Aktualizováno

Binární opce jako výdělek či nástroj rychlého zbohatnutí?

Vydělávat peníze pomocí binárních opcí se může zdát jednoduché. Vzhledem k tomu, že se při binárním obchodování nekupují žádné akcie a ani se neinvestuje do komodit, nemá ani prudký pokles trhu na investorovy peníze vliv. Jediné co se od obchodníka očekává, je právě správný odhad, kterým směrem se trh bude pohybovat.

Je výdělek prostřednictvím binárních opcí reálný?

Prostředí binární platformy TopOption

Prostředí binární platformy TopOption

Otázka, zda takové spekulování není pouhý hazard, je určitě na místě.  Pravděpodobnost úspěchu při náhodném typování je poloviční, což u obvyklého zhodnocení 80% není pro výnosné obchodování dostačující. Při využití technické analýzy cenového grafu a znalostí trhu se ale pravděpodobnost, že spekulace investora bude správná, znatelně zvyšuje.

Binární opce výdělek nezaručují, ale ve správných rukou mohou být nástrojem k efektivnímu zhodnocení peněz. Investorem ale nemusí být zkušený ekonom nebo geniální matematik. Jediné co obchodník skutečně potřebuje, je trpělivost a zodpovědnost. Binární opce totiž nejsou synonymem rychlého zbohatnutí a profitabilní binární obchodování vyžaduje vytvoření obchodní strategie, která bude dosahovat potřebné úspěšnosti. 

Pro začátek je dobré využít vzdělávací materiály, které někteří brokeři (např. TopOption recenze) nabízejí a zkoušet obchodovat pomocí demo účtů (více informací o získání cvičných obchodních účtů pro obchodování binárních opcí naleznete v příspěvku Binární opce demo verze). Na nich jsou zisky i ztráty pouze virtuální a kapitálu se nijak nedotknou. Investor díky tomu získá nezkreslenou představu o tom, jak by dopadl, kdyby takové transakce uzavíral na skutečném účtu.

Binární opce a daně

Binární opce podvod nejsou (největším problémem binárních opcí jsou stále scamy od fiktivních osob jako je například Miroslav Kadlec). Jedná se o zcela legální finanční instrument, který je pro veřejnost dostupný teprve několik málo let. Binární opce nejsou určeny pouze pro živnostníky, protože na binární obchodování není potřeba vlastnit živnostenský list. Všichni investoři ale mají povinnost danit své výdělky.

Podle § 10 zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. se čistý zisk z binárního obchodování daní jednou ročně sazbou 15%. Výdělek z binárních opcí spadá do kategorie „ostatní příjmy“. Z těchto příjmů není nutné platit zdravotní ani sociální pojištění. Daní se pouze celkový roční zisk (tj. skutečný výdělek), nikoliv peníze, které investor v průběhu roku zobchodoval. Je-li po roce obchodování investor ve ztrátě, danit nic nemusí. 

Kde obchodovat opce?
Binární opce jsou od 2.7.2018 zakázány pro retailové investory, nadále s nimi mohou obchodovat pouze profesionální obchodníci. Nejste-li profesionální obchodník, opusťte tuto stránku nebo se informujte o alternativách binárních opcí, které jsou dostupné i pro běžné retailové klienty.

Nejlépe hodnocený broker s licencí ČNB, který umožňuje obchodování s binárními opcemi a FX opcemi:
Populární
  • Binární a FX opce pro vybrané měnové páry, indexy a komodity
  • Minimální vklad $10, jednotlivé investice od $1
  • Testovací účet s neomezeným kapitálem zdarma
  • Na trhu od roku 2013, licence, vklady obchodníků pojištěny
Portál InvestPlus.cz je určen výhradně ke studijním účelům. Obsažené informace nelze považovat za analýzu investičních příležitostí ani investiční doporučení. Minulá výkonnost jednotlivých titulů či portfolií není zárukou budoucích výnosů. Finanční služby, které jsou promovány na této stránce, nesou vysokou míru rizika a mohou vyústit ve ztrátu vašich finančních prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Diskuze

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář