Pomůžeme Vám s osobními financemi - investplus.cz

SERIÁL: Jak úspěšně obchodovat binární opce – 1. díl – seznámení, diskuze

Aktualizováno: Binární opce jsou obchodní instrumenty, které se pro svoji elementárnost těší stále větší oblibě. Na rozdíl od komplexního obchodování s akciemi, komoditami či měnovými páry disponuje obchodování binárních opcí celou řadou výhod, čímž umožňují efektivní zhodnocení peněz i samotným jedincům. 

Pro Binární opce je charakteristická zejména jejich jednoduchost. Obecně lze slovo binární nahradit synonymem dvouprvkový, což dobře vystihuje podstatu těchto opcí. Existují totiž právě dva scénáře, které mohou při splatnosti opce nastat: Při ztrátovém obchodu kupující nedostane nic, v opačném případě dosáhne kupující zisku, jehož výše je mu již předem známa. Další velkou výhodou je skutečnost, že v porovnání s ostatními finančními instrumenty, nabízí binární opce možnost obchodovat trhy s nejnižším možným kapitálem. Tento způsob obchodování s opcemi je tedy vhodný pro začátečníky, kteří nechtějí podstupovat velké riziko bez potřebných zkušeností (Pozor však na podvodné metody). Výhodou je také skutečnost, že kupující zná maximální možnou ztrátu ještě před uzavřením obchodu.

 

 

binarni-opce-obchodovani-topoption

Jak to funguje ...

Tento druh obchodování je založen na kontraktu mezi kupujícím a prodávajícím opce. Nabytím opce získává kupující právo prodat nebo koupit od kupujícího určité podkladové aktivum. Cena tohoto podkladového aktiva je označována jako realizační cena. Za toto právo kupující platí prodávajícímu opční prémii, kterou lze chápat jako cenu opce.  U Binárních opcí představuje tato prémie zároveň nejvyšší možnou ztrátu (při ztrátovém obchodu) pro kupujícího a nejvyšší možný zisk pro prodávajícího. Nejvyšší možný zisk pro kupujícího opce je závislý na výši opční prémie a zvoleným nominálem. Zhodnocení se průměrně pohybuje okolo 70%. Výše profitu ovšem závisí i na zvoleném brokerovi (náš magazín doporučuje brokera TopOption - viz recenze, který je licencován ČNB). Opční prémii obdrží prodávající od kupujícího ve chvíli uzavření smlouvy (kontraktu). V případě, že se naplní očekávaný scénář, vyplatí prodávající po uplynutí expirační doby kupujícímu předem známou částku – nominál. Splatnost opce závisí na charakteru opce a může se pohybovat už od 1 minuty (minutové opce) až do řádu několika dnů až týdnů.

 

Obchodovat binární opce je možné nejen na opčních burzách. Podkladovým aktivem mohou být komodity, burzovní indexy či akcie. Velmi populární jsou také forexové binární opce, kde podkladové aktivum představují měnové páry.

 

Investovat pomocí tohoto jednoduchého obchodního instrumentu lze v případě, že očekáváte růst či pokles ceny daného aktiva, nebo stagnaci trhu. Hranici pro růst/pokles, nebo cenové pásmo pro stagnaci pak investor volí dle vlastního uvážení. Zpravidla dle specifické strategie, která je pro binární opce realizovatelná.

Obchodní platforma pro binární opce Grafické zobrazení vývoje páru

Binární opce - diskuze

12 komentáře

 1. JAR04
  JAR04 at ·

  Zdravím,
  o binárních opcích uvažuji již delší dobu, říkám se, že za zkoušku nic nedám … pouze počáteční vklad, což zase není kdovíjak vysoká investice. Zkrátka cítím, že pokud bych to alespoň nezkusil, tak si to asi budu vyčítat. Strach mám ale z jedné zásadní věci – z výběru brokera. Na internetu a diskuzích je sice spousta informací o brokerech na binární opce, nicméně, není to náhodou všechno reklama?

  Díky za odpověď
  Jarda

 2. Marek Hnátek
  Marek Hnátek at ·

  Dobrý den. Mohu Vás poprosit o informaci k danění výdělků z binárních opcí? Taktéž by mne zajímalo jak je to u binárních opcí s živností. Díky

 3. WENZEL
  WENZEL at ·

  Dobrý den,

  zajímalo by mě, jestli můžete poradit jak je to s otevírací dobou pro uzavírání BO spekulací např. u Topoption?

  Díky za odpověď

 4. WENZEL
  WENZEL at ·

  Zdravím,

  taková odpověď je pro mě užitečná, díky za ni. Na závěr se ještě zeptám Tomáši, kde se podle Vás dá efektivně spekulovat ropa (crude oil) ?

  Díky za tip a přeji hezký den

 5. Míša
  Míša at ·

  Zdravím, chtěla bych se také zeptat. Nikdy jsem se v tomto oboru nepohybovala (v podstatě k tomu nebyl důvod, jelikož penězi jsem nikdy moc neoplývala :D ). Nicméně děti odrostly, dům stojí, rezerva je vytvořena, a tak bychom s manželem rádi někam investovali. Bohužel tomu ani jeden z nás vůbec nerozumí. Já se snažím vyhledávat nějaké články na internetu, ale mám pocit, že čím víc jich čtu, tím méně tomu rozumím. Každopádně mě zaujaly tyhle binární opce a chtěla bych se zeptat, jestli ten „broker“, o kterém tu mluvíte, je to samé jako finanční poradce v oblasti investic? Mám totiž již sjednanou schůzku s poradcem z GTI, sejít se máme příští středu s tím, že mi poví co a jak a tak mě napadlo, jestli by mi třeba i on mohl poradit co se týče těch binárních opcí..?

 6. Rostislav Prokop
  Rostislav Prokop at ·

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli je tohle pravdivá věc. A binární obce opravdu existují, jestli to není nějaký podvod. Přečetl jsem si teď řadu článků, a jsem z toho zmatený. Chci Vás tedy poprosit o ujištění, protože vidím, že jste stále aktivní v odpovídání na dotazy. Chtěl bych začít obchodovat letos v červnu. Tak předem děkuji za odpovědi.

  Děkuji.

Komentovat příspěvek

SERIÁL: Jak úspěšně obchodovat binární opce – 1. díl – seznámení, diskuze

Zhodnoťte své úspory bez rizika!