Aktualizováno: Binární opce jsou obchodní instrumenty, které se pro svoji elementárnost těší stále větší oblibě. Na rozdíl od komplexního obchodování s akciemi, komoditami či měnovými páry disponuje obchodování binárních opcí celou řadou výhod, čímž umožňují efektivní zhodnocení peněz i samotným jedincům. 

Pro Binární opce je charakteristická zejména jejich jednoduchost. Obecně lze slovo binární nahradit synonymem dvouprvkový, což dobře vystihuje podstatu těchto opcí. Existují totiž právě dva scénáře, které mohou při splatnosti opce nastat: Při ztrátovém obchodu kupující nedostane nic, v opačném případě dosáhne kupující zisku, jehož výše je mu již předem známa. Další velkou výhodou je skutečnost, že v porovnání s ostatními finančními instrumenty, nabízí binární opce možnost obchodovat trhy s nejnižším možným kapitálem. Tento způsob obchodování s opcemi je tedy vhodný pro začátečníky, kteří nechtějí podstupovat velké riziko bez potřebných zkušeností (Pozor však na podvodné metody). Výhodou je také skutečnost, že kupující zná maximální možnou ztrátu ještě před uzavřením obchodu.

 

 

binarni-opce-obchodovani-topoption

Jak to funguje ...

Tento druh obchodování je založen na kontraktu mezi kupujícím a prodávajícím opce. Nabytím opce získává kupující právo prodat nebo koupit od kupujícího určité podkladové aktivum. Cena tohoto podkladového aktiva je označována jako realizační cena. Za toto právo kupující platí prodávajícímu opční prémii, kterou lze chápat jako cenu opce.  U Binárních opcí představuje tato prémie zároveň nejvyšší možnou ztrátu (při ztrátovém obchodu) pro kupujícího a nejvyšší možný zisk pro prodávajícího. Nejvyšší možný zisk pro kupujícího opce je závislý na výši opční prémie a zvoleným nominálem. Zhodnocení se průměrně pohybuje okolo 70%. Výše profitu ovšem závisí i na zvoleném brokerovi (náš magazín doporučuje brokera TopOption - viz recenze, který je licencován ČNB). Opční prémii obdrží prodávající od kupujícího ve chvíli uzavření smlouvy (kontraktu). V případě, že se naplní očekávaný scénář, vyplatí prodávající po uplynutí expirační doby kupujícímu předem známou částku – nominál. Splatnost opce závisí na charakteru opce a může se pohybovat už od 1 minuty (minutové opce) až do řádu několika dnů až týdnů.

 

Obchodovat binární opce je možné nejen na opčních burzách. Podkladovým aktivem mohou být komodity, burzovní indexy či akcie. Velmi populární jsou také forexové binární opce, kde podkladové aktivum představují měnové páry.

 

Investovat pomocí tohoto jednoduchého obchodního instrumentu lze v případě, že očekáváte růst či pokles ceny daného aktiva, nebo stagnaci trhu. Hranici pro růst/pokles, nebo cenové pásmo pro stagnaci pak investor volí dle vlastního uvážení. Zpravidla dle specifické strategie, která je pro binární opce realizovatelná.

Obchodní platforma pro binární opceGrafické zobrazení vývoje páruSERIÁL: Jak úspěšně obchodovat binární opce – 1. díl – seznámení, diskuze

Binární opce - diskuze

 • JAR04
  Publikováno 13.9.2014 14:01
  JAR04
  Reagovat
  Autor

  Zdravím,
  o binárních opcích uvažuji již delší dobu, říkám se, že za zkoušku nic nedám … pouze počáteční vklad, což zase není kdovíjak vysoká investice. Zkrátka cítím, že pokud bych to alespoň nezkusil, tak si to asi budu vyčítat. Strach mám ale z jedné zásadní věci – z výběru brokera. Na internetu a diskuzích je sice spousta informací o brokerech na binární opce, nicméně, není to náhodou všechno reklama?

  Díky za odpověď
  Jarda

  • Invest+
   Publikováno 13.9.2014 14:40
   Reagovat
   Autor

   Zdravím Vás,
   a plně chápu. Když jsem začínal, vnímal jsem to podobně. Tenkrát byla ta bariéra pro vstup do binárního obchodování navíc umocněna také tím, že neexistovali recenze českých uživatelů na binární brokery. Což již dnes neplatí. Ale jak říkáte, naleznete mezi nimi i reklamní sdělení, které mají k objektivnímu hodnocení platforem skutečně daleko. Jejich poznávacím znamením je fakt, že v drtivé většině odkazují na brokery bez licence ČNB. Což znamená, že vlastně doporučují brokery, které ČNB nedoporučuje. Pokud ČNB neudělí licenci (tzv. regulaci) nějakému brokerovi, vždy to má opodstatnitelný důvod (většinou nekorektní chování vůči klientům). Více jsme se o problematice výběru brokera rozepsali zde:
   https://investplus.cz/investice/kde-obchodovat-binarni-opce-jaky-broker-je-aktualne-nejlepsi/

   Snad to takto postačí.
   S pozdravem
   Tomáš

 • Marek Hnátek
  Publikováno 13.9.2014 23:06
  Marek Hnátek
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den. Mohu Vás poprosit o informaci k danění výdělků z binárních opcí? Taktéž by mne zajímalo jak je to u binárních opcí s živností. Díky

  • Invest+
   Publikováno 13.9.2014 23:18
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den Marku,
   finanční prostředky, které získáte obchodováním opcí, patří mezi “ostatní příjmy” (viz. http://www.jakpodnikat.cz/ostatni-prijmy.php). Tento příjem je samozřejmě nutné přiznat finančnímu úřadu prostřednictvím daňového přiznání. Zdanění přijmu probíhá standardní sazbou 15%. V praxi to tedy může vypadat tak, že si výplaty budete evidovat (např. v Excelu – postačí datum přijetí výplaty + výše výplaty). Po skončení kalendářního roku pak do konce března podáte daňové přiznání, v němž bude uveden výdělek za celý rok. Zaplatíte daň a máte na rok od “papírování” pokoj 🙂
   Co se týče živnostenského oprávnění, tak to samozřejmě není zapotřebí. Činnost lze provozovat jako fyzická osoba.

   S pozdravem
   Tomáš

 • WENZEL
  Publikováno 14.12.2014 11:07
  WENZEL
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,

  zajímalo by mě, jestli můžete poradit jak je to s otevírací dobou pro uzavírání BO spekulací např. u Topoption?

  Díky za odpověď

  • Invest+
   Publikováno 14.12.2014 14:50
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,

   myslíte obchodovací dobu u brokera? Pokud ano, tak ta vždy záleží na daném aktivu. Většina z aktiv je obchodovatelná pouze v pracovním týdnu, vybrané však lze obchodovat i o víkendu. Obchodní dobu pro jednotlivá aktiva naleznete na webu TopOption – v patičce odkaz “Index aktiv”.

   S pozdravem
   Tomáš, InvestPlus.cz

 • WENZEL
  Publikováno 15.12.2014 15:28
  WENZEL
  Reagovat
  Autor

  Zdravím,

  taková odpověď je pro mě užitečná, díky za ni. Na závěr se ještě zeptám Tomáši, kde se podle Vás dá efektivně spekulovat ropa (crude oil) ?

  Díky za tip a přeji hezký den

  • Invest+
   Publikováno 15.12.2014 15:41
   Reagovat
   Autor

   Z hlediska maximálního zhodnocení aktiva OIL je nejlepší TopOption nebo ETX Capital. Slušný je také broker OptionTrade, ten ale nabízí profit cca 77%, kdežto první dva zmiňovaní 80%. Z hlediska dalších parametrů pak jasně vítězí TopOption, který nabízí bonus při vkladu 200USD (ETX až od 1000USD) a demo (u ETX je demo jen pro vybrané klienty).

   Ať se daří 🙂

 • Míša
  Publikováno 26.2.2015 13:02
  Míša
  Reagovat
  Autor

  Zdravím, chtěla bych se také zeptat. Nikdy jsem se v tomto oboru nepohybovala (v podstatě k tomu nebyl důvod, jelikož penězi jsem nikdy moc neoplývala 😀 ). Nicméně děti odrostly, dům stojí, rezerva je vytvořena, a tak bychom s manželem rádi někam investovali. Bohužel tomu ani jeden z nás vůbec nerozumí. Já se snažím vyhledávat nějaké články na internetu, ale mám pocit, že čím víc jich čtu, tím méně tomu rozumím. Každopádně mě zaujaly tyhle binární opce a chtěla bych se zeptat, jestli ten “broker”, o kterém tu mluvíte, je to samé jako finanční poradce v oblasti investic? Mám totiž již sjednanou schůzku s poradcem z GTI, sejít se máme příští středu s tím, že mi poví co a jak a tak mě napadlo, jestli by mi třeba i on mohl poradit co se týče těch binárních opcí..?

  • Invest+
   Publikováno 26.2.2015 13:09
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,

   obávám se, že investiční poradce se Vám bude snažit “vnutit” nějaký svůj produkt, a binární opce to rozhodně nebudou. Pokud Vás binární opce zajímají, nebojte se je vyzkoušet na demo účtu (všem doporučuji demo účet u brokera TopOption, neboť je spolehlivý, vlastní licenci ČNB a je kompletně v češtině vč. podpory). Pro otevření demo účtu u brokera budete muset vložit 200USD, nicméně všechny vložené peníze pak můžete kdykoliv vybrat zpět. Takže Vás to nebude nic stát, jen si to zkrátka zkusíte…

 • Rostislav Prokop
  Publikováno 26.4.2015 19:46
  Rostislav Prokop
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli je tohle pravdivá věc. A binární obce opravdu existují, jestli to není nějaký podvod. Přečetl jsem si teď řadu článků, a jsem z toho zmatený. Chci Vás tedy poprosit o ujištění, protože vidím, že jste stále aktivní v odpovídání na dotazy. Chtěl bych začít obchodovat letos v červnu. Tak předem děkuji za odpovědi.

  Děkuji.

  • Invest+
   Publikováno 26.4.2015 20:15
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   díky za dotaz. Binární opce jsou regulérní finanční nástroj, stejně jako například mnohem známější akcie. Pokud o binárních opcích uvažujete, nezapomeňte, že VÁM NIKDO NIKDY NEDÁ SPRÁVNÉ TIPY NEBO ZÁZRAČNÝ NÁSTROJ PRO ÚSPĚŠNÉ OBCHODOVÁNÍ. Pokud tohle vezmete za “své”, uděláte velký krok vstříc úspěšnému obchodování. Vždy je to jen na Vás a na Vašich získaných zkušenostech. Tou nejlepší cestou k binárním opcím je podle mého názoru demo účet u některého z ověřených brokerů (doporučuji přečíst tento příspěvek Binární opce demo). Na demo účtu lze bez ztrát financí zkoušet a testovat. Na demu si také ověříte, zda pro Vás má obchodování binárních opcí smysl. Zkušenosti získáte jak studiem informací tak i samotným obchodováním (nikdy ne pouze jednou z uvedených možností!). Na binárních opcích lze vydělávat skutečné peníze (výši výdělku navíc nic nelimituje, lze tak růst v závislosti na výdělečnosti strategie takřka do nekonečna), ale stojí to čas a úsilí.

   Držím palce!

 • Michal prokes
  Publikováno 11.4.2017 19:12
  Michal prokes
  Reagovat
  Autor

  Dobrý den, chtěl bych taky začít s binárníma opcemi ale furt čtu jaké to jsou podvodne stranky a ze nic nevydelate. Takze bych chtel poradit jaka stranka s opcemi je nejlepsi a neni to zadny podpod.
  Dekuji Prokes

  • Invest+
   Publikováno 11.4.2017 19:55
   Reagovat
   Autor

   Dobrý den,
   binární opce jsou zcela legální instrument, nejde o podvod. Z Vašeho komentáře usuzuji, že tohle víte. Nejste si však jist tím, kdy je o binárních opcích psáno ve spojitosti s podvody. To je docela snadné rozlišit. Podvodné stránky zpravidla poskytují nějaký neveřejný “recept” na úspěšné obchodování, nebo nabízí obchodování kompletně zautomatizované. Často v této souvislosti informují o nějaké osobě, která na binárních opcích během několika dnů pohádkově zbohatla. Toto jsou tři nějčastější znaky podvodu. Tyto weby Vás zpravidla přesměrují na webové stránky brokera na binární opce, který je nelicencovaný. Tento broker Vás pak okrade (zablokuje Vaše finanční prostředky či znemožní výběry).
   Pokud chcete obchodovat binární opce a vydělat na tom, začněte u brokera, který má licenci některého z regulátorů (buďto ČNB nebo CySEC). Takový broker je pod přísným dohledem dané autority a Vaše prostředky jsou zcela v bezpečí. Při rozhodování můžete použít náš žebříček brokerů na binární opce.

 • Michal prokes
  Publikováno 11.4.2017 22:24
  Michal prokes
  Reagovat
  Autor

  A co by jste mi poradili za stranku ktera je nejlepsi? A jeste se chci zeptat kolik si tak muzu na tom videlat. A jestli by jste mi dal par rad na zacatek.
  Dekuji prokes

  • Invest+
   Publikováno 12.4.2017 8:56
   Reagovat
   Autor

   Všechny stránky, které nepodávají binární opce jako nástroj rychlého zbohatnutí, Vám můžou pomoci. Lepší než načítání teorie je však zřízení demo účtu, tam můžete testovat a zkoušet aplikovat fundamentální a technickou analýzu, což jsou pilíře obchodních strategií. Klidně si můžete vybrat jen jeden z těchto přístpů a na ten se zaměřit. Uvidíte, co Vám bude vyhovovat nejvíce.
   Co se týče výdělků, tak to je samozřejmě individuální. Konkrétní čísla zveřejnil například broker IQ Option, psali jsme o tom zde.
   Rada do začátku je jednoduchá – učte se a nezdávejte to. Jen tak lze dosáhnout dobrých výsledků.

 • Vložit komentář