimo toto pásmo, úročí jej banka úrokovou sazbou 0,1 % p.a.

Získejte nejvyšší zhodnocení prostředků na trhu - až 3,30%. Sazba garantovaná po celou dobu trvání vkladu.

Fixace pro zvýšení úroků

Maximální úrokové sazby 1,4% p.a. lze ale dosáhnout až po fixaci libovolné části vkladu. Fixaci je možné zvolit na 3, 6, 9 či 12 měsíců. Úroková sazba na fixovaný vklad je pak dle délky fixace 1,1%, 1,2%, 1,3% či 1,4%. Zbylá část (nefixovaná) vkladu, kterou lze vybrat kdykoliv, se pak úročí standardní sazbou 1,0% p.a. Relativně složité posuzování úroků na účtě lze jednoduše znázornit podle kalkulačky na webu Wuestenrot, která dle zadaných parametrů úrok i výsledné zhodnocení názorně vypíše.

 

Spořicí účet je samostatný účet bez nutnosti vedení Wüstenrot Běžného účtu či změny banky.

 

Zdroj: http://www.wuestenrot.cz/bankovni-sluzby/sporici-ucet/

Příklad zhodnocení částky 300 000 Kč s fixací 150 000 Kč na 12 měsíců (Zdroj: Wuestenrot)Wüstenrot Spořící účet – spoření se zajímavým zhodnocením až 1,4%

Diskuze

Vložit komentář