Pomůžeme Vám s osobními financemi - investplus.cz

Sociální trading – zkušenosti, recenze socialnitrading.cz, diskuze

Sociální obchodování je služba, která umožňuje automaticky kopírovat transakce ostatních obchodníků. Obchodování probíhá obvykle u brokerských společností a využívají se k tomu speciální webové platformy. Princip je prostý: Na základě dostupných statistik si vyberete, koho chcete kopírovat a jak velké částky jste ochotni investovat. Každý obchodní příkaz provedený vybraným traderem se pak automaticky zrealizuje i na vašem účtu.  

Věřit projektům jako socialnitrading.cz aj.?

Kopírování cizích obchodníků propaguje nespočet internetových projektů (např. snadneobchodovani.cz nebo socialnitrading.cz). Mnohé z nich ovšem sociální obchodování prezentují jako jednoduchý způsob vydělávání, který nevyžaduje žádné zkušenosti ani vědomosti. Pokud by bylo sociální obchodování skutečně tak snadné, všichni kopírující by profitovali. To se ale neděje, takže je jasné, že kopírovat obchodníky s nejvyššími zisky nestačí.

 

Rizika sociálního obchodování

Problémem může být už samotné rozlišování profitujících a ztrátových obchodníků. Je pochopitelné, že všechny transakce nemohou skončit úspěchem. Dlouhodobě profitující tradeři mohou zažít sérií ztrátových obchodů stejně tak, jako ztrátový tradeři mohou uspět několikrát v řadě. Lidé často mění obchodníky, od kterých kopírují na základě krátkodobé statistiky, místo aby sledovali jak stabilní a výnosná je obchodníkova strategie z dlouhodobého hlediska. Statistiky navíc většinou nezohledňují otevřené obchody ale započítávají pouze uzavřené transakce.

 

Předchozí ale ani aktuální výsledky nezaručují, že budoucí vývoj bude podobný. Pokud se rozhodnete kopírovat obchodníka, který v minulosti dosáhl slibně vyhlížejících výsledků, nikdo vám negarantuje zisk. Někteří obchodníci si navíc zakládají více účtů. Pokud na jednom z účtů takový obchodník náhodou uspěje, zatímco na zbylých účtech je ztrátový, kopírující investoři ho mylně považují za úspěšného obchodníka.

 

Při sociálním obchodování se vyhněte traderům, kteří při neúspěšné transakci několikanásobně zvyšují investice (tzv. Martingale strategie). Obchodník, kterého kopírujete, by zároveň měl dodržovat bezpečný money management. Jeden uzavřený obchod by neměl přesahovat cca 2% celkového rozpočtu. 

Pokud sociální trading, tak s rozvahou

Zatímco v roce 2014 umožňovalo sociální obchodování přibližně 20% brokerů, dnes se poskytování platformy pro sociální trading u brokerů stalo téměř nepsaným pravidlem. Velkou výhodou je, že většina poskytovatelů vám umožní aktivaci demo účtu, na kterém si můžete sociální obchodování nezávazně a bez rizika vyzkoušet.

 

 Jednu z největších sociálních obchodních sítí naleznete u brokera eToro. Tento broker také poskytuje demo účet s virtuálním kapitálem 100 000$, který lze využít mimo jiné i na otestování sociálního obchodování. Používání demo účtu je bezplatné.

 

Sociální obchodování není záležitostí pouze forexu. Také binární opce lze u některých brokerů obchodovat pomocí kopírování cizích transakcí. Ani v tomto případě se ale nejedná o žádnou zázračnou metodu ke zbohatnutí. Například u systému CopyOp nedosahovali mnohdy ani ti nejlepší kopírující obchodníci úspěšnosti 56%, která je při běžném zhodnocení potřebná pro pokrytí ztrát z neúspěšných transakcí. Na sociálním obchodování se vydělávat dá, není to ale samozřejmost.

 

Kam dál? Sociální obchodování, Algo Cashmaster, SuperAlertsPro,

Web projektu socialnitrading.cz Webová stránka snadneobchodovani.cz Sociální trading - recenze platformy eToro Sociální trading - platforma ZuluTrade
, ,
Facebook Twitter Email Plusone


Diskuze

Komentovat příspěvek

Sociální trading – zkušenosti, recenze socialnitrading.cz, diskuze
jak začít obchodovat opce

Zhodnoťte své úspory bez rizika!