UPOZORNĚNÍ
Dne 2.7. 2018 vstoupil v platnost zákaz binárních a digitálních opcí. Toto omezení se vztahuje pouze na neprofesionální obchodníky. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte, prosím, tuto stránku.
Podrobnosti: Kdo je profesionální obchodník? Alternativy k binárním opcím

Aktualizováno: Vydělávat peníze pomocí binárních opcí se může zdát jednoduché. Vzhledem k tomu, že se při binárním obchodování nekupují žádné akcie a ani se neinvestuje do komodit, nemá ani prudký pokles trhu na investorovy peníze vliv. Jediné co se od obchodníka očekává, je právě správný odhad, kterým směrem se trh bude pohybovat.

Je výdělek prostřednictvím binárních opcí reálný?

 

Otázka, zda takové spekulování není pouhý hazard, je určitě na místě.  Pravděpodobnost úspěchu při náhodném typování je poloviční, což u obvyklého zhodnocení 80% není pro výnosné obchodování dostačující. Při využití technické analýzy cenového grafu a znalostí trhu se ale pravděpodobnost, že spekulace investora bude správná, znatelně zvyšuje.

 

Binární opce výdělek nezaručují, ale ve správných rukou mohou být nástrojem k efektivnímu zhodnocení peněz. Investorem ale nemusí být zkušený ekonom nebo geniální matematik. Jediné co obchodník skutečně potřebuje, je trpělivost a zodpovědnost. Binární opce totiž nejsou synonymem rychlého zbohatnutí a profitabilní binární obchodování vyžaduje vytvoření obchodní strategie, která bude dosahovat potřebné úspěšnosti. 

 

Pro začátek je dobré využít vzdělávací materiály, které někteří brokeři (např. TopOption recenze) nabízejí a zkoušet obchodovat pomocí demo účtů (více informací o získání cvičných obchodních účtů pro obchodování binárních opcí naleznete v příspěvku Binární opce demo verze). Na nich jsou zisky i ztráty pouze virtuální a kapitálu se nijak nedotknou. Investor díky tomu získá nezkreslenou představu o tom, jak by dopadl, kdyby takové transakce uzavíral na skutečném účtu.

Jak se obchodují binární opce?

Binární opce a daně

Binární opce podvod nejsou (největším problémem binárních opcí jsou stále scamy od fiktivních osob jako je například Miroslav Kadlec). Jedná se o zcela legální finanční instrument, který je pro veřejnost dostupný teprve několik málo let. Binární opce nejsou určeny pouze pro živnostníky, protože na binární obchodování není potřeba vlastnit živnostenský list. Všichni investoři ale mají povinnost danit své výdělky.

 

Podle § 10 zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. se čistý zisk z binárního obchodování daní jednou ročně sazbou 15%. Výdělek z binárních opcí spadá do kategorie „ostatní příjmy“. Z těchto příjmů není nutné platit zdravotní ani sociální pojištění. Daní se pouze celkový roční zisk (tj. skutečný výdělek), nikoliv peníze, které investor v průběhu roku zobchodoval. Je-li po roce obchodování investor ve ztrátě, danit nic nemusí. 

Prostředí binární platformy TopOptionBinární opce jako výdělek či nástroj rychlého zbohatnutí?
Kde obchodovat binární opce?

Přehled nejvhodnějších brokerů na binární opce pro české obchodníky. Uvedení brokeři jsou prověřeni tísícemi tuzemských traderů. Kompletní srovnání brokerů zde.

IQ Option logo
1.
DEMO ÚČET ZDARMA
Licence CySEC
Demo účet zdarma
10 USD min. vklad
Všechny vklady pojištěny
Angličtina/Němčina
HighLow logo
2.
TOP ZAHRANIČNÍ BROKER
Australský broker
Není schválen ČNB
Demo účet zdarma
50 USD min. vklad
Cashback bonus 50USD
Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

 

Diskuze

Vložit komentář