Publikováno 28. 8. 2016

Spořící účet u ČSOB – aktuální úroky, prémie a další podrobnosti ke spoření u ČSOB

Přebytek peněz na bankovním trhu a nižší zájem o půjčky vedou k tomu, že úrokové sazby spořicích účtu klesají na historická minima. Úrokové sazby na spořicích účtech jsou aktuálně nižší, než úroky na běžných účtech před několika lety a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla zlepšit. U některých evropských bank klesly úroky běžných účtů pod nulu, a ačkoliv tuzemské banky k záporným úrokovým sazbám zatím nepřistoupily, do budoucna to nelze vyloučit.

Spoření

Rozdíly v nabídce spořicích účtů jsou poměrně markantní, takže ačkoliv současná situace spoření příliš nepřeje, rozhodně má smysl při výběru spořicího účtu nabídku jednotlivých bank porovnat. U některých bank je totiž úroková sazba i 10 krát vyšší než u konkurence.

Spořicí účet ČSOB

Spořící účet u ČSOB - podrobnosti

Spořící účet u ČSOB - podrobnosti

Ať už je řeč o počtu klientů nebo o spravovaném objemu peněz, patří ČSOB na tuzemském trhu mezi největší banky. ČSOB aktuálně nabízí spořicí účet s ročním úrokem až 0,3%. Peníze na spořicím účtu ČSOB se úročí ve dvou pásmech. Pro zůstatky do 250 tisíc je úrok 0,3 % ročně a pro zůstatky nad tuto částku je úrok snížen na 0,1% ročně. Výpovědní lhůta je pouhý jeden den, takže peníze mají klienti ČSOB neustále k dispozici.

Spořicí účet si můžete založit pouze osobně na libovolné pobočce ČSOB. Jediné, co budete potřebovat, je občanský průkaz. Zřízení a vedení spořicího účtu včetně měsíčních výpisů je u ČSOB zdarma. Poplatek je účtován pouze při předčasném výběru. Minimální velikost vkladu je 5000 Kč a peníze na spořicí účet můžete vložit v hotovosti nebo bankovním převodem.

Poplatky u spoření od ČSOB

Poplatky u spoření od ČSOB

Výhodou je, že k založení účtu nepotřebujete běžný účet. Kromě CZK můžete mít spořicí účet vedený také v cizích měnách jako USD nebo EUR. Finanční prostředky na spořicím účtu ČSOB jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR nebo ekvivalentu v jiné měně.

Alternativa spořicích účtů

Ačkoliv vám může úroková sazba na spořicím účtu ČSOB připadat nízká, konkurenční banky na tom nejsou lépe. Jen pro srovnání uveďme, že například u Komerční banky jsou peníze na spořicím účtu úročeny sazbou v řádu pouhých setin procent. Naopak úrokovou sazbu nad 0,5% nabízí aktuálně pouze Sberbank (0,53%) a Raiffeisenbank (1,1%).

Jako efektivnější metoda pro zhodnocení peněz se nabízí například podílové fondy nebo jiné investiční produkty.  Ty sice mohou být výnosnější, ale jsou také podstatně rizikovější. Spořicí účty tak představují jediný bezrizikový produkt se stabilním úročením, u kterého máte peníze neustále k dispozici.

Našli jste v textu chybu či nepřesnost? Dejte nám vědět.

Diskuze, zkušenosti

?Komentáře se zobrazují až po jejich schválení.

Vložit komentář