Publikováno 8. 9. 2014

Změny u spořících účtů Zuno banky ve znamení poklesů úrokových sazeb

Od 1. srpna letošního roku jste mohli zaznamenat snížení roční úrokové sazby na účtech ZUNO banky.  Z původních 0,9% p. a. poklesla úroková sazba na 0,7%, tedy o celé 2 desetiny procenta. Změna není zanedbatelná, a proto bylo klientům, kteří další snižování úrokové sazby nehodlají akceptovat, nabídnuto alternativní řešení.

Spoření
Spoření a vklady dle aktuálních podmínek (zdroj: www.zuno.cz)

Spoření a vklady dle aktuálních podmínek (zdroj: www.zuno.cz)

Snižování roční úrokové sazby se totiž týká pouze klasických účtů. Klienti s rozšířeným účtem ZUNO PLUS budou mít sazby u SPOŘENÍ PLUS i SPOŘENÍ v korunách netknuté. Tudíž částky do 300 000 jsou i nadále úročeny roční sazbou 1,5% (s klasickým účtem nyní 1,3%) a klienti se zůstatkem nad tuto hranici mají úrok 0,9% (s klasickým účtem po zavedení změn 0,7%). U SPOŘENÍ v Eurech poklesla úroková sazba u všech klientů také o dvě desetiny bodu na 0,7%. 

Výhody pro klienty s rozšířenými účty nabízí ZUNO i ostatním klientům. Jedinou podmínkou je zřízení ÚČTU PLUS. ZUNO se tak očividně snaží motivovat klienty s klasickým ÚČTEM přejít na ÚČET PLUS. Nikde ovšem nemáme záruku, že nepřijdou nové změny, které zasáhnou všechny klienty ZUNO. 

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář